Skocz do zawartości

#VISTA - kupić, nie kupić - pogadać można ;)


miriam

Rekomendowane odpowiedzi

serwus :)

miriam : haha, no w Polsce jakośtak dziwnie jest (może za granicą też), że w sklepikach ze srzętem ( w sumie to samo miewam z czesciami samochodowymi itp) okazuje sie , że najlepsze jest to , co akurat mają "na magazynie".

I wszystko mozna jakos uzasadnić - nawet firme : "noname" - bo nie płaca na reklame i mają kase na rozwoj technologii :D.

 

Odnosnie visty , to sie bałem tego cholernie. Vista jest 32 bitowa i 64 bitowa.

Jest chyba do zassania z microsotu pełna wersja - 30 dniowa.

32 bity to nie wiem czy jest sens instalować. Chyba że ktos ma stary komuter ( ale stary komp. może sobie nie poradzić z tym). Polecałbym 64 bitową . Chodzą tu programy "zwykłe " - czyli stare 32 bitowe instalki ( system podczas instalacji robi im drugi "program files" z oznaczeniem : " x86" , i chodzą też instalki 64 bitowe.

Te 64 bitowe mają swoje osobne "program files".

Specjalizowane softy mają juz wersje 64 bitowe. Tak też jest z maxem. Musi być instalka 64 bitowa. ( bo są dwie). 32 bitowa też by sie zainstalowała , i też by chodziła zapene.

Niektóre softy mają w jednej instalce obie opcje , i podczas instalacji sie wybiera , ktorą chcemy. Generalnie , jesli nic sie nie syfi , to warto wybierać 64 bity - > wtedy to ma jakis sens :)

Odnośnie wodotrysków i interfejsu Aero - są fajne i pewnie potem powylaczam ( tak , jak wylaczalem w XP) - ale na razie to mam i sie z tego ciesze :)

 

Jest jedna , mała rzecz , ktorej nie widze :(. Mianowicie , przeglądając foldery , to na górnej beleczce jest zielona strzałka do góry - przenosi nas poziom wyżej . W Viscie tego nie widze, i musze eksplorować foldery w menu z boku.

 

Odnosnie zasobów, to sprawa jest ciężka troche. wiadomo że u grafików kazdy mb ramu jest na wage złota. I tu jest mały problem - sma , czysty system, zajmuje 1 gb ramu :(.

 

Ja tam najezdzania na bila gejtsa nie lubie . Nikt , nie dał mi lepszego systemu do pracy z grafą 3D. Jak ktoś wyprodukuje i upowszchnii d otego stopnia, żeby nie było z niczym problemu to chętnie zerknę . :)

 

kannula vistula

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

[...] Jest jedna , mała rzecz , ktorej nie widze :(. Mianowicie , przeglądając foldery , to na górnej beleczce jest zielona strzałka do góry - przenosi nas poziom wyżej . W Viscie tego nie widze, i musze eksplorować foldery w menu z boku. [...]
Zastąpili to chyba paskiem u góry. Wybierasz poprzedni czy poprzednio-poprzedni folder z poziomego paska u góry. :)

Inne, ale równie sprawne, jeśli nie bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

Zastąpili to chyba paskiem u góry. Wybierasz poprzedni czy poprzednio-poprzedni folder z poziomego paska u góry. :)

Inne, ale równie sprawne, jeśli nie bardziej.

 

tak , tak, widziałem to . tylko chodzi mi o sytuacje, gdy do jakiegoś folderu dostaję sie ze skrotu. I sobie tam myszkuje, a potem chce isc wyżej - i wtedy

musze eksplorowac, lub przełaczyć sie do pulpitu i startować z "moj komputer" . troche to glupie.

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności