Skocz do zawartości

postac 3d: przeszywające spojrzenie [WIP]


kru

Rekomendowane odpowiedzi

postanowilem przeniesc mojego lucznika z dzialu WIP do gameart-u...

 

zgodnie z sugestiami z poprzedniego watku dodalem podzialy na twarzy...

 

facjata izometrycznie

post3yd1.th.jpg

 

sylwetka perspektywicznie

forum2sylwetkaih5.th.gif

 

konkretne komentarze mile widziane ;)

 

dodam jeszcze, ze to na dole twarzy to nie zawansowany nowotwor rzuchwy tylko kozia brudka.

nie wiem dlaczego ale jak mam wyobrazic sobie faceta w oponczy to przychodzi mi na mysl tylko ten książę z gumisiow... :(

dlatego chcialem zeby ten lucznik byl troche z twarzy do niego podobny - tylko mniej napakowany

 

 

kru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Marioza

fajne ryło to zminiaturki ale ma ble oczy i dolna wara mu za bardzo wystaje, zestawiąć samą głowę z tej miniaturki z postacią uwazam ze ciało powinno być masywniejsze i wyższe, wtedy bedzie mialo klimat, bo tak chucherko jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za uwagi

 

delikatnie poprawilem najszerszy grzbietu - nadal nie jest pakerem, ale tez nie

ma nim byc

 

post4qv0.th.gif

 

zrobilem oczy - mam nadzieje ze teraz sa mniej ble - lepiej nie umiem

 

post4bue3.th.gif

 

co do dloni to tak zostawie - po pierwsze bo mi sie nie chce ich robic :P, po drugie ten model robie w celu nauczenia sie wypalania normal map, i jestem ciekawy jak dalece teksturą mozna wyrzezbic cos tak przestrzennego jak palce

 

teraz mapowanie... bleee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok - pomapowalem mojego lucznika, teraz chcialem go wciagnac do mudboxa i dalej porobic, ale tex sie nie pokazuje a jak probuje eksportowac normalne to mowi ze invalid texture coordinates.

konkretnie :

"Invalid texture coordinates on lowresh mesh".

 

Ktos wie jak wraz z mapowaniem i textura wciagnac plik obj do mudboxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra - poprzedni problem rozwiazalem - jeden face nie mial powierzchni ( wszystkie face'y na jednej linii)

tak wiec pamietajcie - siateczki musza byc ladnie poukladane :)

 

teraz nastepny - mudbox w czasie wypalania staje na 90% subdividing i ani drgnie - czy ktos mial cos takiego?

 

ewentualnie jak zmieniam opcje to ewentualnie jest drugi efekt-mapa wypala sie pusta!

 

ehhh zaczynam zrazac sie do tego softu!

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze wszyscy tu znaja sie na mudboxie...

 

jak czegos nie mozna przeskoczyc to trzeba obejsc... normalne sobie zrobie normalnie - w mayi...

 

na razie jestem na etapie oczu i czola, reszta twarzy nietknieta jak widac.

 

ile zniesie tekstura 1024x1024x24 okolo 1/4 obszaru na twarz (bez symmetry)? zastanawiam sie gdzie zatrzymac sie na detalu...

 

 

ninja_shuriken: dzieki! w sumie dopoki soft sie nie krzaczy to jest to swietna zabawa ;)

 

post4wn2.th.jpg

post4btj0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marioza

z tymi oczkami to wygląda zajebiscie hehe, brakuje mi słów, ale w skrocie, komicznie , groteskowo , psychopatcznie, taka ostro wygięta postać, mogłaby by być do jakiejs popierzonej gierki jakich juz sie nie robi,gybyś cała postać utrzymał w tej konwecnji co te oczka, czyli zeby wszysko było "wygięte" ale z umiarem i smakiem byłby naprawde oryginalny kolunio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować wrzucić te zmiany:

 

TWARZ:

Nos - udostępnić wlot szpar nosowych, podkurczyć skrzydełka, przeskalować 0,9 grzbiet nosa (+zaostrzyć od przodu stożkowo)

Zaimplemetować brwi, (radzę położyć w 2/3 fałdy nadoczodołowej, łamane)

Oczy - przeskalować 1,15 horyzontalnie oraz 0,65 w pionie szparę oczną (nawieszając górną fałdę powiekową niżej na całej szerokości szpary)

Czaszka - w partii skroniowej przeskalowac 0,XX (uznaniowo)

Zaimplementować uszy

 

POSTAĆ:

Przeskalować 1,XX partię barki-triceps (uznaniowo).

Pochylić anatomicznie wzgórek łokciowy ku dołowi - charakterystyczne złamanie partii dolnej pomiędzy ramieniem a przedramieniem (w tym zaznaczony mięsień zginacz łokciowy nadgarstka).

Wykazać charakterystyczny łukowaty fałd mięśnia ramienno-promieniowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario don - ale mnie pojechales! ałł... :)

 

czasem tak to jest... czlowiek sie wdaje w detale zoom in zoom in zoom in

a potem sie okazuje taki krzak

 

brakuje mi w mudboxie jakiegos dodatkowego viewportu...

wogole to moj pierwszy sculpt i teraz dopiero widze jakie to chwilami bywa zmudne!

co jakis czas swedza mnie palce zeby chwycic ta wirtualna gline normalnie, palcami... od razu by bylo lepiej. no ale w realu nie ma wielostopniowego undo i layerow :)

 

oto kolejny update. obecnie sie mecze z grabiami.

co do "implementacji uszu"... (btw. termin wart odnotowania) nie chce zmieniac siatki. one mialy byc pod oponcza, ale cos ta oponcza obecnie za mocno odstaje. jeszcze nie wiem jak to rozwiazac... moze jakies sugestie?

post5lt9.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opończy, to nie ma czegoś takiego jak "move" w mudzie? Za pomocą pędzla? Możesz też wertexy przesunąć bliżej głowy, nawet jak mapowanie zrobione już masz.

 

Zobacz jak ludzie mają dolną warę "przyczepioną" do twarzy, u Ciebie jest trochę nie tak pod kącikami ust...

wcięcie się robi pomiędzy podbródkiem i środkiem dolnej wargi, natomiast rozchodzi się to na boki w postaci takich jakby fałdów:/, delikatncyh wybuleń...(nie wiem jak to opisać, zobacz w lustrze jak wygląda dolna warga w połączeniu z kącikami ust)

 

Hm, wygląda to tak, że kant wargi biegnący poziomo, w momencie gdy zaczyna zbliżać się ku kącikom, z twarzą łączy się płynnie, czyli ten poziomy kant wargi zanika prawie albo nawet całkiem.

 

Na modelu z profilu wygląda to niemal należycie (a może należycie?:) ) natomiast od frontu i z 3/4 już nie bardzo..

 

Powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności