Skocz do zawartości

czy można wyrenderować częściowo i jak?


Yaro16

Rekomendowane odpowiedzi

czy można i jak.Właśnie renderuje kuchnie,mam połowę i musze kończyć za jakieś 30 minut.Chciałbym wiedzieć jak ustawić w 3dsmaxie żeby zaczął renderował od innej strony lub zaczął renderować od tego co skonczył dziś.

 

ps.pracuje w 3dsmax 8 i v ray1.5rc2

proszę o szybką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

można renderować regionami, w vrayu można ustawić kolejność renderowania bucketów. Problemem będą różnice w kolorach, regiony na 99% będą się od siebie różniły. Ale jak sie zostawi dość duże zakladki i sprytnie połączy powinno dać rade ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zeby renderował z innej strony.Domyślnie jest ze zaczyna z lewej i idzie jakoś dziwnie.Wolał bym z aby renderował słupkami z góry na dół i zaczynał np z prawej.Czy da sie tak jakoś?

 

aha i co to jest bucket?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w zakładce bodajże "system" można to ustawić

 

bucket? mozliwe ze w vrayu inaczej sie to nazywa, ale chodzi o obszar w ktorym wykonywany jest aktualnie rendering. Ten kwadracik mowiąc krotko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można renderować regionami, w vrayu można ustawić kolejność renderowania bucketów. Problemem będą różnice w kolorach, regiony na 99% będą się od siebie różniły. Ale jak sie zostawi dość duże zakladki i sprytnie połączy powinno dać rade ;)

 

 

99% ? z tego co wiem to zależy od ustawień, na region render mi osobiście nigdy tak mi sie nie działo ;].

w system jest jeszcze opcja by buckety będą leciały w odwrotnej kolejności niż na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogą się trochę różnić ale nie muszą, zależy czy się renderuje irradiance czy qmc czy light cache, i od ustawień. Rezultat różni się minimalnie (zwłaszcza jeśli w renderze jest lekki noise albo inne artefakty, to może nie nachodzić na siebie dokładnie)

edit: może to było w starej wersji, bo teraz spróbowałam i rzeczywiście nic nie widać.

 

Yaro:

System => Region Sequence.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności