Skocz do zawartości

Windows XP: Funkcjonalność obrazów jpeg - problem


hkropinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Piszę w takiej sprawie;)

dzis pobralem spakowane rarem fotki z gliwic, probuje je otworzyc, a jako ze niedawno formatowalem dysk i instalowalem fotoszopa, to teraz domyślnym programem do zdjec jpeg jest ps.

 

problem polega na tym ze niemoge tego zmienic na podgląd obrazów od windowsa, kiedy robie "otwórz za pomocą" - wtedy otwiera mi się notatnik z zapisanymi znaczkami. miniatkurek zdjęć nie ma, inne opcje takie jak pokaz slajdów takze nie dzialają, w ich przypadku po prostu nic sie nie dzieje...

 

co moze być problemem? z gory dzieki za pomoc,

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmm, wydawało by mi się, że już tego próbowałeś, ale na filmie jakoś nie widać...

PPM -> Właściwości:

30ma0pv.jpg

(kursor by Ludzix)

 

Daj znać czy ta opcja też tak fajnie działa. A następnym razem jak będziesz instalował fotosklep to przy .JPG zmień opcję na "no change" :p

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wejdź w Opcje Folderów/Typy plików i tam na jpg zmień na "Podgląd obrazów i faksów systemu Windows" choć myśle ze to juz było robione :D

 

No więc, może masz coś pokręcone tam w ustawieniach ?

a jeśli nie to coś sie skaszaniło, jak to bywa samo od siebie, bo źle zainstalować widndowsa sie chyba nie da :|

 

wrzucam screena z 'ustawieniami' jakie ja mam na tym JPG/Zaawansowane

 

skrin.jpg

 

Ja bym polecał ponowny reinstal systemu, przecierz napisałeś że własnie jesteś po formacie, więc niewiele tam jeszcze masz dlatego bedzie mało roboty :D

 

pozdrawiam

 

EDIT:

albo masz uszkodzyny jakiś plik, może ten rundll32.exe ?? albo w ogole go nie masz, a jeśli to on jest odpowiedzialny za ten podgląd :P ?

mnie sie kiedyś sam gubil/usuwał plik autoexec.nt :| przec co nie mogłem niektórych płyt odpalać itd i kolega musiał mi go wysyłać przez gg :D i tak w kólko, co jakiś czas sie tracił, pomimo formatów itd, ale teraz gra gitara.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast kombinować po prostu przeinstaluj windę. problem masz od 05-04-2007 dzisiaj jest 10-04-2007. minęło pięć dni i ciągle wisisz w powietrzu :]

 

a tak poświęć 1,5 h na reinstalkę systemu (reinstalkę nie format) i po problemie. na 99% jestem pewien, że po prostu wysypał ci się system lub nie zainstalował się poprawnie.

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FlooX -> dochodze do wniosku że najprawdopodobniej brakuje bibliotek dll'a.

tłiti -> faktycznie;) masz racje, chyba juz nic nie zrobie wiec zaraz wezmę sie za reinstalację;)

 

dzięki wszystkim za chęć pomocy jaką wykazaliście w tym wątku;) wszyscy macie ode mnie po punktach reputacji;) pozdrawiam

 

EDIT

tak więc skonczylo się na tym co zakładałem od samego początku - format;) juz po wszystkim 3ds max zainstalowany, wszystko gra:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności