Skocz do zawartości

Teczka 2D: Thalion


Thalion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W tym miejscu będę zamieszczał swoje prace.

 

Życzę miłego oglądania :)

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Na początek trzy grafiki:

 

wyvernxw9.jpg

 

 

Wiwern (łac. Pseudodraconis) mityczny stwór o uskrzydlonym gadzim wyglądzie. Często mylony ze smokiem, mimo iż bardzo łatwo odróżnić te dwa gatunki: u wiwerna skrzydła powstały w wyniku ewolucji z kończyn przednich (tak jak u ptaków), smoki natomiast albo nie posiadały skrzydeł, albo były one przedłużeniem żeber. Wiwerny bardzo często można spotkać w heraldyce, gdzie były popularnym symbolem. Pierwsze przesłanki o tych legendarnych stworzeniach pochodzą prawdopodobnie od Daków (zwanych również Getami) starożytnego ludu zamieszkującego ongiś tereny Dunaju.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

cab14stti0.jpg

 

CHAK AJAW CHIKCHAN (nazwa z języka Majów, w tłumaczeniu na polski znaczy: Czerwony Król Ugryzień Węża) to niezwykle niebezpieczna bestia która mimo niewielkich rozmiarów sieje spustoszenie w Ameryce Południowej po III Wojnie Światowej. Skrzyżowanie egzotycznego owada z morskim stawonogiem, powstałe po nuklearnym konflikcie na kontynencie, wielkości biedronki, żyje stadnie, poluje w grupach na wszelkie zwierzęta których krwią się żywi. W Polsce zwany po prostu: Gryzella Swędzarum.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

crabuseditedgy6.jpg

 

Koncept na CA.org

 

Krabus Podłóżkowypustelnikus

"Maaamo!!! Potwór jest pod moim łóżkiem!". Tego poranka mały Tommy odkrył istnienie nowego stworzonka. Znacie Kraba Pustelnika? To jest coś w tym rodzaju, ale nie zamieszkuje w muszli, jego domem jest miejsce pod łóżkiem. Krabus ma bardzo dziwny język- wygląda jak dwa różowe kapcie. Bestia używa go do polowania, zdobywania jedzenia: skarpetek. Skarpety są głównym pożywieniem tego zwierzęcia, ale może on jeść również stare szaliki i zabawki. Krabus jest cierpliwy, zawsze dostanie skarpetę której zapragnie. Nie bądź więc zły na Twoją mamę czy żonę kiedy nie będziesz w stanie znaleźć skarpety... lepiej sprawdź co kryje się pod Twoim łóżkiem.

Edytowane przez Thalion
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

slotheraphimli7.jpg

Slotheraphim

Animals from Eden always wanted to help angels. One day God gave them arrows, bows and the mission: to help cupids.

There are lots of various, big and small, animals who get this kind of "job". Sloths, called Slotheraphims, are very

scrupulous and really slow, they never waste arrow, but they give the love which is the strongest and immortal.

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Taki rysunek torozaura dla poćwiczenia malunków czarno-białych:

torosaurusxmu2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dośc szybki szkic czaszki Plateozaura

plateosaurus.jpg

 

zainspirowany Gwiezdymi Wojnami rysunek:

face.jpg

 

a tu po obejrzeniu "300":

leonidas.jpg

 

koncept stworka:

NekheteAvaros_final.jpg

 

Nekhete Avaros

Ten 2 metrowy drapieżnik żyje w miejscach gdzie na suchym superkontynencie planety Khaand uformowały się jeziora. Woda jest miejscem gdzie przebywa przysmak Nekhete Avaros, rzadkie płazy, których skóra jest niezwykle trująca. Z tego powodu stworzenie wyjada jedynie wnętrzności swych ofiar. Natura obdażyła Nekhete Avaros niezwykle ostrymi zębami, doskonałym wzrokiem i silnymi nogami co sprawia że jest on bardzo sprawnym myśliwym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

purple- ciekawość to pierwszy stopień do piekła;) hehe:) Po prostu lubię malować rozmaite stworzenia... od maleńkości;) Dzięki:)

mant-raz-Dzięki:)

designboot. mayk - Dzięki, ale bez przesady;) gdzie mi tam do mistrza... ;)

RaVirr- Dzięki, portety malowałem od tak sobie dla poćwiczenia:)

 

kolejne prace:

 

concept: Tharis Temporis

This 30 centimetres creature is unique appearance in the world of animals. It can control the speed of its molecules, what gives him an effect of time bending. Because of that creature moves extremely fast when all around seems to be motionless. Tharis Temporis hunts insects, but from time to time eat sweets. Animal is not natural part of the Earth's ecosystem. Probably creatures came from another universe during the top secret experiment with the magnetic field. Because of its "time" abilities animal is usually invisible for us. People often think that ghosts open doors or drawers, but this is only Tharis Temporis searching for sweets.

tharis_temporis_finished.jpg

 

 

 

The Last Battle

the_last_battle_finished.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pozytywne komentarze!

 

Wrzucam parę kolejnych prac:

 

Aquila Fulguris

Burza się zbliża... Aquila Fulguris, Orzeł-Piorun, posłaniec gniewu bogów, legendarne stworzenie które przynosi grzmoty, pojawiło się nad wioską. Kiedy starożytni czule gorące, parne powietrze, które w ich przekonaniu było oddechem bestii, wiedzieli że w ciągu kilku godzin Aquila Fulguris przybędzie wraz z ulewą. Starożytni myśleli iż zwierzę jest gigantycznym ptakiem, orłem posłanym przez Zeusa, ale prawda jest inna... Bestia była 30 metrowym gadem, prawdopodobnie rodzajem żadkiego wiwerna. Stworzenie powoduje burzę używając oparów ze swego oddechu. Podczas lotu, ładunek elektryczny pojawia się na końcach skrzydeł i kumuluje się w dziwnych rogach na głowie i ogonie zwierzęcia. Aquila Fulguris używa tej energi by stworzyć gigantyczną iskrę- błyskawicę. Ta umiejętność czyni go niezmiernie potężnym i skutecznym łowcą który zawsze zdobędzie to czego chce.

Zamieszkuje szczyty olbrzymich gór na terenach Grecji. Bestia była złym znakiem dla starożytnych ludzi, jest powiedziane, że gdy ktoś ujrzy stworzenie, oznacza to iż straszny kataklizm nadchodzi.

aquilafulguris_finished.jpg

 

 

Jeden z konceptów dla Mystery of Albesila:

path_albesila.jpg

 

Projekt medalionu również dla Mystery of Albesila:

key.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne prace! Aquila Fulgurius świetny i dalsze plany pracy też bardzo fajne! Z poprzednich Z dalszych : Tharis Temporis - przestrzeń się zrobiła ciekawa, a z kraba co pod łóżkiem żyje się uśmiałem jak cholera :) ! Podoba mi się ten wątek.

 

Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slizgi- dzięki za komentarz:) co do stylu JakkaS'a to jeśli jest jakieś podobieństwo, to myślę że w pierwszych pracach kolorystyka jest podobna do niektórych jego prac, ale ostatnio staram się bardziej eksperymentować z barwami (co mam nadzieje już widać). Na pewno celowo nie stylizuje prac na podobieństwo konceptów Kuby... gdzie mi tam do takiego wymiatacza:)

 

janko1987- Dzięki wielkie za opinię:)

 

QbisieQ- hm... może i faktycznie mogłem nieco odważniej namalować piorun:) dzięki za sugestię!

 

Siegmar- Dzięki:D cieszę się że Ci się podoba:)

 

 

parę kolejnych prac:

 

Już dość stary koncept na COW:

proavisgigantis_finished.jpg

Proavis Gigantis, ostatni gatunek gigantycznych legendarnych ptaków drapieżnych, był koszmarem dla pierwszych ludzkich społeczności. Te zwierzęta wiele swojego życia spędzały na pustkowiach Australii, ale co 99 lat migrowały na południe kontynentu by złożyć jaja. Dieta stworzenia składała się z dużych prehistorycznych ssaków i czasem roślin, ale młode polowały na ludzi, więc czas gdy ptaki pojawiały się niedaleko osiedli był w pewnym stopniu apokalipsą dla człowieka. W końcu nasi przodkowie zaczęli niszczyć gigantyczne jaja i cała populacja Proavis Gigantis wyginęła.

 

 

 

Projekt broni dla Mystery of Albesila:

tirizs_staffv1.jpg

 

... i dość luźne szkice:)

sketches1.jpg

 

 

zapraszam do komentowania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janko1987- Dzięki:) może rzeczywiście nieco węższe ostrze by się przydało

 

Czarnystefan, tymko, DaRoZ- Dzięki:) ciesze się że smok się wam podoba, bo lubie malować różne gady:D

 

maronski- heh:) miło mi że kolorki się podobają:D sam szukam różnych kombinacji barw żeby nadać obrazkom jak najciekawszy klimat, szukam na spacerach, przeglądam zdjęcia itd... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz czasu na malowanie... wrzucam więc skromny update złożony z ilustracji i kilku speedpaintingów... mimo to mam nadzieję że przypadnie wam do gustu:)

 

praca na digartową specjalną bitwę:

legend_game_final.jpg

 

widoczek, malowany przez kilka ładnych dni po pare minut;)

ashes_of_the_past.jpg

 

i speedy:

armada.jpg

 

ht.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności