Skocz do zawartości

tutoriale o gotowaniu ?


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że na tym forum to może trochę nie na miejscu, ale czy ktoś zna dobrą stronę z przepisami?

Żeby było przejżyście, dużo tego, obrazki, i najlepiej kuchnia z różnych krajów.

 

Na googlach oczywiście też szukam ale może przypadkiem ktoś zna jakąś stronę którą może polecić, bo teraz trochę w ciemno szukam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Z zalozenia nie wchodze do wolnych dyskusji, bo uwazam, ze to bzdura taki dzial na forum o grafice, ale dla tego tematu zrobie wyjatek :).

 

Ja tam nie lubie gotowac "z internetu", polecam ksiazki. Ksiazke latwiej i przyjemniej mozna poprzegladac szukajac przepisu, obrazki zwykle sa, latwiej gotowac, nie trzeba przepisu drukowac albo biegac do komputera. Jesli zamierzasz gotowac to taka inwestycja jest oplacalna, po paru latach pichcenia na polce masz tego coraz wiecej i ciagle tych ksiazek uzywasz. Generalnie polecam raczej ksiazki. A jesli chodzi o internet, to ja czesto wchode na dzial kulinarny gazeta.pl, maja sporo dobrych przepisow, roznie bywa ze zdjeciami. Uwazaj na "amatorskie" przepisy z internetu, ja raczej wole te pisane przez fachowcow, dlatego tez wole ksiazki, mniej przypadkowych ludzi je pisze. Trafiaja sie czasem w sieci takie przepisy typu ktos cos tam zmieszal, upichcil i wyszlo jadalne to wrzucil do sieci. Raz trafisz na cos dobrego, ale czesciej raczej niezbyt. Ryzykowna sprawa moim zdaniem, zwlaszcza jesli dopiero zaczynasz z gotowaniem, lepiej korzystac ze sprawdzonych przepisow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MF - dzięki.

 

Chalek - gotuję prawie codziennie odkąd mam 12 lat, tyle że zazwyczaj robię bez przepisu, a teraz bym chciała na pewną okazję zrobić coś szczególnego (jeszcze nie wiem co będzie), i w sumie szukam tylko pojedynczego przepisu na to coś, więc kupować książki się niebardzo opłaca, choć generalnie masz oczywiście rację (u mamy też czytam książki kucharskie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa, no to bardzo przepraszam, ze Cie potraktowalem jak poczatkujaca :). Mimo wszystko polecam inwestycje w ksiazke. Jesli mozna wiedziec, to czego konkretnie szukasz? Moze akurat mam cos w jakiejs ksiazce pasujacego, moglbym zeskanowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam gotowac cos wiecej niz wode na kawe badz nalesniki to wpisuje na co mam ochote w google i poszukuje sobie czegos co wydaje sie smaczne. Z reguly caly fun jest w gotowaniu i pozniejszym jedzeniu tego (mmmmmmmm albe [kwasna_mina_mode_on].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem zwyczajne z pozoru danie, przygotowane z bardzo dobrych jakościowo produktów, smakuje wyjątkowo. Polecam smażyć na oliwie, kupować możliwie najlepsze ziemniaki (te na rynku są przeważnie 128179281982293203 razy lepsze od tych marketowych), świeże przyprawy. Mięcho najlepiej z przydomowej hodowli, a warzywka z własnego ogródeczka z dala od cywilizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty przykład: kurczak z fermy po ugotowaniu ma bardzo ciemne kości (czasem aż czarnawe), wiejski kurczaczek,taki co to w ziemi sobie pogrzebie pazurkiem, ma jasne, zrowe kości. Zupełnie inny smak. Czasem warto pojechać gdzieś do cioci/babci/zaprzyjaźnionego rzeźnika po wsiowe mięcho. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zywca od babci... kurcze ostatnio co weekend u babci bywam i ostatnio ubili swiniaka... te szyneczki, kielbaski, pasztety, kaszaneczki... eeehh kiedy ta sobota znowu?!

 

a kazdemu polecam, chocby nie wiem ile to mialo kosztowac i jakich wyrzeczen wymagalo: koniecznie sprobujcie swiezo uwedzonej szyneczki jeszcze cieplutkiej, eeeh sie rozmazylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności