Skocz do zawartości

SCENA 3D : Prince of square entertain


soshka.cg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Smutny misio. A powinien wyglądać na przerażonego. Jak by to mi kazali siedzieć w taczce ciągniętej przez lamborgini to też byłbym przerażony :). No i troszkę za bardzo mu się futerko świeci. Ale ogólnie bardzo fajnie.

[soczek]

 

Ps. Trochę więcej dynamizmu by się przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak postawiłbym na troche inne kolory, szczególnie rowerka i taczki, jakies takie zywsze i bardziej optymistyczne (mnie osobiscie razi ten bordowy)

 

A i taki szczegół hamulec chyba powinien byc na przednim kole, przynajmniej tak bylo w moim rowerku o ile dobrze pamietak, koniecznie dorób trąbkę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Właśnie pracuję nad nowymi texturkami, trochę wolno mi to idzie bo jestem zielony w tym temacie - ściągnąłem sobie nawet kurs PS żeby się podszkolić więc proszę o cierpliwość w stosunku do mojej pracy. Jeżeli macie jakieś ciekawe linki które mogły by pomóc mi troszkę to bardzo bym był wdzięczny.

Drug ten rowerek jest genialny - dzięki za tego linka właśnie do czegoś takiego będę teraz dążył jeżeli chodzi o texturki.

Pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytalem postow - ogladalem tylko obrazki... Z tego co zobaczylem stwierdzam jedno - materialy leza na calej linii! Poza tym jesli to ma byc rowerek dla dziecka to nadaj mu ladny jakis zywy - ladny kolor! Ten zestaw kolorystyczny, ktory przyjales kompletnie jest do niczego, pomijam juz ze nawet barwy ze soba nie graja. Podsumowujac - modeling wyglada bardzo ladnie - starannie wykonany, czas teraz zabrac sie za nauke tworzenia materialow i to czas najwyzszy!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno nie pozostaje mi nic innego jak zacząć zabawę z materiałami całkiem od nowa.

\"czas teraz zabrac sie za nauke tworzenia materialow i to czas najwyzszy!\" - no i masz rację MareG właśnie o to mi chodzi dlatego będę jechał z tym aż się w końcu nauczę.

Proszę mi wyjaśnić pewną rzecz - a miaowicie współgranie barw czyli jakie barwy ze sobą grają a jakie nie. Nie jestem pewien ale słyszałem coś o kole barw prosze powiedzieć mi coś na ten temat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozia nie sluchaj, bo akurat w CA pisza bzdety. Mam ten numer i to chyba ostatni, jaki kupilem;)

 

Jezeli chcesz sie wglebiac w teorie koloru (bo wlasnie o teorii koloru jest w CA) to poczytaj to: http://semmix.pl/color/indexp.html

 

Przerazajace, co? ;)

 

Jezeli chodzi o browar, to ostatnio stawiam na bezalkoholizm, wiec wystarczy, ze w nagrode zrobisz z tego kola dobry uzytek:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebfx, po co kombinujesz z tymi okropnymi pomaranczami? Zrob taka soczysta czerwien jak na zdjeciu i bedzie miodzik:)

 

Nic jeszcze nie powiedzialem o ujeciu. Jest imho be. Wylada, jakby dziecko, ktore jechalo na tym rowerku rozplynelo sie w powietrzu.

Osobiscie postawilbym go w poblizu jakiejs piaskownicy, co sugerowaloby, ze dzieciak pobiegl sie bawic. No i warto powykrecac to troche, bo wyglada sztucznie. Mam na mysli kierownice i wozek w stosunku do rowerka. Miska tez bym troszke zmniejszyl.

A, no i troche masz problemy z otoczeniem, wiec ulatw sobie i podciagnij kamerke do gory. Cos jak na obrazku rowerka, do ktorego podalem linka.

 

Tak ja bym zrobil, mozesz cos z tego wyciagnac, lub zlac:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno ci będzie uzyskać taką obudowę w max`owym mentalu. Opacity powinien być koloru czerwonego (albo jakiś filtr na opacity. Niestety już nie pamiętam jak to było w max`sie ). No i nie zapomnij o lekkim rozmyciu.

 

A jeśli chodzi o ujęcie to nadal jestem za dynamiczną, lekko \"odjechaną\" koncepcją.

Dzieciak pędzi po chodniku pokonując zakręt (tak, że aż mu się kółka po bokach uginają od siły odśrodkowej ;)). Misiek z tyłu wylatuje z przyczepy i w ostatniej chwili łapie się jej boku. Przerażona mordka misia i obłęd w oczach dzieciaka. Jakiś blur na otoczenie i kamera pędząca tuż nad chodnikiem itd. Oszczędziłbyś sobie robienia otocznia, blur i tak by większość by rozmył.

 

Ale to tylko taki mój chory pomysł. Sam bym się chyba nie odważył zrobić takiej pracy ;).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony półprzezroczysty plastik nie przez opacity tylko raytrace (materiał nie mapa) czerwony na refraction i bęcie znacznie lepiej. IOR trzeba ustawić na 1.0. No i pobawić się parametrami rozmycia.

Oczywiście VRay poradził by sobie o niebo lepiej. Piękne glosy czyni w tym przypadku pewnie tak w okolicach 0.9

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batou TY mnie tym pomysłem do krzesła wbiłeś :)pozytywnie :) hehe - obłęd w oczach dzieciaka to chyba jakiś skrypt załatwia ;) Nie mniej jednak czemu by nie.

Spróbować zawsze można. Idę powiedzieć szefowi, że pół roku urlopu biorę :D

Jak by udało mi się coś takiego zrobić to prawa autorskie należą do Ciebie Batou no i do DruGa bo go umęcze pytaniami na u2u.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taky jakyś Update :)

Mam takie pytanie : otóż jak widać na obrazku część misia, która osłonięta jest półprzezroczystą ścianką przyczepki nie ma na sobie futerka (shag hair)- co zrobić żeby shag renderował futro za tą scianką ??

 

scenka4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem w końcu zająć się tym rowekiem i jak narazie tak mi idzie. Misio narazie bez futerka bo mu gorąco było :) chcę jeszcze poprawić mateiał, opon, rączek i siodełka no i oczywiście jakeś podłoże przyzwoite.

Pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Nie wie dlaczego, ale nie podoba mi się.. jestem an nie ;) Hmm.. ta scena nic nie przedstawia jeszcze - nie ma jakiegoś głębszego zamysłu artystycznego, nie powala kolorystyka, czy oświetleniem.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności