Skocz do zawartości

Obiekty 3D: Charlie Studio


serratus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was :D

 

Postanowiłem stworzyć wątek gdzie będe wklejał wszystkie swoje WIPY (taka istna sala treningowa :]) mam nadzieję że to dozwolone ;]. Na początek wyczarowałem sphere i postanowiłem przekształcać ją tak aby jak najmniej ją przypominała - dlatego też nie wiem co z tego wyjdzie. Pierwsze poty za płoty :) :

 

Rendery:

 

test01kapsulafd1.jpg

 

test01kapsula02au2.jpg

 

Siatka:

 

test01kapsulasiataid4.jpg

 

Dla przypomnienia podaje link do fotki mojej pierwszej pracy z przed miesiąca (mam nadzieję że idę w dobrym kierunku :]):

 

http://img217.imageshack.us/img217/7571/updatefrontdd5.jpg

 

Pozdrawiam i życze powodzenia wszystkim we wszystkim :),

~yours charlie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No dobra.. postarałem się o mały update - poprawiłem to i tamto, skorygowałem render - mam nadzieję że teraz jest lepiej:

 

Render:

 

c90renderdx6.jpg

 

Smooth + Highlights:

 

c90smoothhightsaa6.jpg

Siatka:

 

c90siatkacg7.jpg

 

Brnę do przodu, mam nadzieję że we właściwym kierunku :)

 

Komentarze jak zawsze mile widziane ;]

 

Ps. w jaki sposób zmieniać miniaturkę wątku ? :P

 

Pozdrawiam,

charlie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modeluje bez konceptu, można powiedzieć że do końca nie wiem jaki będzie efekt ostateczny, więc może i na farta ;]

 

M4rcus: "extrude->chamfer->bevel->extrude->chamfer_>bevel->chamfer->bevel->extrude"

 

Nie za bardzo rozumiem o co ci chodzi, co mam poprawić ? ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze lecisz po siatce tak jak sie ulozyla uzywasz 4 funkcji-chamfer, extrude, bevel, move...

no kazdy tak zaczynal bo to fajna zabawa :)

spodziewam sie ze nastepnym etapem bedzie odkrycie funkcji colapse i robot bedzie mial kolce i rogi :)

 

mapowanie Ci sie porozjezdzalo (wyglada na to ze trzasnales cale na kuli a nog nei oddzieliles...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update, dorzuciłem szczegół z wykorzystaniem opcji Colapse (dzięki vv3k70r za podpowiedź),

poprawiłem trochę render, detachowałem osobno antenki i nogi od "kopuły" - na nogi dodałem UVW Box, tak samo na antenki a na kopułę UVW Spherical.

 

kapsulaantenyux9.jpg

 

I mam jeszcze takie dwa pytanka:

 

1. W jaki sposób tworzyć kabelki (ze spline'ów ?)

 

2. Załóżmy że stworzę boxa, potem tworzę sphere i chcę aby dokładny kształt tej sphery extrudować wewnątrz powierzchni boxa (aby było widoczne wycięcie w boxie w postaci sphery) - wiem że trzeba najpierw oba te elementy przekształcić w Editable Poly następnie jeden do drugiego Attach, następnie próbowałem użyć opcji Bridge ale po późniejszym extrudowaniu nie otrzymałem tego co chciałem otrzymać.

 

Komentarze mile widziane :]

 

Pozdrawiam,

charlie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od razu lepiej mapowanie wyglada

 

co do 2:

zrb sfere i flipnij jej polygony (opcja flip) utnij gdzie trzeba, boxowi zadaj podoban ilosc polygonow co sferze

uloz tak jak powinno byc, a pozniej seria conectow, wzglednie bridge na wycietej scianie boxa, troche make planar i chyba bedzie to o co Ci chodzilo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to jest cos "kosmicznego" ?? - nie przesadzaj z ta symetria :) - nie wiem czy te u dolu to nogi czy sondy - ale jak to drugir to moze zroznicuj dlugosc -taki prosty detal fajnie pasuje do komicznych motywow- podoba mi sie sama czesc "kulista" - te pozniejsze apdejty nieco mniej ale dzialaj dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wkońcu znalazłem trochę czasu i zrobiłem testową scenkę - na razie za dużo na niej nie można zobaczyć ale dzisiaj rozpoczęły się ferie w moim województwie i mam zamiar poświecić trochę czasu na ten projekt. Otóż aktualny stan wygląda tak:

 

Front:

fronttestscenarobotam8.jpg

 

Back:

 

backtestscenarobotvj9.jpg

 

Tak jak pisałem, na razie to tylko niewinny szkic ;], w kolejnych updatach mam zamiar powiększyć pomieszczenie, dodać ściany, wysoki sufit (hangarowy - podobny do hangarów lotniskowych), wrzucić jakieś pierdółka typu transformatory, instalacje elektryczne, szyby wentylacyjne, następnie urozmaicić to wszystko - dodać plamy po oleju na podłodze, stworzyć teksturki, oteksturować, oświetlić (to moja słaba strona :/) - pewnie będziecie się zastanawiać dlaczego to wszystko napisałem, otóż wytyczyłem sobie plan i według niego będe wszystko dodawać i przynajmniej nie zapomnę gdzie go umieściłem :).

Dobra, teraz odnośnie tych szkiców które wrzuciłem, ten box który stoi na stole to będzie transformator, jak widać mam problem z prostym kablem - jest on chyba źle załamany w kilku miejscach albo ma za mało odcinków.

 

*Mam jeszcze takie pytanie - w jaki sposób edytować miniaturki (wiem jak się umieszcza przy rozpoczęciu tematu i jak się usuwa ale nie mogę znaleźć opcji za pomocą której mógłbym umieścić nową miniaturkę), kiedy chcę edytować mój pierwszy post w tym temacie nie mam możliwości edytować miniaturki. Proszę o pomoc :)

 

Pozdrawiam,

charlie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

 

Dzisiaj jest mój wielki dzień - odkryłem opcję boolean :].

A tak poważnie to myślałem nad tym projektem i postanowiłem że zrobie coś w stylu poruszającej się kamery po domu (taka mała animacja), będzie to długoterminowy projekt bo każdy pokój chcę dokładnie wymodelować jak i część zewnętrzną także, robot wkrótce dostanie w prezencie trzecią nogę albo jakieś kółko, aby mógł utrzymywać równowagę i ewentualnie się poruszać :), na koniec mam zamiar umieścić go w garażu obiektu. Nasuwa się pare problemów, podstawowy - nie mam pojęcia czy mój komputer udźwignie taką scenę nawet jak będe pracować na layersach, problem z oświetleniem przy animacji - czy każdy pokój będe musiał animować w osobnej scenie ? (to w sumie zamyka problem z obciążeniem komputera).

 

Ok, teraz czas coś wrzucić, jest to monitor zrobiony w jakieś 1,5 h ;/

 

monitorlcdfrontjh0.jpg

 

monitorlcdbackni9.jpg

 

Ps. Jeśli ktoś chciałby ten monitor to mogę uploadnąć (chociaż nie jest on rewelacyjny :])

 

A tutaj taki mały plan garażu (na razie szkic :)):

 

testhousefc5.jpg

 

testhouse2vy2.jpg

 

Pozdrawiam,

charlie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności