Skocz do zawartości

SCENA 3D : Prince of square entertain


soshka.cg

Rekomendowane odpowiedzi

No więc postanowiłem, że umieszczę coś w końcu na forum. Będzie to mój debiut tutaj więc liczę na waszą pomoc i proszę o cierpliwość w stosunku do moich umiejętności.

Chciałbym zrobić rowerek dziecięcy na którym narazie się skupie, a potem umieszcze go w scenerii nad której koncepcją jeszcze się zastanawiam (mam kilka pomysłów ale jestem otwarty na wasze sugestie).

No więc startuję i życzę wam i sobie dobrej zabawy.

Narazie niewiele no ale od czegoś trzeba zacząć :D

rowerek1.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Model jest bardzo dobry. Teraz tylko materiały i będzie super.

A co do otoczenia to widzę go na jakiejś pustej plaży nad morzem. Nie wiem czemu ale takie właśnie dziecięce rowerki kojarzą mi się z wakacjami spędzonymi nad Bałtykiem. Zachód słońca, lekkie fale i samotny porzucony rowerek leżący na plaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Batou. Zgadzam się z tobą, że widok dziecięcego rowerka zawsze wywołuje jakieś wspomnienia. Pomysł z plażą wezmę pod uwagę, a w zasadzie pomyślałem sobie o molo w jakiś pochmurny dzień no i ten samotny rowerek. Troche to metaforyczne ale właśnie taki efekt chciałbym osiągnąć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje jakieś konstruktywnej krytyki czy ja idę w dobrą stronę z tymi materiałami. Dopiero startuje w tym temacie więc jaka kolwiek pomoc jest mile widziana. :D Mam takie pytanko: czy mogę wykorzystać mapę HDRI w maxie 5.1 nie będąc posiadaczem żadnego innego rendera niż standardowy (maxiowy :)) ??

 

row7.jpg:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć świetny modeli. A co myślisz o tym by umieścić go w parku zabaw obok piaskownicy gdzie rozwalonych jest wiele zabawek, foremek itp., itd. aha możesz jeszcze wymodelować wózeczek do tego rowerka, a następnie przyczepić go z tyłu poczym umięścić go w scenerii wyżej opisanej. Ale to twój projekcik i zrobisz jak uważasz (tak tylko ci sugeruję:)) a tak wogóle to jeszcze raz świetny modelik... powodzenia w dalszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bacry mówisz - i tak będzie :D

Daniel to naprawde dziwne bo zanim napisałem ostatniego posta dokładnie o tym samym pomyślałem zarówno o placu zabaw jak i o wózeczku. Wjęc poddam się temu pomysłowi i zabieram się do jego realizacji.

Wielkie dzieki za wasze zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popracuj nad oblaskami tkie rowerki raczj nie mialy lakieru letalic, zreszta nawet gdyby mialy to nie az taki. pomysl bardzo fajny, wykonianie( poza materialem) rewelacyjne zdecydowaniew materialy do poprawy i bedzie bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się właśnie na maxa 6 i na mental ray. No i mam pytanie zwjązane z poniższym obrazkiem: Co to jest te czarne plamy, które widać np w przyczepce no i oczywiście jak się pozbyć tego holerstwa. W scenie są dwa światła:

1 mr area omni z wyłączonymi cieniami multipliear na 0.5

2 mr area spot z cieniami typu ray traced shadows multipliear 0.6

Render:

global ilumination - enablet

Photon 500

global light properties:

energy 100 000 caustic fotons 10 000

decay 4.0 Gi photons 15 000

W całej reszcie ustawienia rendera są nieruszane przeze mnie

a oto obrazek:

 

row9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Fajny bicykl. Popraw mapowanie na wózeczku i zmień parametry materuału symulującego metal, bo taki jakiś sztuczny wydaje się być i będzie git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te plamy to moze przebicie sciany z 2 strony (o ile 2 sciany leza na 1 plaszczyznie). Siodleko chyba jest zbyt wklesle. Popraw teksture metalu i tych kolek po bokach, nie pasuja mi takie pomaranczowe:) Pozatym moglbys nie robic tego rowerku zupelnie nowego, zreszta zalerzy jaki ma byc klimat pracy. Moze chociaz piasek na oponach jak to ma byc na piaskownicy?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracka bardzo fajna ale z tymi malymi kolkami cos nie tak. Chodzi o teksturke.

No i wuzeczek...

A tak po za tym masz fajny jowej.

I wiesz co jeszcze?? Zaskakujesz mnie:o

Jak na tak malego Berbecia to niezle operujesz myszka:D:P

Tak trzymac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nóżek nie zabardzo będzie widać poniewasz misio jast pasażerem w wózeczku, którego ścianki go częściowo zasłonią :D ale masz racje jeżeli wykorzystam tego puchatka do jakięś innej scenki to napewno to będzie poprawione.

Co do małych kółeczek czy macie jakieś sugestie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerek jest jush nieźle wypasiony, ale jabym poprawił pewien szczegół... kierownica wygląda jagby była jedną częścią [z jednego odlepu metalu] ... a kierownica mają taki uchwyt ktoory umożliwia ustawienie jej w góre lub w dół ... uchwyt powinien być w tym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności