Skocz do zawartości

Teczka 2d: Thanes


Thanes

Rekomendowane odpowiedzi

witam! zalążek prezentowalem w speedpaintingu, ale że jestem bardzo początkujący i łakomy na wszelkie porady i komenty, otwieram swoją teczkę. Dopiero zaczynam więc proszę o wyrozumiałość na noobizm itp. Pozdrawiam!

murzynekik5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

taki wip. uszy i usta nie zrobione, wlosy tez tandeta jak i anatomia. ale lepsze to od moich poprzednich prac, wiec wrzucam i proszę o porady co zrobić z dolna częścią twarzy pozdrawiam

 

edit: poprawiłem dół twarzy. niestety ps utrudnia mi pracę, zamiast normalnego kursora z wielkością pędzla pojawia sie taki celowniczek jak na rysunku. :/ jak to zmienić ?

 

fejsfm5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacząłem dziś robić szkic do rysunku. mam nadzieję, że mi trochę pomożecie od strony technicznej ;)

Na razie nie mam pomysłu na nogi zwierza i otoczenie, ale coś na pewno spłodzę. pozdrowienia!

 

 

szkicwf3.png

 

a tu jeszcze jakieś wstępne kolorki:

szkickoldf9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro łakniesz porad to oto kilka ode mnie :)

nie bierz się za całe scenki, ćwicz pierw anatomie/kompozycje itd itp

Jeśli twierdzisz, że potrafisz narysować poprawnie człowieka to ok :), jeśli nie, to nie próbuj rysować go na zwierzaku, bo jeśli samego człowieka nie narysujesz (czy też namalujesz) to tym bardziej nie dasz rady narysować go na zwierzęciu i dodatkowo nadać temu kolor :)

standardowo polecam Loomisa ;p oraz filmiki BoB'a Kato (to już nie za free niestety)

http://acid.noobgrinder.com/Loomis/

przydatne mogą okazać się jeszcze linki zamieszczone tutaj:

http://www.blogger.com/profile/18234402115820200564

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest aż tak źle?, jej myślałem że jednak coś się wam spodoba ;) właściwie zawsze byłem samoukiem i nie za wiele wiem o cieniowaniu czy kolorach. te książki są świetne, dzięki, ale jak mielibyście jeszcze jakieś o nakładaniu kolorów, mieszaniu ich itp. byłbym wdzięczny. niedługo wrzucę może coś starego zrobionego ołówkiem. joł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwają ferie więc troszkę wróciłem do rysowania. Poczytałem sporo postów ostatnio dodanych i doszedłem do wniosku że w końcu trzeba by się nauczyć cieniowania i tworzenia szeroko pojętej głębi ;)

 

Wzorowałem się na:

http://www.thq-games.com/resources/packshots/packshotsFront/7fd1dba73bafeb600370d7dc8ecc5558.jpg

 

A wyszło tak:

http://img24.imageshack.us/img24/6386/s5004511mg4.jpg

 

Przepraszam, za jakość ale mimo opcji mikro dalej fotki wychodzą poruszone. Mimo to poprosiłbym o wszelkie porady. Wiem, że nie za dużo można z tego wywnioskować, więc postaram się w najbliższym czasie wrzucić jakąś kolejną prackę. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak skoro piszesz że masz ferie to znaczy że jesteś jeszcze młodym człowiekiem ;) Co za tym idzie masz czas by szybko opanować rysunek i dostać się na wymarzone studia. Dlatego nie popełniaj tego błędu który ja popełniłem kilka lat temu. Chciałem tworzyć szybko dzieła tak jak ty aż w końcu przestałem rysować (jakasz ot smutna historia) Dopiero jak zmądrzałem zacząłem robić postępy. Olałem gotowce na rzecz drobnych prac zresztą widać to w mojej teczce. Ćwiczę ćwiczę i mam nadzieję że już niedługo namaluję coś sensownego a już zaczynam niektóre rzeczy rysować z automatu w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Dlatego olej ogromne prace wymagające umiejętności nie warto zrażać się. Masz czas by podejść do rysunku poważnie więc potraktuj to jak najpoważniej potrafisz i nie rzucaj się na to jak na obiad w głodny dzień :) bo sie znudzisz. Przykładowo w mojej teczce znajduje się kartka z oczami jedna kartka to wypociny kilku dniowe by odejść i zobaczyć błędy odejść narysować odejść zobaczyć błędy itd... Zyczę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx za post. Ferie mam ale niestety na studiach medycznych ;) Więc poza tym czasu nie mam w ogóle. Z chęcią zapisałbym się na jakieś warsztaty, ale najczęściej nawet nie wyrabiam aby zobaczyć wiadomości w telewizji. W wolnym czasie staram się więc łapać ile się da, stąd pewnie wygląda jakbym zabierał się za kosmos. Naprawdę chciałbym się nauczyć tych wszystkich podstaw ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie twarzy w przypadku malowania 100% en-face(od przodu) i z profilu rysunek jest o tyle ułatwiony że można głowę człowieka wpisać w 5x7 kwadratów(en-face) w 7x7 w przypadku profilu. Jestem teraz w robocie więc przykładu nie zamieszczę ale to tyle na początek malutkiej lekcji anatomii i ludzkich proporcji (a raczej zasady).

 

P.S.Studia medyczne? To anatomie powinieneś mieć w małym paluszku...hehehe

Pzdr

Edytowane przez emmilius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuję się w studiach medycznych, ale czy na nich anatomia nie polega na wykuciu wszystkich 16 nazw kości nadgarstka po polsku, angielsku i łacińsku, oraz ich wyglądu tylko na tyle, żeby je rozpoznać a nie narysować? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anatomię na pierwszym roku to zdałem na 6 :P Ale gdyby tylko znajomość kolejności struktur przez które przechodzi igła punkcyjna wkłuwana w plery dała jakiegoś skill'a z rysowania, ehh to by było życie ;) jednak sam przedmiot trochę kiedyś pomagał, wiadomo jak się godzinami gapi w atlasy anatomiczne to potem ogólne jakieś pojęcie się ma przy rysowaniu, ale to nie działa tak jak by się chciało ;)

 

Otworzyłem Loomisa i staram się rysować jak tam pokazuje. Niestety byłem na stronie Vilppu ale jakoś nie mogę znaleźć tych materialów o których wszyscy mówią ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto wyniki moich ćwiczeń z Loomis'em. Nadal nie za bardzo rozumiem perspektywę, jeśli macie jakieś materiały, które by to tłumaczyły, byłoby super. Proszę o ocenę, jeśli w ogóle to coś da się skomentować ;)

Starałem się chronologicznie wrzucić.

 

12640643zn0.jpg

85182069dr4.jpg95775361hf3.jpg33869135mr9.jpg86937534yr2.jpg80963264jb6.jpg99859614ve7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak na kartce piątej. chcąc narysować drugą postać linie które przeciągam wcale nie dają dają podobnych proporcji tylko nagle brzuch się robi wielki a nóżki malutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna jest prosta nie zachowałeś właściwie żadnych proporcji. Brzuch kolana itd są w innych miejscach spójrz na czerwone linie. Polecam olać kształt postaci na rzecz kwadratowych postaci i treningu perspektywy będzie prościej wyczuć.

 

PS ODŁÓŻ LINIJKĘ! Inaczej nigdy się nie nauczysz rysować prostych linii ćwicz na osobnej kartce codziennie proste ćwiczenia.

 

proporcjakn9.gif

w600.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :) Ostatnie prace wrzucone chronologicznie. Z refek, ale starałem się analizować i rysować wg szkoły vilppu. Sorry za jakość. Jeśli ktoś pomógłby mi wyznaczyć dalszy kierunek (np. jaką techniką cieniować) byłoby super. pozdrawiam

 

p.s. znacie może jakiś tutek jak rysować włosy?

 

s5005123.jpg

s5005122.jpg

s5005121.jpg

s5005119.jpg

s5005119.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności