Skocz do zawartości

Teczka 2D: Matti [update]


Matti

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Jest to moj debiut w tej czesci forum:) ostatnio "wzielo" mnie zeby cos sobie bazgrnac. Wyszly z tego takie oto cuda:]

Bede co jakis czas dorzucal to swoje dziela.

 

z checia poslucham waszych rad i komentarzy.

pozdrawiam

dsc000319as.jpg

 

571904094og.jpg

 

106447675xb.jpg

 

629645446yr.jpg

 

837143373gs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Caspik

druga pracka nawet nawet fajnie pocieniowana ale nos jakis kurcze krzywy?

a pierwsza hmmm prawe ucho jest chyba o wiele wieksze od lewego

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

owoc nudnego popoludnia;)

 

zczczcjz6.jpg

 

I taki concept ;P. cos takiego mam zamiar nie dlugo wrzucic w 3d. jak to jeszcze podszlifuje;)

dsc00016yj1.jpg

 

PS. sory za jakos, sczegolnie drugiego. foty byly robione aparatem z tel. komorkowego. Mam nadzieje ze cos widac:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to trochę za mało żeby wrzucać na forum i oczekiwać opinii.

Szkice jak szkice, porób więcej, powybieraj najlepsze i dopiero potem wrzucaj - teraz to mogę dać na podstawie tego co wrzuciłeś radę: rysuj dalej:)

Spędź troszkę więcej niż parę minut nad tymi twazrami, bo teraz to za mało żeby jakiekolwiek wnioski mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odbijaj oczek mirrorem bo niespójności wychodzą. Spekular na gałkach mówi że źródło światła jest między oczami, nieco powyżej głowy, natomiast highlighty skóry dookoła oczu mówią już coś innego. Mirrora używaj aby wychwycić błędy, w proporcjach/symertii co właśnie pokazuje że u Ciebie gałka oczna nie jest okręgiem. Głowa do góry i maluj dalej, ja do zeszłego roku poza 3D też innego malowanego świata nie widziałem. Pzdr =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucaj, to miło. Mi się jakoś odechciało... Tzn wrzucać - nie malować :)

Zobaczymy na ile starczy ci cierpliwości... Oczywiście do malowania, nie wrzucania, bo to drugie ma jednak drugorzędne znaczenie...

Ostatnie oczka odbite na symetrii - pokusa jest, ale to na dłuższą metę do niczego nie prowadzi, bo nie zawsze portret maluje się en face. A nawet jeśli to idealnie symetryczne nigdy nie są... Ale luz, też tak robiłem :)

Przejrzałem wszystkie rysunki, chyba jakąś smykałkę do tego masz - ale raz, że ja się na tym absolutnie nie znam, dwa, że zauważyłem na tym forum manierę do krytykowania początkujących bez specjalnego wskazywania co poszło w miarę dobrze (a czasem bywa że coś poszło) :)

Co do malowania wszystkiego z głowy - faktycznie chyba na samym początku to dość nierozsądne, a jeśli nie da się z natury, to można poobserwować jak to zrobili mistrzowie - jest pełno na sieci dobrych obrazów i myślę że to nieocenione źródło wiedzy i obserwacji. Samo malowanie z fotografii bez przygotowania też chyba niespecjalnie kształci, bo człowiek wymyśla jakieś niestworzone, domorosłe techniki zamiast poznawać realną wiedzę :)

Pozdrawiam i życzę wiele radości z malowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczy tak rysowane to niezbyt dobre ćwiczenie.

Wiesz co jest w rysowaniu oczu najważniejsze (wg mnie)?

- gałka oczna to kula

- na tej kuli skóra się fałduje różnie.

- osadzona w oczodole - kości wpływają na kształt tego "obszaru"

To że obszar wokół oka jest zacieniowany tak a nie inaczej właśnie z tych powodów - często się po prostu rysuje wyuczone cieniowanie. Niezależnie od ustawień światła w scenie itp.

Więc zacznij używać refek. Najlepiej ze starszych osób/facetów bo bryłę lepiej widać

Co do krytykowania bez pokazywania co poszło dobrze - ludzie nie są dobrymi ciociami.

 

Forum nie jest od głaskania po główce:P

Jak ktoś chce multum postów typu "łał, ale suuuper ładne" to chyba na devianta powinien uderzyć.:P

Matti, rysuj, poczekaj parę lat i zobacz co ci wychodzi. Po prostu ja uważam że nie warto wrzucać każdego szkicu który się zrobiło - to nie jest blog na który mozna sobie wszystko wrzucać, tylko forum, i jeśli ktoś oczekuje że ludzie poświęcą cza na komentowanie pracy, musi poswięcić tej pracy troche czasu.

Ja nie mówię że ma być mega fajna - może być totalnie szitowa, tylko zeby było widać że ktoś popracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum nie jest od głaskania po główce:P

Jak ktoś chce multum postów typu "łał, ale suuuper ładne" to chyba na devianta powinien uderzyć.:P

 

Raczej do psychologa. Dziś są skutecznie metody leczenia problemów z nastrojem, zarówno terapeutyczne jak i farmakologiczne. Można też kupić sobie psa, on zawsze będzie merdać ogonkiem na twój widok :D

Tu się rysuje i maluje, ale dla mnie konstruktywna krytyka zawiera zarówno elementy pozytywne jak i negatywne. Krytyka rozumiana nie jako surowa ocena, ale rzeczowa analiza. Czyli przykładowo - "nogi namalowałeś poprawnie, ale dłonie trzeba poprawić."

 

Po prostu ja uważam że nie warto wrzucać każdego szkicu który się zrobiło - to nie jest blog na który mozna sobie wszystko wrzucać, tylko forum, i jeśli ktoś oczekuje że ludzie poświęcą cza na komentowanie pracy, musi poswięcić tej pracy troche czasu.

Ja nie mówię że ma być mega fajna - może być totalnie szitowa, tylko zeby było widać że ktoś popracował.

 

Zgadzam się w bardzo dużym stopniu. Takie coś nie ma sensu. Wyjątkiem jest sytuacja kiedy ktoś rozsądny potrząśnie tobą i podpowie, że dany sposób ćwiczenia nie ma sensu. Waląc wszystko nieśmiało do szuflady można latami zataczać koła i popełniać nieświadomie wciąż te same błędy.... Ale zgoda - wrzucać każdy bazgroł, który się nawinie to lekka przesada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności