Skocz do zawartości

RAM: Mniej dobrego czy duzo tanszego?


t0m3k

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie, chodzi o kosci DDR2 5400, lepiej kupic 2x1GB OCZ czy 4x1GB malo znanej firmy. Konfiguracja pod 3dsmax, Vray i Adobe CS. System Win XP Pro 64bit. Nie zamierzam nic podkrecac.

Czytalem troche o pamieciach i zastanawiam sie co lepsze dla programow graficznych, duzo gorszego ramu czy mniej ale bardziej wydajnego.

 

aktualnie P4 HT 3GHz na Intel 915G

w krotkim czasie AMD 64 x2 4200 na podstawce AM2 na nForce 570.

 

OCZ http://www.ebuyer.com/UK/product/105984

Noname http://www.ebuyer.com/UK/product/115961

 

z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jakbym miał inwestować to raczej kupiłbym markowe pamięci. Z noname nigdy nic nie wiadomo. Mi przez kilka miesięcy komputer się resetował tylko dlatego, że miałem jakieś beznadziejne pamięci. Jak zmieniłem na markowe to problemy się skończyły. Ale czasami jest tak, że niektóre noname mają oryginalne moduły znanych producentów:)

Lepiej się zastanowić czy mieć markowe (jakość ale mniejsza ilość) czy żyć w niepewności restartów komputera z byle powodu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czasami jest tak, że niektóre noname mają oryginalne moduły znanych producentów:)

 

Tak. tyle że te moduły nie przechodzą testów jakościowych i zostają sprzedane za bezcen jakimś noname'om.

 

Ja kupiłbym 2x1GB OCZ.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT: procek bedzie AMD glownie z powodu ceny i zuzycia energii, co do wydajnosci to dorownuje Intelowi (przynajmniej w testach) http://reviews.zdnet.co.uk/hardware/components/0,1000001694,39233885-6,00.htm

 

co do pamieci to 2GB nie jest malo ale zastanawiam sie czy 4GB da jakis wzrost wydajnosci, podejrzewam ze przy duzych scenach i duzych plikach w PS dysk bedzie mniej mielil. interesuje mnie tez jaki wplyw na rendering ma ilosc pamieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 1gb juz sie nie czuje zwrostu wydajnosci (przynajmniej ja nie czułem) w windowsie itp ale za to czuje sie ja w aplikacjach 3d , przy renderach i przy zlozonych scenach gdzie musisz wszystko ogarnac :)

 

Ja bym brał 4 gb ramu , z tego powodu ze nigdy nie podkrecam sprzetu i to czy cos ma dobre oc czy nie, nie ma dla mnie znaczenia :) a 2 giga ramu wiecej lub mniej przy renderze np. duzej sceny to jednak roznica ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówi Klicor.

Ja dodam tylko swoje 2 grosze.

Mówisz, że chcesz to wykorzystywać w 3ds max i Photoshopie CS. Zacznę od tego drugiego.

Dla PS pamięć ma raczej drugorzędne znaczenie, zauważ, że jeżeli masz mało pamięci to program tworzy na dysku duży plik wymiany i używa go jak pamięci. To, że czyta z dużo wolniejszego dysku jest mało odczuwalne bo program nie czyta nonstop różnych danych a jedynie wtedy, kiedy następują jakieś roszady typu nakładanie filtru czy też zmiana trybu kolorów itd. Dla PS kluczowe znaczenie ma procesor - tam jest co robić.

Osobiście nie sądzę abyś pracował na plikach pokroju 5000x5000 żeby zobaczyć rożnicę w dużej ilości pamięci czy też jej szybkości.

Jeżeli jednak już wybierać to dla PS szybsza pamięć (ale to się ujawnia dopiero na ogromnych plikach - 16bitowa precyzja kolorów itd.)

 

Jak już powiedział KLICEK, programy 3D lubią ilość. Zatem polecałbym 4GB bo w renderowaniu scen czy też animacji odczujesz różnicę.

Większość respondentów radziła Ci wziąć OCZ, ale tylko ze względu na firmę - brak uzasadnienia.

Komp będzie się restartował jeżeli pamięć będzie uszkodzona (a i wtedy nie musi). W takiej sytuacji wymienia się ścierwo na nowe - proste.

Szybka pamięć pomaga w grach, gdzie system na bieżąco musi reagować na wydarzenia w grze, zatem szybki dostęp do nowych danych jest jak to mówią angole "essential".

W 3D ważne jest to, żeby ta pamięć była i to w dużych ilościach.

Bierz 4GB - mniej znany producent to jaki?

 

Uwaga będzie żart:

Chłopaki, przecież NONAME to bardzo znana firma, chyba każdy przynajmniej raz w życiu spotkał się z produktami tej firmy xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLICEK, Remedy wielkie dzieki

4GB it is then :)

 

Remedy link do obydwu pamieci w pierwszym poscie (pisza ze sa testowane).

W gry nie gram a jesli juz to takie ktore nie zabijaja kompa.

 

W dodatku zmienilem zdanie co do procesora, poczytalem wiecej testow i intel lepiej sobie w maxie radzi wiec jesli fundusze pozwola to bedzie E6600.

 

Teraz jeszcze jakas plyta glowna (MSI, ABIT)

 

OT: myslicie ze firmowy zasilacz COMPAQa (zasila: P4 3GHz, 1GB RAM, GF6200, HD160GB, DVD-R) pociagnie DualCore czy lepiej nie ryzykowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności