Skocz do zawartości

Tworzenie galerii/portfolio jak i co ??


piksar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poradźcie jak zrobić portfolio. Jakiego programu do tego użyć. Nie znam i nie mam czasu na nauke Html i innych podobnych tematów. Ma być prosto i schludnie.

Kiedyś zrobiłem strone w MSPublisherze ale jak ją Tweety zobaczył to mało nie pękł ze śmiechu. Poradźcie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

efektywna w flashu, prosta w hmm flashu? a jesli nie znasz html'u to sobie zalatw np. dreamweavera, tam jest ladnie graficznie przedstawione =]

jeszcze mozesz uzyc do tego cms'a (np. phpfusion), wystarczy wgrac do bazy i zarzadzac z pozycji admina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz stworzyć z gotowca (z template), np. ja moją stronę mam ztąd:

http://www.sgal.org/

ale jest w php nie we flashu.

http://www.sgal.org/wiki/files/templates?DokuWiki=4f2d26033364f6140940809ce035b812 tu można downloadować do tego różne designy.

potem jak już jest zainstalowane można ale nie trzeba wczytać się w kod i zmieniać kolory itp.

obrazki dodaje się bardzo prosto, login i ładujesz z dysku, jest dość wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej wcale nie pękałem ;]

 

najprościej: Macromedia Dreamweaver (połowę kodowej roboty robi za ciebie).

 

najprostsze i najefektywniejsze folio to po prostu dobra zawartość i malo bzdurnej treści. bardzo często spotyka się stronki na których autor umieszcza zakłądki "O mnie", "News", "linki". a po co? o ile linki mogę jeszcze zrozumieć to już zupełnie nie rozumiem bzdur jakie wypisuje się w stronach "News" czy "O mnie"

 

Witam na mojej stronie

Nazywam się Staszek i mam 18 lat. Od póltora roku zajmuje sięprofesjonalnie grafiką komputerową.

Potrafię obsługiwać takie proogramy jak:

 

Autodesk 3ds max

Autodesk Maya

Autodesk Combustion

Autodesk Motion Builder

Autodesk Material Editor

Autodesk Envirnoment Dialog Window

Adobe Photoshop

Adobe Illustrator

Adobe InDesign

Adobe Premiere

Adobe After Effects

Adobe Acrobat Reader

Adobe Layers

Adobe Color Picker

Adobe Gamma Loader

Macromedia Flash

Macromedia Fireworks

Macromedia Dreamweaver

Microsoft Windows

Microsoft Office

Microsoft Notepad

Microsoft Pinball

Microsoft Paint

Zbrush 2.0

Zsphere 4000

...

 

Chętnie nawiążę wspólpracę z dużymi firmamilub małymi inwestorami.

 

I wszystko fajnie tylko, że połowa z tych rzeczy to czysta ściema a ponad połowa nie będzie interesowac potencjalnego pracodawcę.

 

Wystarczy ci pożadnie zaprojektowana strona gdzie będziesz mógł dawac miniaturki swoich prac wraz z krótkim acz treściwym opisem. Jakiś sposób sortowania tego artworku według np: software'u czy daty dodania/tematyki i po sprawie.

Prosto czysto i przejrzyście :)

 

A jesli jednak koniecznie chcesz się pochwalić jakie programy znasz i w jakich firmach pracowałeś to po prostu zamieść w pdfie swoje dobrze skonstruowane CV.

 

czyli sumując rpjektujesz trzy strony:

pierwsza i najważniejsza to galeria (powinna się od razu otwierać po kliknięciu na adres w google)

druga to kontakt gdzie podajesz wszystkie swoje namiary na siebie

trzecia to linki gdzie możesz podać info o znajomych serwisach gdzie jesteś userem lub polecić innych wartych tego grafików.

ostatni odnośnik to już tylko link do pdfa z CV i po sprawie

 

żadne flashe i migające zasuwające bajery. klient czesto nie wytrzymuje wolnego łądowania się strony i wraca szukać na google, warto więc szybko ładować stronki i szybko podsuwać swoje prace pod oczka klienta.

 

szybko, czysto i przejrzyście = sukces murowany :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądaliście kiedyś portfolia we flashu ? Według mnie to strata czasu zarówno robiącego stronę jak i oglądającego stronę. "Proste" portfolia html`owe wbrew wcześniejszej opinii mogą być efektowne. Kwestia wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety - ta liste to sam na szybko stworzyles, czy ktos rzeczywiscie w swoim portfolio cos takiego walnal ? Raz rzucilem okiem, posmialem sie ... po godzinie pracy stwierdzilem, ze gosciu powinien jeszcze notepada wpisac ... patrze - ooo ale wymiatacz notepada tez zna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności