Skocz do zawartości

Od czego zacząć?


Karmel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem tego forum. Ostatnio naszła mnie chęć do zabrania się za zabawe z grafiką. Nie mam jakichś szczególnie skomplikowanych pytań. Chciałbym tylko wiedzieć od czego zacząć, zarówno z grafiką komputerową jak i z rysunkiem standardowym. Niestety, nie mam żadnego programy typu photoshop, ale to akurat jest kwestia kilku dni chodzenia po kolegach, dlatego berdziej chciałbym sie skupić na rysunku, tak wiec jak "wyrobić" sobie ręke?. Z góry dzieki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

A najlepiej na początek rysuj "z natury", obserwuj jak zachowuje się światło na różnego rodzaju obiektach/kolorach/fakturach, jak zachowują się cienie, perspektywa itp.

 

Warto też zapisać się na jakieś zajęcia/kółko czy kurs gdzie będziesz miał możliwość ustawienia sobie np. martwej natury albo rysowania modela.

 

Troszkę teorii też nie zaszkodzi więc poszukaj w sieci tutoriali dotyczących 2d.

http://forums.cgsociety.org/showthread.php?t=226083 tu na przykład jest kilka bardzo ciekawych linków.

 

Pozdrawiam

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam czy dobrym sposobem na pobudzenie wyobrazni i wyrobienie sobie reki jest wzorowanie sie na pracach innych. Mój wujek ma studio tatuażu i jak rozmawiałem z kolesiem który projektuje wzory, powiedział że on zaczynał od przerysowywania postaci z komiksów. Może to dobry pomysł... Może warto spróbować, co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o rysunek, to myślę, że najważniejszy jest talent. Jeśli go masz- szlifuj go. Rysuj cokolwiek; tak jak mówisz, przerysowywuj postacie z komiksów, albo chociaż rysuj w perspektywie otaczające cię meble ;D Jeżeli chodzi o grafikę komputerową- warto zacząć od jakiegoś kursu, w stylu "Jak zacząć". Ja ci może polecę taką książeczkę z serii Biblioteczka Komputer Świat- zajrzyj do jakiegoś empiku, na pewno znajdziesz. Nazywa się chyba Grafika 3D. Ja od tego zaczynałem, potem dorwałem tutoriale z max3d.pl oraz przerobiłem prawie wszystkie lekcje dołączone do Maxa. A potem- jakieś moje projekty. Chyba na początku robiłem swój pokój... XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden sposob na "wyrobienie reki" ;-)

Ale nie wazne...

Mam znajama malarke, radzila mi bym rysowal duzo natury, glownie ludzi.

Akty, jesli jest mozliwosc. Cialo ludzkie jest skomplikowane i ciekawe.

Roznorodnosc ksztaltow itd itp.

Kopiowanie? Niektorzy umieja swietnie kopiowac a nie potrafia nic samemu narysowac. Roznie to bywa.

W kazdym razie kopiowanie z rysunku, czy zdjecia to jedna sprawa, a rysowanie z natury to druga.

O wiele trudniej rysuje sie na zywca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby trudniej na żywca, ale ja mówie tak zaczynać kompletnie od niczego, akty odpadają (za młody jestem -.-) chyba że ze zdjeć (xD) a co do wypowiedzi satanicusa... każdy jest jakoś tam samokrytyczny, ja nie uważam żę mam tam jakiś mega talent, koledzy i nauczyciele mówią że nieźle mi idzie rysowanie (dobra ściema to podstawa nie?) a ja totalnie nie wiem co o tym myśleć. Myśle żę narazie zostane przy martwej naturze i przerysowywaniu. Mam nadzieje że jeszcze kilka osób zainsteresuje sie tym tematem, jest dużo osób takich jak ja, których kręci rysowanie a nie potrafią. Najważniejsza to jest chęć i samozaparcie a nie talent, bo talent tylko ułatwia sprawe a jeżeli ktoś nie chce to talent nic mu nie da. Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o rysunek, to myślę, że najważniejszy jest talent.

Talent to najwyżej 10-20%, bez ćwiczenia, przygotowania i pewnego poszukiwania raczej nie osiągniesz dużo - i tyczy się to nie tylko rysunku, lecz wszystkiego - muzyki, sportu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No talent bez jego rozwoju nie pomoze w uzyskaniu oczekiwanych efektow... Rysuj, kopiuj, maluj itd byles cwiczyl i cwiczyl bo to jest super metoda i chyba jedyna, ktora znam zeby sie nauczyc... Nikt cie nie nauczy jak sam nie bedziesz probowal i wyciagal wnioskow. Jedynie co mozna wyciagnac od innej osoby to wskazowki i z nich czerpac rozwiazania problematyki, z ktora sie spotkasz. Wiem jak bylo u mnie z 3D - zaczynalem od BOX'a a teraz moge sie cieszyc z tego, ze potrafie uzyskac skomplikowane ksztalty co napawa mnie optymizmem i sila :) Takze czekam na efekty Twoich prac!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jeszcze nie masz studiów na karku i chodzisz do szkoły to o 'ćwiczenie' rysunku nie powinieneś się martwić - w końcu po coś człowiek wymyslił ostatnie strony w zeszycie :D

 

a na serio to odpowiedz jest jedna - jak chcesz ładnie rysować, to ćwicz, może być ciężko, ale od czego są ksiązki/tutoriale i inne... jak czegoś się bardzo chce to i talent się znajdzie :)

 

ja osobiście bardzo chce nauczyc się ładnie rysować... ale niestety ide na łatwizne i malowanie ograniczam do machania wirtualnym pędzelkiem w okienku photoshopa robiąc txturki do moich 3d modeli ;> (imho do 3d nie potrzeba takiego zaangażowania jak do kartki i ołówka...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności