Skocz do zawartości

Amd vs Intel & nVidia vs Ati


GRiPi

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio kupuje nowego kompa wiec mam pare pytan:

 

1. Jak sie ma wydajnosc w renderowaniu athlon x2 do core 2 duo: czy roznica wydajnosci jest tak duza ze oplaca sie wydac te pare stow wiecej na procka i plyte pod intela?

2. Czy w zwiazku z kupnem ati przez amd te platformy sa jakos optymalizowane? Czy rownie dobrze bede mogl wsadzic geforca i cieszyc sie wydajnoscia?

3. Kiedy wchodza bardziej realne(w sensie tansze ;)) geforcy 8?

4. Ogolnie jakies sugestie co do kompa za ok. 2000 biorac pod uwage proca, plyte, pamieci i karte graficzna.

 

THX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

2000? Zapomnij.

Ja biorę ok. 8000 na PC i ok. 3000 na Monitor.

Aha, to fajnie.

 

Co do pytań:

1. Hmm, w sensie cenowo-wydajnościowym, to na dzień dzisiejszy najlepszym rozwiązaniem jest intel. A dokładnie taki:

http://pclab.pl/art24336-1.html

Dobry artykuł, warto poczytać, przynajmniej konkluzje.

2. >>na dzień dzisiejszy

3. http://pclab.pl/news24897.html

Ale "tanie", to jeszcze nie będzie.

4. Procesor ten co podałem wyżej +

http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=30973 +

2x http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=25821 +

Jakaś płyta główna Gigabyte'a raczej, nie znam się na nich, odradzałbym jednak Asusa. U mojego brata w pracy składa się kilkadziesiąt komputerów dziennie i zwykle do wywalenia jest 3-5 płyt Asusa.

 

Jak będziesz kupował w jakimś prolinie czy coś, to raczej w 2k się zmieścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA niewiem jak u ciebie ale ja nigdy nie mialem problemow z asuskami wiadomo czasami sie zdarzaja uszkodzone bo to masowka ale są stabilne kiedy juz pracuja a zamiast tego 7600 raczej warto zainwestowac w 7900GS

tyle ze 2000 hym plyta 600zl + proc oczywiscie C2D 700zl + 1gb pamieci ~350 + 7900gs najlepiej z dobrym chlodzeniem czyli Zalman'em tez cos kolo 700 co daje ~2350zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko relacjonuję. Wiem też, że wśród płyt Gigabyte'a, których do komputerów w ciągu tygodnia wkładają mniej więcej tę samą ilość co Asusów w jeden dzień tylko 1 maksymalnie 2 są wadliwe.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000? Zapomnij.

Ja biorę ok. 8000 na PC i ok. 3000 na Monitor.

 

Cieszymy się twoim szczęściem. ale jak się to ma do pytania?

 

W najnowszym chipie jest porównanie procesorów dość dokładne. Tak więc najlepiej kupić kilka numerów pod rząd i zobaczyć co ci się bardziej opłaca. bez uprzedzeń.

 

Ta tak zrobiłem i jetem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wogole RA pomiedzy 4300 a 6300 jest roznica 60zl czyli nie oplaca sie kupowac 4300 :).a co do plyto to pewnie skladaja najczesciej te na niskobudrzetowych (plyty dla mas z jakis odpadow ;) ) ale te lepsze modele raczej ciesza sie dobra renoma ale to jest tak z kazda firma.

Lis a co do Gordy'ego no wiesz stoleczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wogole RA pomiedzy 4300 a 6300 jest roznica 60zl czyli nie oplaca sie kupowac 4300 :).
Tylko czy 6300 daje się tak dobrze przetaktować jak 4300, oto jest pytanie. ;) W końcu w teście porównują 4300 do 6600 i 6800, które jak by na to nie spojrzeć są kilkakrotnie droższe. :)

 

a co do plyto to pewnie skladaja najczesciej te na niskobudrzetowych (plyty dla mas z jakis odpadow ;) ) ale te lepsze modele raczej ciesza sie dobra renoma ale to jest tak z kazda firma.
To są takie w granicach 450 złotych, czyli mniej więcej ten przedział cenowy jaki interesuje GRiPi'ego, dlatego o tym pisałem. :)

Zresztą ja sam chyba nigdy nie kupię sobie droższej płyty niż 450-500 zł. Mam jakąś awersję do takich (droższych) płyt, to tak jak z zasilaczami za setki złotych. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale raczej na tanszych plytach nie wykrecisz tak procka jak na tych drozszych jak nie wchodzisz w krecenie to bierzesz tansza jak krecisz to drozsza bo poprostu masz lepsze chlodzenie mostkow, wiecej dyskow ,wiecej raidow czyli zalezy kto co potrzebuje. co do zasilaczy hym raczej wole tagana niz modecoma :D a nawet tagana od Chieftec'a miam taganka i porownywalem sobie stabilnosc zasilania i powiem ze przy obciazeniu tagan stoi rowno a chieftec juz opada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tej kwocie to mozesz znalezc stacje graficzna z p4, ale o czyms nowszym zapomnij,

no chyab ze tak jak piszesz-pudlo jest do zabawy i ma miec g forca i udawac wydajnosc i nei dawac zludzen stabilnosci...

 

(stabilnosc to jest wtedy keidy 360h renderu idzie bez zadnego komunikatu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g forca i udawac wydajnosc i nei dawac zludzen stabilnosci...

(stabilnosc to jest wtedy keidy 360h renderu idzie bez zadnego komunikatu)

co ma stabilnosc grafy do stabilnosci plyty i proca i pamieci przy renderowaniu heh no comment.

To ma byc raczej komp dla czlowieka a nie firmy i nie kazdego stac na wydanie 10000zl na prosty serwer do rendrowania na jakims tyanie choc nawet on nie jest taki drogi.

P4 vs C2d ciekawe porownanie by bylo :) p4 krecony o 200%(chlodzenie azotem lol) wynik moze by sie wyrownal ktos kreci c2d o juz p4 nie daje rady biedaczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale raczej na tanszych plytach nie wykrecisz tak procka jak na tych drozszych jak nie wchodzisz w krecenie to bierzesz tansza jak krecisz to drozsza bo poprostu masz lepsze chlodzenie mostkow, wiecej dyskow ,wiecej raidow czyli zalezy kto co potrzebuje. co do zasilaczy hym raczej wole tagana niz modecoma :D a nawet tagana od Chieftec'a miam taganka i porownywalem sobie stabilnosc zasilania i powiem ze przy obciazeniu tagan stoi rowno a chieftec juz opada
A tam, Modecom rządzi. Jest taki... taki... inny niż cała reszta. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic Bzyku nic kompletnie nie ma :)

domowy komp, na bardzo zdrowym jednym core duo to sypneicie pamieci (neizaleznie czy napeicie zwalilo sie na szynie, na gpu, na poborze procka czy na pameiciach, albo i zasilaczu) co jakeis 30 klatek, jak sobie tak co 30 klatek (mowie o konkretnej robocie, nei zabawie ponizej miliona poly bez efektozy)

od nowa ustawisz renderowanie bo wysypie CI sie wszystko z gory na dol z neibeiskim widoczkiem to sie zastanowisz czy o polowe wolniejszy, neipodkrecony, dwuprocowy p4 ale jednak stacja graficzna nei jest wart swojej ceny-zostawiasz w szafie na tydzien-po tygodniu wyciagasz sekwencje :)

 

a porownanie mam w praktyce

edit:

a sprzet do krecenia to jest korba od studni...

a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vv3k70r - a na stacji graficznej to "napeicie zwalilo sie na szynie, na gpu, na poborze procka czy na pameiciach, albo i zasilaczu" nie wystąpi? Strasznie jestes uparty na przedpotopowe, stare, mało wydajne STACJE GRAFICZNE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vv3k70r a moze ty zle cos ustawuiasz masz dobani system ktory sie ciagle sypie bo predzej to padnie odmowi posluszenstwa czyli wywali blad niz sam sprzet. SCsi dzisiaj to juz przezytek ery gdzie nie bylo sata2 ktore ma podobne osiagi a nawet moze teoretycznie wiecej.Czyli ty skupujesz stare PIII a my wolimy cos zgrabnego malego i nie robiacego za grzejnik gdzie polowa energi idzie w kosmos, a druga to liczenie a moze proporcje sa jeszcze gorsze.

I wten sposob zrobil sie wielki OT!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ciekawe to porownanie p4 vs C2D:] Ale tak na serio to dozbieraj te kilkaset zloty i postaraj sie o sprzecik jaki wymienil byku. Na bank bedziesz zadowolony - w tej chwili to najlepszy przelicznik wydajnosci do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszystkie odpowiedzi, ale mam jeszcze pytanie:

zakladajac ze nie bede podkrecal(bo zalezy mi na zywotnosci ukladu ;)),to czy roznica miedzy c2d 6300 a a64x2 3800+ w renderach(vray, fr) jest tak znaczna ze warto oszczedzac na c2d? bo w sumie za roznice w cenie proca i plyty ja moglbym sobie sprawic gb ramu wiecej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRiPi tutaj masz CPU Charts taka lista przebojów procków :)

jest test renderingu w 3ds Maxie ale niestety nie ma c2d 6300

ale z pewnością byłby troche wyżej niż 64x2 3800+

 

sam mam x2 3800+ ale gdybym miał kase to kupiłbym Intela

AMD coś ostatnio traci odech i nie nadąża za Intelem :(

 

Dla mnie jak karta to tylko nVidia a jak procek to Intel oczywiście jak mnie stać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności