Skocz do zawartości

3ds max 9 32-bit czy 64-bit


Gość jaco

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jaco

Zakupiłem sobie nowy sprzęt Core 2 Duo E6300 2x 1024 GB RAM i mam 2 instalki 3ds maxa 32 i 64 bitowe wersje, którą mam zainstalować?

Wypróbowałem już 32 bitową wersje czy jest wogle jakaś różnica jeśli zainstaluję tą drugą czy wogóle cos uzyskam np. lepszą wydajność renderingu i takie tam..?. PROSZE O POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

jesli chodzi o max'a to nie pchaj sie w 64bit'y !!

sprzet mam w sygnaturce i na nim zainstalowalem win xp 64bit, pomijajac problemy ze znalezieniem sterownikow do sprzetu bedziesz mial problemy z max'em, konkretnie chodzi o to ze dzialanie material editora w max64 bit jest zalosne szczegolnie jesli sie uzywa Vray'a.

Zainstalowalem xp pro sp2 i wszystko jest jak byc powinno, pozatym rendering jest o kilka procent szybszy.

Pamietaj tez ze 64bit to mozliwe problemy z oprogramowaniem ktorego uzywasz, ja np. mialem problem z PS CS2 i musialem na CS jechac.

 

P.S. uzywalem vray 32 i 64 bit odpowiednio dla systemu i max'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyny minus systemu 64 i maxa to ze nie ma sterowników do bluetooth, w maxie kulki od material editora się ładują wolniej (ale bez przesady, da sie wytrzymać) i kłopot z 2d Displacement w vrayu ktory zostanie rozwiązany w RC4 vraya.

 

poza tym w zyciu nie zawiesił mi się system ani max (pomijając bug z 2ddisplacement). wszystko chodzi stabilnie. Nie mam zadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie xp64 i maxa 9 64bity i wszystko byłoby super fajnie, gdyby nie to, że sterowniki do kierownicy świrują maksymalnie. Będę musiał zainstalować zwykłego xp i xp64, bo są momentami problemy mimo, że sterowniki dla nowego oprogramowania radzą sobie bardzo dobrze na xp64, tylko ta kierownica... :/

Więc max64 jak najbardziej, ale jako drugi system na komputerze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaco

Dzięki dzięki bardzo.

Zostawie tą 32 bitową wersje renderuje w Mentalu i w sumie bez większych problemów nie wyskakują już mi te błędy.

A tak pozatym dwurdzeniówki to wypas na starym kompie 7godzin renderów an jedną scene teraz to w 30 minut renderuje a nawet i szybciej nieskomplikowane sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności