Skocz do zawartości

niska wydajnosc w nowszym maxie i vrayu


mkk3a

Rekomendowane odpowiedzi

dotychczas korzystałem z 3dsmaxa 5.0 i vraya 1.45.20. w zasadzie nie brakowalo mi zadnych funkcji, ale jednak postanowilem sie przerzucic na coś nowszego i ten nowy zestaw to 3dsmax 9 oraz V-Ray Adv 1.5 RC 3.

I przezylem maly szok - rendering pewnej scenki robione w maxie 5 zamiast przewidywanych 3-4 minut trwał 8, ale postanowilem sprawdzic to dokladnie.

zrobilem 2 proste scenki z GI (jedna z HDRI) i shaderem brushed metal.

 

dla zestawu max5+vray1.45 rendertime'y wyniosły 0:33 i 0:27

a dla max9+vray1.5 odpowiednio: 0:59 i 0:49.

niby tylko pare sekund, ale procentowo to jest w zasadzie 2-krotnie dłuzszy rendering!

 

mogło też być tak, ze niby te same liczby w roznych vrayach przekładają sie na różną jakość, ale rendery w obu wersjach są bardzo podobne (a jesli juz mialbym wybrac wersje lepszą to byłaby to wersja max5+vray1.45).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

mogło też być tak, ze niby te same liczby w roznych vrayach przekładają sie na różną jakość, ale rendery w obu wersjach są bardzo podobne (a jesli juz mialbym wybrac wersje lepszą to byłaby to wersja max5+vray1.45).

 

Bo tak jest, była o tym dyskusja na forum chaosów. Faktem jest że nowego vraya uczyc trzeba się na nowo pod względem wartości co poniektórych opcji :)

 

jeśli uda mi się znaleźć tą dyskusję to dam tu linka, było tam mniej więcej wszystko wyjaśnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ustawienia w obu przypadkach zostawiłeś niezmienione to może być różnica, prawdopodobnie musisz dla nowego vraya ustawiać parametry renderu od nowa. Nie wiem dokładnie jak jest w v-rayu ale jak przesiadałem się z mentala 3.4 na 3.5 to było dokładnie tak samo. Mental wywalał nawet komunikat żeby obniżyć ustawienia jeżeli otwierałem starszą scenkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień ustawienie w zakładce v-rey/ rQMC Sammler/ w slocie Nosie threshold; na 0,01 a bo pewnie masz 0,005.i to wszystko.

 

No nie wszystko... jak probówałem nowego vraya - zrobiłem jak mówiłeś (a nawet 0.05) to i tak renderował 30% dłużej niż w v. 1.46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności