Skocz do zawartości

Scena 3D: Szafa wystawowa ze srebrami.


vanquish

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jak widać jest to szafa z różnymi przedmiotami srebrnymi. Należy je traktować jako dekoracyjne a nie funkcjonalne. Wszystko zrobione w Maya, render w mental Ray z użyciem GI i FG. Render trwał 17h w 2048x1518 na Athlonie 3500 i 1GB RAM. Z góry dziękuję za konstruktywną krytykę.

 

Link do high-resa:

http://img292.imageshack.us/img292/7480/silverware2048x1518gl7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

17 h?? Na taki render? Przecież shading jest słaby. Ja w sumie na Mentalu się wogóle nie znam, więc sam nic Ci nie podpowiem. Ale przeczytaj ten wątek http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=28412

 

I zastanawia mnie tez materiał tych przedmiotów. Użyłeś falloff'a w reflection? Bo wydaje mi się że chyba nie...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

 

obo - rozumiem że reflection falloff w Vray'u to odpowiednik Reflection Blur w mentalu tak? Reflection Blur jest na lustrze, kieliszkach i jako tekstura na talerzu i wazie, pozostałe są "czyste". 17 h no wiem że dużo ale 2048x1518, 60 reflection rays na blurach (lustro przede wszystkim) i 100 light rays na cieniach i jakoś tak wyszło wiem że mogłem zoptymalizować ale uczymy się, nie?

Jeżeli chodzi o regał i jego materiał to chciałem zrobić coś jak na wystawie sklepu ze srebrami na Placu Trzech Krzyży (tam pod kolumnami obok przystanku 118 itp, jak ktoś z Warszawy). Dopiero się uczę mentala (w bólach jak widać) tak więc nie oczekujcie rewelaji.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używam ani mentala ani v-raya. Ale chyba to nie to samo ;P

A chodzi mi dokładnie o Fresnel Effect.

W skrócie:

Przedmiot odbija otoczenie z inną intesywnością w zależności od kąta widzenia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności