Skocz do zawartości

Modele 3D: Moje wypociny


mileS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 126
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kurcze, wszystko naprawde ladnie, pieknie...

tez bawie sie w modelowanie wiekszych lub mniejszych rzeczy, tak dla sprawdzenia swoich umiejetnosci.

Powiedz mi prosze tylko, jak robisz to, ze łączysz render z siatką w jednym obrazie. Czy to jest jakis plugin, czy normalna opcja w 3DS ?!

Z gory dzieki za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gedzior ->

Nakladasz na siebie 2 modele przy czym jeden z modyfikatorem push i wire w material editorze.
Nie wiem jak w tej metodzie , ale normalnie wystarczy w materiale w diffuse wsadzić wire ( chyba w scanline) W V-rayu masz VrayEdgeTex .

 

Apollo -> mały plane -> convert to editable poly -> porozciągałem edgesy -> połaczyłem krawędzie targetem i potem Shell , trochę zabawy chamferem i Turbosmooth :) Bardzo przyjemnie się to robiło mimo że jest z tym troszkę zabawy

Dzięki za komenty w razie problemów piszcie na priv albo na gg :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z referki robisz?

może porównaj sobie głowy mężczyzn i kobiet z referek różnych albo modeli i zobacz czym się różnią... i zastosuj tą wiedze.

na moje oko twarz powinna być bardziej smukła no i rzęsy i brwi...

hehe makijaż? XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z głowy ;/ . Musze uzyskać efekt kobiety eleganckiej ale z charakterkiem o mocno zaznaczonych kościach policzkowych.

 

pads -> To jest czysty model zresztą potem ma iść na Low więc rzęsy , brwi , makijaż to odległa droga ;-)

 

Lepiej:

laska2xm0.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miles proponuję oglądać dużo refek i próbować odwzorować kształt oczu, nosa, ust i całej twarzy ze zdjęć. Jak ma być taka eleganka kobieta to może poszukaj zdjęć modelek. Zajrzyj np. na stronkę Victoria's secret tam są niektóre fajne modelki. Jak pokazujesz głowę to pokazuj z kilku ujęć bo wydaje mi się że tu twarz jest za płaska. Staraj się obserwować głowę jako całą bryłę i cały czas poprawiaj to co Ci się nie podoba. Jak się skupisz na samych ustach albo np oczach to nawet jak zrobisz je ładne ale nie w tym miejscu co trzeba albo nie w tej skali to nie będzie to dobrze wyglądało.

No to teraz wybierz sobie zdjęcie jakiejś ładnej modelki i porównaj ze swoim modelem. Zastanów się co musisz poprawić, co czyni twarz bardziej kobiecą? Nie spiesz się za bardzo. Na Twoim miejscu najpierw skupiłbym się na załapaniu odpowiednich proporcji i prawidłowego oddania szczegółów anatomicznych. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wolną chwilę i w przerwie od organiki wydłubałem coś mechanicznego .

wydechdk6.jpg

 

 

Postanowiłem się też zabrać za model z ostatniej bitwy, tylko nie mam żadnych pomysłów co do przednich kończyn . Plz HELP...

maszrender1gh9.jpg

Edytowane przez mileS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tob01 -> Bo niema przednich kończyn i właśnie z tym mam problem ,więc jak ktoś ma jakiś pomysł to bardzo fajnie .pOzdro

 

I pytanie wiecie może gdzie szukać referencji spodni nazywanych sindbadami czy alladynami ?

Edytowane przez mileS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam macie zboczenie do tych trojkatow jakbys nie widzial siatki bartek to bys nienarzekal. Ja mysle ze siate trzeba robic tak by wygladalo dobrze i jesli jest animacja to zeby nie sprawiala zadnych problemow i tyle. Nie ma co plakac ze w siatce znajdzie sie pare trojkatow ktore i tak zaduzo nie mieszaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartekb89 -> dzięki ale w sumie tak jak napisał temporal w niczym one nie przeszkadzały .

Temporal -> To jest zawsze sprawa która ma 2 fronty bo nie można wejść w nawyk usługiwania się trojkątami , ale jeżeli one nie przeszkadzają i jest ich mała ilość to czemu nie ;-)

 

Mimo wszystko poprawiłem gdzie mogłem te trójkąty i trochę dodałem .

65747585af6.jpg

 

5siatajn7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no tak o tylko sobie marudziłem na głos ;D żebyś wiedział jakbyś nie wiedział że ms nie lubi trójkątów ale od nich bardziej nie lubi więcej niż 4-kąty :) tak o tylko mówię jakbyś kiedyś nie wiedział że ci się krzaczy coś i nie wiesz dlaczego w tym przypadku akurat w niczym nie przeszkadzały ... lipa tylko że ta skórka na pięcie wchodzi w but i jest zanurzona widać na renderze górnym ale to już możesz zrobić w animacji jeśli takowa będzie z tymi butami żeby ci wykrywało siatkę i nie przelatywało to samo się na bucika nałoży ta skórka ale ja się na tym nie znam ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartekb89 -> Spoko reguły znam bo już troszkę się przyglądam , ale dzięki . Animacji nie będzie ale poprzesuwam vertexy żeby się już modele nie nakładały ...

 

09121986- > Spoko pomalutku się za to zabieram. Mam już nawet pomysł o pewien koncept oparty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgrabnie to idzie , ale w tym upku to nie za wiele buty już były ,a teraz tylko dwie proste bryły doszły :P hehe ale czekoladowe budy są spoko :]

 

EEE twoj wątek normalnie rozchwytywany jest :D teraz musisz coś ostrego trzasnąć ;) powodzenia , idziesz chyba w klimat który mi tak średnio podchodzi ale zobaczymy co wyczarujesz .... :D

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

09121986 -> póki jestem na kompie to szybko odpisze :P . Niby 2 proste bryły + poprawki butów ale z 2 godziny verty męczyłem , jeszcze po prostu nie jestem obcykany w formie czego kolwiek organicznego i każdy wierzchołek po 5 razy przesuwałem żeby w miarę to wyglądało . Ale obiecuje że postaram się przy następnym up'ie dać już więcej .

EEE twoj wątek normalnie rozchwytywany jest
Ty w 2 miechy w swoim wątku nabiłeś tyle stron ile ja od prawie 2 lat :D Może rzeczywiście muszę coś większego zrobić , tylko że zawsze jak coś zaczynam to nigdy nie kończę . Poszukaj sobie wątków prze zemnie założonych to zrozumiesz :P pozdrO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności