Jump to content

ciekawe?!

kolor
 Share

Recommended Posts

Witam

Mam niewielki problemik, tzn. w renderze (za pomoca brazila 1) widoczne sa z bliska kwadraciki (tej wielkosci ruchomego, czerwonego kwadratu) i nie wiem jaka za to jest odpowiedzialna opcja. Nie najlepiej to wyglada... jak wyrenderowac objekt, ktory znajduje sie w odleglosci np.1800 cm od kamery, aby obraz byl ostry i widoczne bylyby szczegoly, a zarazem proste krawedzie ?

z gory tnkx

MyÂla│em nad tym i niestety muszŕ skapitulowaŠ. Jest to b│▒d od ciebie niezale┐ny, mo┐esz co najwy┐ej pobawiŠ siŕ segmentowaniem ekranu (sposobami etc.) na ostatniej zak│adce.

Przykro mi nie mogŕ ci pomˇc. Jak▒ masz wersjŕ Brazila?

Guest User190

Sprˇbuj jeszcze pobawiŠ siŕ opcjami Âwiat│a, jak s▒ za niskie to te┐ siŕ krzaczy, a poza tym mo┐esz zmieniŠ wielkoŠ tych kwadracikˇw na wiŕksz▒ lub mniejsz▒. SPrawd╝ to!

ja o tym slyszalem, tylko ze w przypadku finalrender i maszyn dwuprocesorowych :-))) zdaje sie ze to jest jakis blad zaokraglania liczb rzeczywistych... jezeli masz mozliwosc to sprobuj pozyczyc od kogos procesor i/lub pamiec i zapusc render, popatrz czy dalej sa te kwadraciki...

tnkx ale znalazlem cos ciekawego nie wiem tylko na ile jest to prawda, ale mam rowniez zainstalowana maye i znalazlem to ze gryzie sie z maxem, poniewaz kozystaja z tych samych plikow (chyba 5-ciu)

marczak: hmm uzywam athlona 1 ghz i 256 ddr, watpie aby byl to problem

tnkx wszystkim za zainteresowanie :-) jeszcze sprobuje sie troche pomeczyc moze inna wersje jeszcze sprawdze ...

Originally posted by marcoos

czy to co w tym stylu jak na za│▒czonym obrazku ?

[Edited on 29-10-2002 by marcoos]

cos podobnego, tylko obiekt jest renderowany niezle, a roznice miedzy tymi kwadratami sa zdecydowanie mniej widoczne ...