Skocz do zawartości

3D max a windows vista


bartekG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Postanowilem rozpoczac swoja przygode z grafika 3d, gdyz corel juz mi nie wystarcza :P lecz wystapil problem przy uruchamianiu programu Autodesk 3ds Max 9 32-bit (pod vista).

Niezwlocznie sprawdzilem zgodnosc oprogramowania na stronie microsoftu i znalazlem rozbierznosc. mianowicie,jedna strona mowi o zgodnosci oprogramowania: http://support.microsoft.com/default.aspx/kb/933305#

a inna http://kb.wisc.edu/helpdesk/page.php?id=5175 mowi ze 3d max jest nie kompatybilny. niezla gemela musi byc w microsofcie :)

 

Czy ktos spotkal sie juz z takim problemem?

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Teoretycznie jest kompatybilny, ale bedziesz miał problemy, choćby z viewportami które z bliżej mi nieznanych przyczyn migają jak szalone, czasem uniemożliwiając pracę (na przykład jak chcesz zaznaczyć coś ramką selekcji, okno robi się białe - i robisz na wyczucie). Poza tym jest troszkę niestabilny pod Vistą.

 

Za niedługo ma wyjść jakis większy service pack czy jak oni to tam teraz nazwali - mają tam zapewnić 100% kompatybilność.

 

--edit: Service pack oczywiście od Autodesku do maxa, nie windowsowy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałam że maks nie jest jeszcze dostosowany do visty i trzeba będzie jakiś czas poczekać,

kolega zainstalował vistę i max (oraz inne programy wzięte z xp) nie działały prawidłowo.

 

ta vista to chyba jakieś nieporozumienie, z tego co pamiętam z poprzednimi updatami windowsa nie było takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest kompatybilny, ale bedziesz miał problemy, choćby z viewportami które z bliżej mi nieznanych przyczyn migają jak szalone, czasem uniemożliwiając pracę (na przykład jak chcesz zaznaczyć coś ramką selekcji, okno robi się białe - i robisz na wyczucie). Poza tym jest troszkę niestabilny pod Vistą.

 

Za niedługo ma wyjść jakis większy service pack czy jak oni to tam teraz nazwali - mają tam zapewnić 100% kompatybilność.

 

--edit: Service pack oczywiście od Autodesku do maxa, nie windowsowy. :)

 

mam rozumiec ze pracujesz w takiej konfiguracji oprogramowania?

komunikat jaki dostaje to APPCRASH ,wiec nic przyjemnego :P

 

no to pozostaje mi zapodac maxa na starego kompa z XP :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania

 

Z przejściem z 98SE na XP były podobne problemy. Zreszta w takim przypadku są dwa wyjścia - robimy zupełnie nowy, nowej jakości system, pisząc go niemalże od nowa i przez parę miesięcy znosimy narzekanie na brak kompatybilności, a po tym czasie słuchamy pochwał za bardzo dobry system operacyjny.

 

Drugie wyjście - modyfikujemy ten istniejący by zachować kompatybilność, ale tak naprawdę stoimy w miejscu.

 

Microsoft i tak wykonał kawał rewelacyjnej roboty, że przy tak zmodyfikowanej strukturze Visty w stosunku do XP tak wiele programów jest nadal kompatybilna (jakieś 80%, tak na oko).

 

Ja osobiście poszedłbym jeszcze dalej - chrzanić kompatybilność wsteczną i przejść totalnie na 64-bity. Wrzask ludzi byłby potężny, ale potem wszyscy by programistów po stopach całowali. :)

 

bartekG

 

Tak, mam vistę, ale pracuję na Mayi 8.5 - zero problemów. Maxa odpaliłem triala z ciekawości i nie wyglądało to tak do końca różowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hymmm... vista jest chyba bardziej wymagajaca jesli chodzi o zapotrzebowanie na "energie kompa". Wiec czy nie lepiej pozostac na xp ktory o wiele mniej potrzebuje do zycia, a tym samym reszte mocy mozna wpakowac w np maxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mx ogolnie małi z założenia być kompatybilny z vistą, niestety po jego wypuszczeniu windows wprowadził znaczące zmiany w kodzie i niestety max scina nawet przy małej ilosci poly ale jak rozmawiałem z przedstwicielem autodesku miesiąc temu to mowił że są w trakcie pisania kodu łatek, przez jakiś czas sie zastanawiałem czy to przypadkiem nie chodziło o tego turbo packa czy jak to tam sie nazywa... 3ds max 9 - "Productivity Booster" tylko nie wiem kiedy wypuszczą. ale wtedy przynajmniej ja sie na viste przesiadam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam vistę, ale pracuję na Mayi 8.5 - zero problemów. Maxa odpaliłem triala z ciekawości i nie wyglądało to tak do końca różowo.

 

to ciekawe,jakis ostry hacking zastosowales?bo mi ni kija nie dziala...

APPCRASH i na tym sie konczy moja przygoda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności