Skocz do zawartości

brzydkie tekstury


Lodox

Rekomendowane odpowiedzi

LoL znowu mam problem :( Siedzę nad nim już prawię godzinę i postanowiłem w końcu znów poprosić o pomoc... Otóż robię pokój wg. tego tutka - http://www.tutorialized.com/tutorial/Basic-Room/17038 - i jestem przy teksturowaniu podłogi, ścian i sufitu, gdzie mam użyć metody "Multi/Sub-Object". Robię dokładnie jak jest napisane, ale oto co mi wychodzi:

 

pokojzw7.png

 

więc jak widać tylko podłoga jest dobrze oteksturowana (chyba?), a ściany to już nie wiem skąd takie wyszły. Próbuje analizować krok po kroku gdzie mogłem zrobić błąd ale wszystko wygląda dobrze. Co mam zrobić? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Przyznam się, że nie chciało mi się czytać tego tutoriala, ale wygląda na to, że po prostu ściany nie mają lub mają złe mapowanie UVW. Musiałbyś dać modyfikator UVW map na cały ten pokój, żeby 3dsmax 'wiedział' w jaki sposób ma nałożyć textury. Swoją drogą, chyba jednak coś pomyliłeś przy dawaniu materiału - wygląda na to, że ściany mają ten sam materiał co podłoga, a z tego co szybko zerknąłem w tutorialu, to chyba nie tak miało być.

Pozdrawiam.

 

Edit:Ania wyprzedziła mnie z dość słuszną tezą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ściany są do połowy teksturowane jak podłoga ale sprawdzałem ID tych polygonów i wszystkie mają ten sam co ściany (2). W ogóle nie wiem o co chodzi i jak to naprawić... :( Zaraz zastosuje się do porad i sprawdze czy się uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak... sprawozdanie...

 

Dzięki Ania, rzeczywiście tam gdzie była tekstura podłogi na ścianie były podwójne polygony, nie wiem skąd się tam wzięły, ale już ich nie ma :)

 

Drugi problem to tekstura na ścianie... dałem UVW mapping jak radził Lucas, najlepiej to wygląda właśnie na 'Box', ale ściany nie wyglądają zbyt realistycznie... może zła tekstura... a może da się to jakoś zmniejszyć? żeby tekstura nie była taka rozlazła mam na myśli... image:

 

pokojqx4.png

 

aha, i dlaczego nie widzę sufitu? :/

 

dzięki z góry ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności