Skocz do zawartości

Fotografia: Work in Progress


Vorek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 505
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

o so chodzi z tymi zdjęciami? może jak tu coś wrzuce to sie dowiem co jest ładne a co nie, bo czasami piszecie że zdjęcie jest be a ja sie przyglądam i nie niewiem co jest be, czasami piszecie że cacy a ja tam nic specjalnego nie widzę ;)

oto i ptaszek który padł ofiarą mego aparatu:

ps001.jpg

 

edit: kiedyś bardzo sie podniecałem makrem ;) tu zdjątko szerszenia (oczywiście wcześniej go ogłuszyłem, ale potem sie pozbierał i odleciał ;)

wersja hi-res jakby kto chciał: http://members.lycos.co.uk/marekrybacki/konnekt/ps002HR.jpg

ps002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

centalna kompozycja..baad ;) Musisz popracować nad kadrowaniem

 

faktycznie szkoda że nie był cały oświetlony. Następnym razem polecam fotografować o tzw. złotej godzinie, czyli zaraz po zachodzie słońca, kiedy niebo nie jest całkiem czarne, najlepiej wtedy wychodzą zdjęcia nocne. Chociaż łuna jaką daje oświetlona Warszawa też całkiem ładnie spełnia zadanie podkreślania konturów budynku i tworzy niezły klimacik.

 

Robiłeś jeszcze jakieś podejścia, czy tylko to jedno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede mną dużo pracy. myślałem że będzie widać moje mroczne zamiary :cool:

 

jasna kropka na ciemnym pałacu to główny punkt tego zdjęcia. jedna jedyna osoba w całym pustym pałacu. tak jak ja sam u jego stóp. tajemniczy nocny towarzysz, być może widział jak oddaję mu hołd robiąc to zdjęcie ku jego cześci. godzina również jest zamierzona. czwarta za cztery. lubię czwórki :) wybrałem również tą porę ze względu na to że pałac ginie w ciemnościach. nie lubię oświetlonej warszawy. lubię tą ciemną i pustą gdy widać tylko kontury. apropo drutów, udało mi się złapać miejsce z którego linie tramwajowe wydają się wyrastać z gzymsów wystających z fasad budynku. trochę tak jakby na nich wisiał. aaaale widać że zbyt mało się postarałem ;)

 

dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie smaczki i zamysły o jakich piszesz zazwyczaj niestety nie są dostrzegane, znane są tylko Tobie i chwała Ci za to że masz jakiś pomysł na zdjęcie. To okienko z zapalonym światłem jest świetnym pomysłem ale nie jest w mocnym punkcie obrazu, nie rzuca się w oczy, ja np. w ogóle go nie dostrzegłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasna kropka na ciemnym pałacu to główny punkt tego zdjęcia. jedna jedyna osoba w całym pustym pałacu. tak jak ja sam u jego stóp. tajemniczy nocny towarzysz, być może widział jak oddaję mu hołd robiąc to zdjęcie ku jego cześci. godzina również jest zamierzona. czwarta za cztery. lubię czwórki wybrałem również tą porę ze względu na to że pałac ginie w ciemnościach. nie lubię oświetlonej warszawy. lubię tą ciemną i pustą gdy widać tylko kontury. apropo drutów, udało mi się złapać miejsce z którego linie tramwajowe wydają się wyrastać z gzymsów wystających z fasad budynku. trochę tak jakby na nich wisiał.

 

na pewno nie chcesz zostać pisarzem? :D

 

ciężko jest zrobić dobre zdjęcie, staraj się, może łapiesz za wysoki próg? może najpierw przekaż coś prostszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peter czad

 

więc kupiłem sobie dzisiaj pierwszy portfel w życiu. zdjęciem chciałem wyrazić swoją radość z tego faktu. nie nazbyt głębokie? :)

 

2004690706895395400_rs.jpg

 

tym zdjęciem podnosiłem swoje umiejętności kadrowania i manualnych ustawień aparatu.

 

canon 300D

iso 200

f5.0

0,5s

 

pozdrawiam bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety: w aparacie, a bardziej na scenie, po prostu kierowalem obiektyw na jakis kolor, i balans sie sam ustawiam, w ps tylko poziomy i ostrosc standartowo

aparat: Canon PS A530

 

a tu nocne fotki dzisiajeszej burzy

 

p1la4.jpg

 

p2mo7.jpg

 

p3di9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

illy świetne ujęcia! na prawde rewelka! drugie poprostu genialne! jak je łapałeś? musiałeś cały czas stac w oknie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tam sie pierwsze najbardziej podoba

 

a tutaj w sumie fotografia mojego autorstwa na sprzecie znajomego

 

zabawa z projektorem multimedialnym na imprezie + aparat

 

0164.jpg

 

Canon 20D + jakis obiektyw

Na serio to nic przez obiektyw nie widzialem, a nie mial chyba af bo ciezko ustawic bylo ostrosc po pijaku. Ale widze ze sie udalo :)

 

Cala galeria znajomego tutaj: http://www.rojo.pl/mindcrash/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend na wsi:

dsc0126cx6.jpg

nikon d40

18mm

F/5,6

1/500s

ISO 220

 

 

dsc0121vb8.jpg

18mm

F/8

1/250s

Iso 200

 

 

dsc0238xl2.jpg

55mm

F/5,6

1/60s

ISO 400

 

Przy każdym zdjęciu użyte levels i/lub crop.

 

To moje pierwsze zdjęcia na forum. Jestem absolutnym nowicjuszem, ale to nie znaczy, że wrzucam zdjęcia strzelane „ot tak dla zabawy komórką”. Oceńcie, pokazywać dalej czy wyrzucić aparat za okno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności