Skocz do zawartości

[architektura wnętrz] wnętrze małego domu


Gość ma+

Rekomendowane odpowiedzi

dawno nic nie pokazywałem... zatem wrzucam jeden z naszych aktualnych projektów wnętrz w trzech wersjach.ostatnia jest realizowana. miłego oglądania i oceniania.

 

cz001.jpg

cz002.jpg

cz003.jpg

cz004.jpg

cz005.jpg

cz006.jpg

cz007.jpg

cz008.jpg

cz009.jpg

cz011.jpg

cz012.jpg

cz013.jpg

cz014.jpg

cz015.jpg

cz016.jpg

cz017.jpg

cz018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Interesujące.Dobra przestrzeń...miła...Wersje z jasną podłogą bardziej do mnie trafiają.Z czego wykonany będzie kubik kuchni?Drugie pytanie-modele oświetlenia to Erco?Trzecie pytanie - QMC + Lc?Pozdro.

 

1. nogi i blaty z corianu , rausolidu lub innej żywicy... fronty mdf lakier połysk

 

2. miało być to http://www.wever-ducre.com/productdetail.aspx?pro=17774&cat=17817&detail=17820&con=interior jednak prawdopodobnie pójdzie tańszy zamiennik.

 

3. tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele do sceny,również brałeś ze strony?Chodzi mi o oświetlenie ( zreszta-b..dobry wybór,ale poczekamy jeszcze na to,żeby się ludzie decydowali na takie firmy masowo...a nie np.Brilux,czy inny Chiński shit . ).Wracając do projektu-pomiędzy dwoma bokami kubika kuchennego,jest coś na krztałt płasko ułożonego (na wierzchu),wąskiego blatu-to też ma być Corian?

 

te oprawy wymodelowałem kiedyś sam. jest to co prawda model konkurencyjnej firmy deltalight, ale są bardzo podobne więc nie chciało mi sie ich przerabiać na W&D.

 

zdaje sie, że masz na myśli barek. tak to też ma być corian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny z piórami motyw...trochę burzy ten minimalizm, ktory mi siejuz troche przejada...zastanawiam sie zawsz co bedzie jak przyjdzie wlasciciel rzuci byle gdzie ubranie...z kuchni bedzie widac brudne gary..porozrzucane gazety na kanapie..jak to zadziala w uztykowaniu

a tak to oczywiscie bardzo porzadnie to wyglada...

 

pzdr..

 

ps krzesla to tom vac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie jestem spec. od vizualizacji, więc odniosę się tylko do kształtowanej przstrzeni:

1) jeżeli wnętrze małego domu (jak w temacie) to przestrzeń zaskakująco duża, to jest plus, ale jest kilka minusów sterylna czystość jak w vizkach, nie do uzykania w normalnych warunkach więć koncepcja moim zdaniem nie dostosowana do warunków miszaniowych, to jest pierwszy minus, po drugie zwłaszcza w otoczeniu kuchni stosowanie lamp z takimi zakamarkami (myśle o tych potężnych halogenach we wnękach) jest nie naj trafniejsza (dlaczego, po pół roku niezła ilość tłuszczu w miejscach gdzie się nie da wyczyścić w szczególności przy tak miniaturowym okapie) zakładająć że to jest dom do mieszkania, a nie dom jako kawalerka, albo dla rodzinki która nie potrafi gotować (tylko picca i susi na tel) okap- sprawność takowego też pewnie skromna to byłby trzeci minusik.

Na koniec z minusami jeszcze jeden aspekt jeżeli mały dom, to pewnie dla normalnych ludzi tzn. małej powiedzmy cztero osobowej rodziny, a nie jak to wygląda przestronne, duże powierzchnie o funkcjach nie szczególnie określonych, uniwersalnych a więć rozrzutność powierzchni (w małym domu ???) może wyjaśnijmy pojęcie "mały dom" może się czepiam, może czemu nie...

Jako koncept wsystkie cy są ok, ale szczegóły a właściwie ich brak są widoczne (np. połączenie podłogi ze ścianą, albo podcięcie ściany na taką sporą głębokość przy tak niskim tym że poddcięciu to nie jest funkcjonalne i ty/vel. Pan powinien-eś na takie szczegóły zwracać szczególną uwagę)

 

A z plusów to tak np.: prezentacja z zółtymi krzesłami naj ciekawsza, te niżej czarno białe ciemno pokazane (może w rzeczywistości będzie lepszejsze).

 

Ogólne odczucie jest przyjemne, zaskakująca jest ta przestrzeń (jak pisałem wyżej jako koncept),a o vizkach jak pisałem na wstępie nie będe sie wypowiadał bo do niczego nie mogę się przyczepić. bdb

 

tak na przyszłość wrzucajta miniaturki przy takiej ilości fotek zwłaszcza jak te czarnawe mają po ok 400kB, nie wszyscy mają przynajmniej 512Kb/sec net.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za uwagi... to co projektujemy (salon/jadalnia/kuchnia/korytarz/łazienka) to powierzchnia ok. 55m2 zatem cały dom ma niecałe 100 m2 pow. użytkowej. jest to jeden z kilkunastu bliźniaków znajdujących się na niewielkim zamkniętym bardzo kiepskim architektonicznie i urbanistycznie osiedlu. czy to dużo ? moim zdaniem nie za wiele.

mieszkać tam ma młode małżeństwo z małym dzieckiem. lubią przestrzeń i 'laboratoryjny' charakter... wszystkie elementy projektu były przez nas i inwestorów wielokrotnie analizowane , dyskutowane i zmieniane. wersja ciemna jest w zasadzie wersją ostateczną , choć pewnie jakieś drobiazgi sie zmienią. być może zmienimy krzesła 'tom vac', kanape noti, lampe karboxx na jakieś inne modele... dojdą też napewno poduszki , dywanik , drobiazgi, rośliny które to wszystko ożywią i ocieplą ...

 

jak to w większości przypadków niestety bywa i ten projekt nie należy do wysokobudżetowych. zatem prawdziwa zabawa dopiero przed nami... zmieścić się w budżecie, jednocześnie zachowując jakość i charakter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imho

pierwsza wersja najciekawsza. w niej również najlepsza kuchnia, szczególnie w okolicach okna. kolorystycznie pasuje mi najbardziej wersja ostatnia.

korytarz z trzeciego ujęcia pierwszej propozycji prezentuje się świetnie ale ogólnie nie pasuje mi rozplanowanie przestrzeni a właściwie formy które miały tą przestrzeń oddzielać. dla mnie przytłaczająca jest ilość wystających rogów, szpar, nakładających się powierzchni i form oddzielających się od reszty. nie mam nic do takich rozwiązań ale jakoś w tym przypadku boję się że zaraz coś się przesunie i uderzy mnie w głowę. taki ciepły ale bardzo agresywny ten minimalizm. ale ważne że zaakceptowany przez klientów. gratuluję realizacji :)

świetne wizualki choć trochę szare.

 

pozdrawiam bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie tom vac zostawcie..to swietne krzesla sa :)

jak sie podoba inwestorom i wam to czego chciec wiecej..

 

większego budżetu ;)

 

 

oooj dzieciak to tam zrobi sajgon :D

 

heh... no ceramika stojąca na wyspie w wersji drugiej długo by nie postała ;), zwłaszcza, że maluchowi towarzyszy jeszcze mniejszy piesek. rasy nie znam ale przypomina szczotkę do podłogi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie należy do wysokobudżetowych? jestem ciekawy jak będzie wyglądał wysokobudżetowy.

 

z moich doświadczań wynika że 1000pln/m2 realizacji to bardzo cienka granica poniżej której zostaje jedynie castorama , praktiker i ten na 'L' , na którym można sobie język połamać... a tu niestety jesteśmy w tych okolicach...

 

aha. ozi mówi , że ta szczotkopodobna istota to york ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000pln za m2? no to stary jestście z Ozi mistrzami świata, jak na taką cenę to jest super.

 

u mojej rodzinki w mieszkaniu się udaje , w ovo prawie sie udało... więc miejmy nadzieje ze i tu damy rade.

 

 

btw. gdzie swan? ;)

 

w garażu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w tej kuchni zmywarka|? Jak sie otwiera ?

 

tak nie ma wymodelowanych dwóch uchwytów... będzie przy lodówce i zmywarce.

zmywarka pod oknem, obok zlewu, lodówka zabudowana w ścianie w szafie. pozostałe fronty otwierane na klik firmy salice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie świetny projekt. Na arch się nie znam ale ze strony wizualnej , oczywiście wersja z żółtymi Tom Vac'ami ze względu na jasne i żywsze wnętrze.Chociaż i tak myślę że jest za dużo bieli, wnętrza całe białe szczególnie w 2 ostatnie pory roku są strasznie chłodne. :)

 

Po realizacji zarzuć koniecznie fotkami , jestem ciekaw tego na żywo.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo szybko zacznie pękać ściana na styku kominka z gk :)

 

na kominek poleci jeszcze profil ... i dopiero na całość płyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze...pewnie to super uczucie jak projekt doczekuje sie realizacji, tak patrzec, jak to coś co się wymyślilo...wlasnie sie buduje :) tylko pogratulowac :]

 

bardzo ładne projekty z duzą ilością przecinających się powierzchni :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś ,, inny ,, obiektyw...bardzo szeroki-FAJNY-kąt ujęcia na tym djęciu z budowy...co to jest?Czy może 2 fotkli do kupy złożone...?

 

4 fotki na szybko w photoshopie połączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nie ma wymodelowanych dwóch uchwytów... będzie przy lodówce i zmywarce.

zmywarka pod oknem, obok zlewu, lodówka zabudowana w ścianie w szafie. pozostałe fronty otwierane na klik firmy salice.

 

 

Pytałem bo myslalem ze jakis patent macie. A! nie polecam salice !!! megasyf!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma+.

Podoba mi się to. Lubię wnętrza Pawsona i Sakamoto.

W wizualkach wnętrz bardzo często używasz lekko żółtego światła, przez co białe wnętrza na wizualizacjach są nieco cieplejsze

niż byłyby w rzeczywistości. W naszym klimacie jednak większośc dni mamy "szarych" lub po prostu "zimnych" (porównaj zrobione zdjęcie z budowy), a to wpływa na kolor nawet przy ciepłym kolorze drewna na posadzkach. Ta drobna różnica koloru światła przy białych ścianach to ogromna różnica w oddziaływaniu wnetrza (to oczywiście subiektywne). Zwróć uwagę, że biała architektura (nie chodzi mi o "Białych")powstała nie bez powodu tam gdzie powstała. ... :) ale nie poddawajcie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi..., na fotce z budowy nie widać uskoku w suficie. Zrezygnowaliście z niego czy nie zmieścił sie w kadr?

 

nie zmieścił sie w kadrze... uskok pozostał. dzięki za komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności