Skocz do zawartości

Wygładzenie? Możecie wygładzić deski? Smoth


Tiger

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu zrobiłem proste łóżko znalezione na allegro.

Jeszcze nie jest ukończone, to znaczy brakuje mu wygładzenia kilku desek.

Czy jest ktoś w stanie pomóc mi w tym? Lub odwalić robotę za mnie?

 

Oto łóżko (BED 3d - 3dsmax 8)

http://www2.speedyshare.com/data/948240702/2182968/61060131/bed000_alone_copy2.max

 

Screen:

http://ximg.eu/uploads/8a07132182.jpg

 

Będę wdzięczny za wygładzenie chodziarz jednej deski (górnej, środkowej). Ponieważ zupełnie nie potrafię jej wygładzić. Pierwszą deseczkę po lewej stronie jako tako wygładziłem (niezbyt dobrze to wyglądało) więc nie zapisałem pracki.

Dziękuję za pomoc lub cenne wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przybliż może co rozumiesz przez to 'wygładzenie'? Zaokrąglenie krawędzi, czy po prostu powierzchnia tego łukowego profilu bez widocznych granic pomiędzy poszczególnymi face'ami? Jeśli to drugie - może wystarczy modyfikator 'smooth', jeśli pierwsze, czasem pojawiają się problemy z chamferem przy obiektach extrudowanych ze spline'a.

Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do samego użycia smoth to te kąty (krawędzie) nie zaokrąglają sie ładnie, chyba z tego powodu iż siatka jest na górnej części deski, a na bocznych nie ma.... zabardzo nie wiem jak dodać ładnie tę siatkę. Będę wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chamfer box to już ładnie zaokraglony kwadrat (prostokąt), ale nie nie chcę od nowa wykrzywić deski bo nie potrafię tak, łatwiej jest mi wstawić boxa z linii, potraktować go z FILLET i extrude. Help me, pls

 

/edit

dobra już chyba wiem, w editable p. jest taka opcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Nic mi nie wychodzi, siedziałem nad tymi deskami i uzyskałem marny efekt, próbowałem wielu rzeczy począwszy od zmiejszenia "kropek", vertexów, skończywszy na zagęszczeniu siatki.

 

Czy ktoś mógłby to zrobić za mnie? Lub podsunąć inny sposób na zrobienie deski, wygięcie góry... Bo najłatwiej to "Fillet", innych sposobów nie znam. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt tego za ciebie robić nie będzie. Wrzuc screena z obiektem, zaznacz na nim dokadnie ktorą krawędz chcesz zaokrąglić. Ale wg mnie to wystarczy tak jak pisalem wcześniej, robisz z obiektu editable poly, wybierasz edge i uzywasz chamfera, wiecej filozofii w tym nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiger - Przed chamferem zrób inset tego dużego polygona. Otrzymasz o wiele lepsze wygładzenie i dodatkowo będziesz mógł stosować takie metody selekcji edgow jak "select loop".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie może jakiegoś video tutoriala jak dodać vertexy po prawej stronie i połączyć je liniami? czy coś?

Albo czy poświęci ktoś swój cenny czas, ściągnie program HyperCam z www.dobreprogramy.pl i nagra dla mnie którki filmik? Będę bardzo, bardzo wdzięczny.

 

No to co mam robić od tego momentu?

Filmik: http://www.speedyshare.com/401216535.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly wideotutek by sie sprowadzal do pokazania gdzie jest funkcja Cut w Editable Poly. Tiger, takich rzeczy musisz sie nauczyć sam, nikt nie bedzie siedzial i pokazywal ci kazdej funkcji maxa... wiem ze na poczatku mozliwosci maxa przytłaczają, ale bez pracy nie ma kołaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka dni minęło, aż w końcu poświęciłem chwilę by sprawdzić co to jest "CUT" (myślałem, ze to służy do cięcia, wycinania, myliłem się), tak się stało, że uratowaliście mi skórę, wszystko pięknie się wygładza, dziękuję wszystkim =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności