Skocz do zawartości

[inne] Jaki program do 3D bedzie dla mnie dobry ?


Gość EmiyaShiro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość EmiyaShiro

Witam :)

 

Jestem poczatkujacy w dziedzinie grafiki 3D do tej pory jedynie tworzylem grafike w programie Adobe Photoshop. Chcialbym nauczyc sie tworzyc grafike 3D ale glowna moja inspiracja sa gry jRPG na konsole ps2 itd. (glownie Final Fantasy) to tez chcialbym potworzyc troche lokacji ala final fantasy i tez troche innych obrazkow zwiazanych np z jakas gra platformowa (jakies sceny, postacie RPG w 3d itd.)

 

Widzialem ostatnio np tez filmik jak jeden z grafikow 3D z firmy Square-Enix(Producent FF) pracowal nad jakas tam lokacja do FF13. Moje pytanie jest takie

 

Jaki program byscie polecili mi poczatkujacemu grafikowi w dziedzinie 3D ktorego moglbym sie latwo nauczyc, ale chcialbym zeby to byl taki program w ktorym potem bede mogl osiagnac swoj cel i tworzyc te lokacje o ktorych pisalem wyzje (nielubie uczyc sie na jednym programie a potem przezucac sie na inny i uczyc sie od nowa).

 

PS: Swego czasu stworzylem tez pare obrazkow w pixel arcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

łatwych programów do 3d nie ma...sa tylko bardzo łatwe :D

a serio to chyba na poczatek najlepszy jest 3ds max, bo jest najwiecej materiałów, tutoriali, videotutorial, etc. i inszych pomocy. róznice miedzy programami zauwaza sie na bardyiej zaawansowanym stopniu, przy jakichs roznych niuansach. chociaz znam pare osób ktore odstraszył interfejs w mayi, wiec reguly nie ma. poczytaj w necie, poprzegladaj rózne fora i zobaczysz co ci na poczatek odpowiada

 

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EmiyaShiro

Blendera mialem 2 razy ale nieumiem sie w nim w ogogle polapac miale jakies toturiale ale to juz chyba byly tutki dla ludzie ktorzy juz sa polapani oco chodziw blenderze. Mam jedna gazete Computer Arts w ktorej jest toturial jak zrobic taka szklana kule z cukierkami w programie Maya ;)

 

A mnie chodzilo dokladnie chodzi o program w ktorym bede mogl sie nauczyc latwo jego obslugi i tworzyc to co opisalem o gory. Ja zazwyczaj jak przysiade sie do jakiegos programu graficznego to pracuje na nim przez dosc troche ;) wczesniej w grafice 2D bawilem sie Pain Shop Pro przez chyba miesiac ale nieprzypadl mi do gustu wiec po jakims czasie zainstalowalem photoshopa (do tej pory dziekuje ze moj nauczyciel informatyki przyniusl mi ten program :D) i tak siedze w photoshopie dobre poltrora roku ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprę tutaj zdecywodanie Piotrka i polecę Mayę.

Jeśli znasz dobrze angielski (w stopniu tak zwanym "komunikatywnym", nie musisz być native speakerem ;) ), to materiałów szkoleniowych znajdziesz od groma.

 

Jako, że nie masz doświadczenia z programami do 3D, nie masz też wyrobionych "skrzywień" w którymś z nich, dlatego interface Mayi powinien być dla Ciebie naprawdę przystepny.

 

Jednak najlepszą metodą oceny jest ta empiryczna. :)

Każdy soft 3d ma swoją wersję trialu - Personal Learning Edition Mayi, trial 3ds maxa i... coś tam Softimage XSI. ;)

 

Wypróbuj każdy z nich i zobaczysz co Ci bardziej pasuje - faktem jest, że wszystkie te trzy programy będą wystarczające do tego co chcesz osiągnąć. :)

 

Powodzenia, masz świetną inspirację (FF i SquareEnix). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EmiyaShiro

hehe mam maye ple 7 learning wczoraj troche robilem z toturiala ale byle zmeczony wiec troche sie pobawilem w zapoznanie sie z programem. Powiecie mi tylko czy w tej maji mozna zapisac ten projekt jako normalny obrazek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności