Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Kolekcja rekwizytów fantasy


Rekomendowane odpowiedzi

Razem z kolegą wpadliśmy na pomysł, że zrobimy sobie kolekcje broni średniowiecznych (jednak granie po nocach rpg w stylu fantazy odbiły się na psychice...). Raczej nie będziemy ich teksturować, ale kto wie co nam później odbije... W związku z tym, że nie jesteśmy najlepsi w tworzeniu wyimaginowanej wirtualnej rzeczywistości modele są na średnim poziomie. Na początek wrzuce mieczyk. Co prawda wzorowane na chyba znanym wszystkim tutorialu ale troche własnej weny tez można zauważyć. z Tutka wziałem głównie referencje i sposób wykonania jednej z części. W trakcie tworzenia jest topór i łuk. planujemy jeszcze młot (taki krasnoludzki imo: gwoździ nim nie wbijesz), może tarcze halabardę, włócznie, możliwe że sztylet. Wszystkie modele oczywiście w mniej-więcej tym samym klimacie. Prosze o komentarze i nie tak wielką krytyk

 

Rendery:

Miecz

1 wiem, że render prześwietlony ale nie mam czasu na nic więcej

2 dodany bump ale jest do poprawy

3 już wysoka rozdziałka ale dalej bump lekko trzeba wygładzić. 5120x960 pikseli

Łuk

1 pierwszy probny render mojego łuku

2 poprawiona raczka

3 dodalem kilka (6) kolców

4 Łuk całkowicie zmieniony

5 -----------||---------- z innej strony

6 odpowiednik 4 ale po kuracji odchudzającej :D

7 odpowiednik 5 ale po kuracji odchudzającej :D

Strzały

Topór

1 pierwsza "surowa" wersja bryły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Całkiem przyzwoicie ale moim zdaniem ostrze zdecydowanie za krótkie, wydłużyłbym o jakąś 1/3 i jeszcze te wypustki tuż przy rękojeści też bym zaostrzył.

Ogólnie podoba mi się :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ostrza to jest długie tylko takie ujecie dziwne. Kolega powiedzial mi to samo ale jak mu pokazalem plik maxa to stwierdzil ze idealne :D

 

a i jeszcze jedno: prace beda szły dość wolno z powodów wynikających z uczęszczania do szkoły, a co za tym idzie uczenia sie po nocach... a w nocy powinno się MODELOWAĆ a nie UCZYĆ!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tym, który tworzy ten projekt razem z JackVasi'm. Obecnie jestem na etapie początku tworzenia (podstawowy kształt zrobiłem ale jest narazie strasznie low-poly'owo). Jeśli stworzę coś wartego obejrzenia natychmiast wrzucę do topic'u. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BigBen

Ten wzorek w środku to bump oczywiście? Walka czymś takim zakończyła by się samookaleczeniem. Mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BigBen: Oczywiście że Bump. Mój komp nie wytrzymał by czegos takiego w modelingu

 

Komac: nie wiedzialem że bedziesz pisał w tym wątku...

 

Ogólnie siateczkę wrzucę jutro! i moze jutro wieczór, albo w piatek jakies zalążki projektu łuku...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie...miecz faktycznie ma dobre proporcje :-) co do wzorków to są super ale powinny być trochę bardziej gładkie aha i jeżeli byś chciał je jednak modelować ( myślę że wszyscy by tego chcieli) to polecałbym zrobienie tego z lini potem extrude a potem wycięcie tego w ostrzu za pomocą boolean - oczywiście wcześniej mesch smooth :-)

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśniedodałem 2 rendery łuku, ale to taki surowy model. Doradzajcie co zmieniac a co zostawiac! KomaC ma już w 100% zrobione ostrze do toporu, wrzucimy je w sobote albo w niedziele. Renderki w 1 poście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ale moim zdaniem brakuje mu czegoś - jakiś szczegółów, albo po prostu za mało bajerancki w porównaniu z mieczem.

Ogólnie dobrze :)

 

wiem, że za mało bajerancki ale co można zrobić jeszcze w łuku? miałem jeden pomysł ale wtedy strzelanie byłoby bardzo utrudnione o ile nie niemożliwe. Proszę doradźcie co można by jeszcze zrobić!

 

Pozdro!

 

Edit: dzisiaj dodam małe kolce przy rączce to powinno być lepiej!

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zobaczyć wybajerowany łuk z którego da się strzelać, to przyjzyj się wątkowi Jonasza - Atlantyda:

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=29644

 

Ogolnie twoj łuk wygląda troche jak zabawka, z prostego powodu, jest w stanie luznym, a i tak jest juz pożądnie wygięty, teraz wyobraź sobie że ktoś naciąga cięciwe i ten łuk będzie się jeszcze bardziej wyginał, jak dla mnie prędzej czy później wbije sobie ten kolec w noge albo w oko :)

 

miałem jeden pomysł ale wtedy strzelanie byłoby bardzo utrudnione o ile nie niemożliwe.

 

no miecz zrobiłeś taki że walczyć nim się zupełnie nie da, więc łuk może być taki sam :)

Nie wiem czy chce ci się pracować jeszcze nad mieczem, bo wg mnie wygląda bardzo fajnie, tylko totalnie bezuzytecznie. Jak ci się chce to go zmieniać, to napisz, to pozaznaczam ci na obrazku co jest z nim nie tak, i dlaczego.

 

pozdrawiam i powodzenia w projekcie

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mieczu sie nad tymi wzorkami narazie mecze a łuk to narazie taki wstepny. jak ci sie chce z tym zaznaczaniem na obrazku to prosze! Łuk Jonasza to dla mnie za dużo.... jestem dość początkujący jesli chodzi o modeling i robie to wszystko tylko po to zeby sie podszkolic. Mieczem można by walczyć. było by to utrudnione ale można.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cruzh3r: forrbidden mam ten link, jak mozesz to wrzuc na jakis hosting bo z chęcią bym obaczył

JackVasi: to zaraz wrzuce, wyeduje tego posta.

 

Edit:

 

Ok, zaznaczyłem 2 najwazniejsze rzeczy ktore wg mnie dyskwalifikują ten miecz jeśli chodzi o używanie go w walce:

mieczmu4.jpg

 

1 - Narysowałem (dobra... nabazgrałem) łapke. I było nie było, jak ktoś weźmie i walnie w ten miecz, to on ciut odskoczy, i te fajnie zagięte kolce wbiją się w ręke. Może odegnij je na zewnątrz, tak żeby służyły jako jelec.

2 - głownia, w walce jak człek chce bardziej przywalić, albo już zmęczony jest, to łapie miecz 2 rękami, często na to miejsca na rękojeści nie ma, więc łapie częściowo za głownie. Tak samo można oprzeć miecz o noge jak już nie ma się go siły trzymać. Biorąc pod uwage że ten miecz strasznie ciężki i nie wyważony bedzie (przez te ozdobniki na środku) to przydało by się żeby ta głownia nie przeszkadzała. Jak dla mnie totalnie do przeróbki, może wpakuj tam jakąś wystylizowaną głowe zwierzątka?

 

Ogólnie czepiać się jeszcze można, ale oczywiste jest że chcesz zrobic broń fantasy a nie prosty miecz, wiec sensu to nie ma :)

To co napisalem powyzej ma na celu przekonanie cie do lekkich zmian które spowodują że tym czymś dało by się jakkolwiek machać w walce.

A, rzuć jakąś siatką. Ja zawsze jak robie miecze to się strasznie z siatkami motam :)

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zamieściłem nastepny renderek łuku. narazie tylko kilka kolców dodałem, ale zrobie jeszcze jakies ładne połączenie drzewca z cięciwą. jakiś zaczep

 

Pozdro

 

thx QbisieQ ze tak pilnie sledzisz ten temat

thx mirach za pomoc

thx Cruzh3r za pomysł z japońskim grotem - sam bym nigdy nie wpadł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dodałem topór. Wiem ze rączka zrąbana ale nie wiem co by tam dać żeby jakoś wyglądało. Proszę o sugestie:)

 

zrob raczke taka jak w mieczu i w łuku! będzie "wspólny element". W końcu napisaliśmy ze wszystkie beda mniej-wiecej w tym samum stulu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja bym na początek trochę tą rączkę spłaścił tak aby przy machaniu toporem ostrze nie skręcało/wykręcało w czasie uderzenia przeciwnika. No i trochę dół toporka/rękojeści (pal licho nazwę :> ) za bardzo delikatny. Te małe nazwijmy to druciki trochę delikatne i niepraktyczne. Osobiście można by jeszcze jakąś przeciwwagę na ostrzu topora dodać... ale to tak mimochodem parę uwag. Chętnie będę dowiedział wątek i sprawdzał postępy w pracy :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątek przypadł mi do gustu.Pozwoliłem sobie trochę pobazgrać po twoim łuku. Zaznaczyłem (ogólony zarys) co można dodać żeby był bardziej wybajerzony, zielony to propozycja gdzie można by jakieś wycinki zrobić.

Oczywiście to tylko sugestia jeśli nie chcesz nie dodawaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sadzisz ze ten luk stałby sie "trochę" za duży?? Rozpatrzę jeden z twoich pomysłów. dzisiaj jeszcze wrzucę następny render

 

Pozdro All!

 

i dzięki za takie zainteresowanie wątkiem - myślałem ze góra dwie odpowiedzi będą - a tu proszę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię- to tylko sugestia/propozycja , możesz tylko część zaczerpnąć z mojego pomysłu albo wcale bo przecież co podoba sie jednemu nie musi podobać się drugiemu :)

Co do topora to faktycznie dolna część rękojeści do wymiany.Osobiście wolę topory o dwustronnym ostrzu ale ten itak jest spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez wole dwustronne topory ale jakos mi tu nie pasowal, nad dolem to rzeczywiscie bede musial popracowac. Mam nadzieje ze jeszcze dzisiaj cos wykombinuje:)

Pozdro

zadstanawiam sie czy te niby kolce na koncowce "trzonka" maja byc czy mam se dac z nimi spokoj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł na mofdele i naprawde fajnie ten miecz wyszedł!Jednak reszta czyli łuk i topór to...hmm...mocno odstają od miecza...jesli mają być z jednego "setu" to powinny być stosunkowo podobne w "masywności" bo narazie to łuk wygląda jakoś tak bardzo...filigranowo, dlatego moim zdaniem pomysł Qubiśka lepiej by pasował...co do toporu...a dokładnie toporka to właśnie problem w tym że to raczej toporek a nie topór...powinien być...masywniejszy no i raczej dwusieczny...ale to oczywiście moje zdanie!Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś ten miecz robiłem. Jak komuś baaardzo się spodobała wersja cg to może sobie sprawić taki miecz w realu: klik. Szkoda, że cena taka odstraszająca :)

Co do łuku to imo cięciwa zbyt gruba. I ogólnie jakieś wzorki by się na nim przydały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem nową całkowicie zmienioną wersje łuku! dzięki pomysłowi QbisieQ'a przypomniałem sobie łuk z pewnej gry... zrobiłem zarys ale był do bani, więc pomyślałem, że połączę te dwa łuki jakoś. I co wyszło? wyszedł pomysł QbisieQ'a. Wielkie dzięki! Wiem, że ujęcie do bani, więc zaraz (albo jutro) wrzucę inne!!

 

Pozdro i jeszcze raz wielkie thx dla QbisieQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - miło wiedzieć że się na coś moje pomysły zdały. Łuk teraz jest zdecydowanie masywniejszy jak dla mnie to plus, zajefajnie wygląda też to połączenie dwóch par kolców w środkowej części łuku ale wydaje mi się że ta wstawka (to co u mnie na czerwono było) jest trochę za gruba i jakby nadmuchana. Nie wiem, ja bym ją trochę spłaszczył (żeby było cieniutkie i zaostrzone. :-)

Jonasz_Real- Rendery są na 1 stronce

 

Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie mosiężnie teraz łuk wygląda. W porównaniu do trzonu łuku (no ten kijek co sie zakłada cięciwę) wygląda strasznie ciężko. Albo by tu trochę pogrubić trzon albo odchudzić z lekka te płyty. Nie wiem nie znam sie. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego drugiego ujęcia wygląda znacznie lepiej - sprawia wrażenie lekkości, a te płytki tak jakby nie są już takie ciężkie i grube, nie modernizowałeś go ?

I zgadzam się całkowicie że powinny być na tych wstawkach jakieś wzorki w stylu tych co na mieczu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorki oczywiście będą - zobaczcie - na 1 renderze miecza tez nawet bumpu nie ma. Na łuku będą prawdopodobnie modelowane wypukłe wzorki, bo wklęsłe nie pasowały. 1 i 2 render różni tylko ujęcie ale fakt - płytki trochę odchudzę. niestety nie było mnie w nocy w domu, więc nie mogłem modelować, ale dzisiaj prawdopodobnie render po kuracji odchudzającej. Będe jeszcze myślał nad zaczepami na cięciwę.

 

Pozdro!

 

Edit:

tak jak mówiłem dodałem render po kuracji :D jutro prawdopodobnie dodam render ze wzorkami

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także witam:D renderki są w 1 poście, masz napisane

Miecz:

1 bla bla jakis opis

2 bla bla jakis opis

3 bla bla jakis opis

.

.

.

 

i właśnie 1, 2, 3 to rendery.

 

Pracuje nad wzorkami - to jest koszmar! najgorsze ze ciągle mi pomysłów brakuje... ale widzę, że będzie ładnie wyglądało... o ile nie spapram tego :D ale o ile będziecie mnie wspierać to dzisiaj wieczór renderki ze wzorkami. Jeśli nie dzisiaj to jutro!

 

btw. zipper skąd dokładniej jesteś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ... fajniutkie modele ... osobiscie mam slabosc do final fantasy "gunblade" albo "auron sword" ;)

 

sam malujesz wzorki ? czy kombinujesz z gotowych wzorow ?

 

OT: piaskowa

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności