Skocz do zawartości

speed painting


biglebowsky

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

leander - bardzo fajne .. ladna faktura ... duza gramatura chyba ... podepne sie pod te minibitwy jesli mozna ...

lumaq - beznadziejne ... jesli nabazgrales cos w 3 minuty, to poswiec jeszcze 20 na zastanowienie, czy warto to pokazywac publicznie ... chyba nie spodziewasz sie konstruktywnych komentarzy ...

 

Levan - czy to co napisales bylo tak wazne, ze nie moglo poczekac az zrobisz i zamiescisz speeda? Mysle ze te 30 min. by cie nie zbawilo ...

 

Ork - sniezne igraszki | 45 min | Painter | Emperor "Alsvartr" (w kolko) |

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leander - praca rewelacyjna! palce lizać. chcę więcej. notabene nie wiesz chyba, co czynisz ;) teraz tylko czekać na zalew dwuminutowych prac robionych tylko po to, by mieć pretekst by zagadać. bój się thor'a ;)

 

a tak poważnie nie wiem jak wy, ale ja wystawiając tutaj pracę nie oczekuje zalewu wazeliny tylko ostrej krytyki, bym mógł się doskonalić.

 

poniżej mój eksperyment ze światłem i techniką. ciekawe, czy tylko ja lubię tutaj pisarr'a (o ile dobrze napisałem nazwisko tego czołowego impresjonisty)hangar_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leander - praca rewelacyjna! palce lizać. chcę więcej
mCh: przyznaj sie, naslali Cie moi rodzice ;) Musze im powiedziec, ze juz nie mam kompleksow :)

 

notabene jesli takie prace jak Twoja powyzej beda pretekstem do zagadniecia, to jestem na TAK! Swietna rzecz.

 

Tomur: widze, ze blyskawicznie zalapales temat :) Bardzo klimatycznie wyszlo, szczegolnie lewa piers kryje w sobie sporo cennych informacji, zeby nie powiedziec - tajemnic ;)

 

Levan: trzymam Cie za slowo!

 

 

Tomur mnie zainspirowal do kolejnego aktu. Najbardziej mi sie podoba kotek, chociaz wyglada jak foka.

 

149-akt.jpg

 

making of

149-akt-making.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomur - cos innego niz zwykle ... pozytywne zaskoczenie ... zdecydowanie wole tego typu prace niz twoje szkice dlugopisem

 

mCh - nie dopatrzylem sie inspiracji Pissarrem. zupelnie inna technika ... paleta tez nie bardzo podobna ... nie rozumiem przeslania, tylko czy jakies bylo ... ? co do ekspresji to mi sie podoba

 

leander - bardzo dobra praca ... odwazna kreska, mile kolory i dobre swiatlo ... solidnie podchodzisz do speedow ... swietny making off ... gratuluje wyraznych postepow ...

 

Nie moglem usnac ... wrzucam swoj akt (hmmm ... no niezupelnie) :P ... za bardzo go chyba wyglaskalem ... przy leanderze wyglada za grzecznie :)

 

| Fotoreferencja | 1h | Painter | Pecattum "Lost in Reverie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leander- druga fotka z making-of podoba mi sie najbardziej.

@Siegmar- troche rozmyte ale powaznie do tematu podszedles, chwali sie.

 

Moje typy z braku prac innych nocnych Markow:

1. leander ( i nie chodzi tu o kotka)

2. Siegmar

 

Ps Fajna atmosferka sie utworzyla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deus: jest to mieszanka kredy, tlenku żelaza i spoiwa. ma postać najczęściej swego rodzaju "czerwonej kredy". Tlenek żelaza ma kolor rdzawy, takiż sam jest kolor samego rysunku wykonanego nim. wybaczcie, że tym razem bez pracy :) nadrobię wkrótce.

 

panie leander - brawo! owacja na stojąco. reszta raczej przeciętnie, niemniej jednak nadal na poziomie.

 

z pisarra, bądźmy uczciwi, wręcz zerżnąłem motyw światła tworzącego fakturę przestrzeni. zwróć uwagę na fakt, iż to ono [światło] jest głównym elementem pracy. technika, tematyka i kolorystyka różni się, lecz pewne dokonania i odkrycia pisarra zostały żywo wdrożone ;)

 

zacząłem rysunek szkicowy aktu :) nie pokażę, bo nie.

 

leander: co do ostatniej twej pracy mam pytanie natury techniczniej - jakich programów/brushy/technik użyłeś? widzę jakieś layery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leander nie chcialem robic syfu w tamtym topicu zdradz jakim cudem w ciagu roku stales sie takim wymiataczem jakies kursy ,szkola czy co?

 

mch -->pozostalo ci 4 dni

 

no%20name.JPG

 

rysunek walnolem bo teraz tak tu trzeba moj drugi w PS

wektora nie wstawialem bo wiadomo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smart: fajny portrecik, no i skaner wazna rzecz

 

leander: co do ostatniej twej pracy mam pytanie natury techniczniej - jakich programów/brushy/technik użyłeś? widzę jakieś layery...
Brush zwykly okragly, ostatnio wlaczam "other dynamics" + airbrush w opcjach - troche delikatniejsza kreska jest, przypomina miekki olowek w painterze. Na koncu calosc faktycznie skopiowalem na warstwe wyzej, ktorej dalem tryb mieszania soft light. To troche podbilo kolory i kontrast.

 

leander nie chcialem robic syfu w tamtym topicu zdradz jakim cudem w ciagu roku stales sie takim wymiataczem jakies kursy ,szkola czy co?
Dzieki rowr :) odpowiedz to oczywiscie max3d "speed painting" thread ;) Zachwycilem sie pracami Biglebowskyego (wczesniej w ogole czegos takiego nie widzialem, moze dlatego, ze dostep do sieci mialem ograniczony) i to byla dostateczna motywacja w stylu "Mój wzór do naśladowania to.." :)

 

Do wymiatacza w malowaniu to mi jeszcze daleko, glownie eksperymentuje a to czasem wychodzi efektownie. Prawdziwy warsztat u mnie ciagle marny i tak szczerze mowiac malo nad nim pracuje z braku czasu. Ten speed ostatni ma numer 150 + sporo cennych uwag na forum + kurs ASP skad mam okolo 20 prac na duzym formacie (olowkiem i tempere) + trening olowkiem od czasu do czasu + zwiedzanie galerii na sieci. To chyba tyle :)

 

 

Nic nie wrzucam, chcialem pokazac pierwszego speeda z 16 wrzesnia, ale co bede poziom obnizal jak juz mnie tak chwalicie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbliża się wrzesień... wiadoma, smutna rocznica.

 

pragnąłbym tedy ogłośić z tego miejsca mini bitwę, nieoficjalną, z inicjatywy ludzi bywających tutaj i spontaniczną. Temat - "Pamięci ofiar nazizmu". Technika dowolna. Każdy będzie miał swoje własne typy. Pracka szybka, z sercem, natchniona - jak akcje żołnierzy Armii Polskiej z WWII. Wyników nie będzie, bo w takiej walce nie ma zwycięzców. Każdy ma swoje własne typy.

 

Oto mój bazgroł w ramach tejże bitwy - mile widziane komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO PO PROSTU nie moge pozostac obojetny!!!!

 

Ladnie Little nindża!!

Szczegolnie detektyw . Ale dziewczyna tez z charakterem.

 

mCh: tez robi wrazenie, pisales gdzies ze masz 14 lat?? Cos mi tu nie pasuje :) Tamatyka mini bitwy trudna, ja wyjezdzam na weekend, ale i tak chyba bym sie nie podjal..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nindzjio ,pierwsze dwa sa fajne , ale trzeciego to ci sie nie chcialo

 

wrecz przeciwnie ten trzeci powstal wlasnie pod wplywem czegos konkretnego, to taki szybki speed ktory nie ma byc ladny chodzi o wypowiedz...a co do twojego to tobie tez chyba sie nie chcialo ;) co to ?

 

piteren-odlozylbym zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leander - z braku czasu nic nie nabazgralem do man in black. Swoja drogo bardzo fajny speed ...

 

little-ninja - panienka rewelacyjna, facio mniej ... kontekst trojki jak najbardziej czytelny ... patrz zalacznik :P

 

piteren - niezle ... nawet bardzo ... namawiam na rozpoczecie jakiegos wip'a

 

gest | 10 min | Painter | cisza |

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dr ug: nie tłumacz im... nie zrozumieją i na dokładkę oskarżą cię o arogancję, pedofilię, gwałt i dłubanie w nosie. to jest jakiś koszmar, obudźcie mnie... pani w spódnicy wyciąga trupa spod pociągu. te kratki na kawałku materiału zachlapane czerwienią przemienią się w krwisty stek, ja go pożrę i zmymiotuję to miasto nareszcie... aaaaa!!!

 

asfalton: moze to mój egocentryzm, ale mam wrażenie, iż zainspirowałeś się moją techniką... lub co najmniej pragnąłeś ją sparodiować. wywiedź mnie z błędu w razie czego, proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzalem Twoje prace (sa bardzo fajne),ale nie sa one dla mnie wzorem ,bo pomyslow mam tysiac na minute a ta ostatnia technika nie rozni sie zabardzo od setek drzeworytow jakie juz widzialem, wlasciwie to japonia mnie inspiruje i duze sluchawki h eh eh he he he eh h ehe h eh !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc wybacz, kajam się :) drzeworytów? oj wybacz, nie dłubie w niczym (oprócz w nosie, ale to już zupełnie inna historia)

 

błagam cię przy tym asfalton i zaklinam - nie wrzucaj tu tych bohomazów :/ trochę samokrytyki czasem. chodzi mi o to ostatnie... zlituj się, synu, moje oczy mają jeszcze funkcjonować przez kilka lat :) no i sam przy tym się kompromitujesz... taka osobista rada, nie żadna inwektywa. wrzucaj tylko rzeczy w stylu #1993, dobrze? tak będzie lepiej dla wszystkich. pokój i miłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olimpijski motyw wydaje się być całkiem fajny. nadaje się na logo jakiejś olimpiady. niemniej jednak nadal bez "tego czegoś". nie czuj się urażony naszymi uwagami, naprawdę... po prostu rysuj dalej, widać przebłyski :)

 

aha i trochę błędów anatomicznych widzę w tym atlecie, ale któż nie ma z tym problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ostatniej pracy czarnobialej widoczne japonskie ideogramy posiadaja fonetyczne odpowieniki w jezyku polskim ,mCh nie gniewam sie , kazdy ma prawo do wypowiedzenia tego co mysli,

 

 

 

nigdy sie nie osiagnie absolutu (no przynajmniej za zycia)takie tam przemyslenie po butelce wina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak notabene i totalnie offtopic... nie mam zamiaru zarzucać odpowiednich do tego typu pytań wątków, a zasięgnąć opini warto. mam jako avatar fragment pracy craiga mullinsa... pytanie: czy wypada?

 

po drugie, czy można używać w pracach textur? nie oczywiście do ważnych rzeczy, ale na przykład jako element zaostrzający, czy poprawiający fakturę. naturalnie chodzi mi o tekstury publiczne, udostępniane jako freeware tudzież część danego pakietu.

 

czekam na jakąś bitwę 2d... zamierzam zrobić coś większego, w klimatach fantasy/surrealizm/sci-fi/horror i nie chcę tego zmarnować :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja coś powiedziałem o wymiataniu? to ty masz widocznie jakiś kompleks. ja po prostu nazywam rzeczy po imieniu. czy to tak źle?

 

pracki twoje bardzo fajnie, jedyne co mi się niepodoba to blurowata odrobinkę technika i niskie opacity brushy. panowie - dodge, burn i blur to narzędzia szatana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asfalton... sam wiesz co mogę powiedzieć o tej pracy. rada - walczysz z wiatrakami, akcje z motyką na słońce nie mają sensu. wybierasz bardzo trudne tematy, z którymi o wiele, wiele lepsi od ciebie sobie nie radzą... spróbuj namalować coś prostszego. jakiś pejzażyk, las, albo nawet jabłka na stole. tak zaczynali wielcy artyści jak chociażby cezanne, picasso. i na miłość szatańską

pomyśl, zrób jakiś szkic zanim narysujesz.

 

spójrz na tematy, jakie ja wybieram... są momentami wręcz banalne do wykonania i dają duże pole do popisu dla początkującego - takiego, jak my.

 

tomur - jak zwykle, czyli fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności