Skocz do zawartości

Dof


Pussik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Widzę że tak naprawdę to nikt Pussikowi nie pomógł, ja myślę że używanie DOF'a w v-ray'u jest bezsensowne, jak chcesz to napisz mi PM'a a ja Ci opisz jak zastosować DOF'a za pomocą samego maxa i Photoshopa albo za pomocą maxa i plug inu do Photoshopa, jest dużo możliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee, rozumując z ramienia fotografii to:

Aperture - przysłona, chyba im mniejsza wartość tym mniejsza glębia ostrości (jeśli działa jak w realu i te liczby to f-stopy)

Focal dist- to chyba wartość ogniskowej "obiektywu"

Sides- mi się widzi jako ilość listków przysłony, im więcej tym ładniejszy bokeh

rotation to chyba ich obrót:)

anisotropy/subdiv wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Maverick ma rację, czasami warto zbudować prostą scenę i na własną rękę przetestować opcje które są dla nas zagadką, lecz z drugiej strony to jak na te całe forum nikt tak na prawdę nie umiał wytłumaczyć paru opcji z DOF'em od V-Raya to właśnie mnie zadziwia. Osobiście używam Dof Generator Pro więc się nie cackam z renderowaniem 9283790274 razy tego samego obrazka by uzyskać pożądany DOF w v-ray'u :P

 

No i tak btw, to Pussyik To Kobieta Czy Mężczyzna? I Nick i Avatar taki mylący dość :) może Ania z naszego forum nie jest sama :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności