Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Nissan 300 ZX - pierwsze auto w mayi


P4VV37

Rekomendowane odpowiedzi

Te czarne kwadraty to tak zwane (o ile sie nie mylę) Artefagi ''Bugi'' / błędy w ręderze... mogło je coś spowodować softowego albo hardwarowego ... np proc się przegrzewa/wirus ... itp ... (ja miałem takie coś to w photoshopie zamalowałem xD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

...srednio mi sie widzi- widac ze malo fotek ogladasz tej furky albo ogladasz i nic z tego nie wynika - juz sam przedni blotnik rzuca sie w oczy - w orginale jest zupelnie inna krzywizna przed przednim kolem- ogolnie to wiele jest baboli- najzabawniejsze ze to nie wynika z tego ze to twoj pierwszy model samochodu i takie tam- po prostu nie korzystasz z referek -sam blueprint to nie wszystko, tak samo jak zrobienie byle zrobic- domyslam sie ze meczace jest odpalanie tego samego modelu wciaz na nowo, kiedy mozna zrobic tyle innych modeli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sypała mi się mayia w czasie otwierania pliku więc musiałem wczytać wcześniejszy.

 

Błotniki są zupełnie inne niż w oryginale, nie mogłem ich wcześniej zmienić bo maska i większość przodu mają smootha którego nie mogę zdjąć, dopiero teraz importowałem maskę z wcześniejszego pliku i mogę ją poprawić.

Staram się żeby autko było podobne do oryginału ale nie zależy mi na tym żeby było dokładnie takie same.

 

Upodobnie trochę model do prawdziwego nissana, zrobie update dopiero jak go już trochę poprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, teraz(prawie)wszystko jest gładkie.

Chwilowo wywaliłem jedną połówkę auta.

Daje render na którym powinno być widać zagięcia.

Mimo wszystko teraz zajmę się jakąś scenką. Oprócz zwykłego studia chciałbym zrobić scenkę którą widać na załączonym obrazku:

 

photo1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy następnym pojeździe od początku będę bardziej uważał na referki, ten już raczej zostawię jaki jest.

To jest mój pierwszy projekt w mayi, zanim zacząłem to autko potrafiłem tylko ppostawić boxa i kulę, w czasie poznałem program i głównie o to mi chodziło. Teraz jeszcze tylko poduczę się mentala przy renderowaniu sceny, wcześniej był max i vray.

Daje jeden który nie świeci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo material felg sie mi podoba (chyba ;P ) Lakier z tego tutka (bo chyba wiem o ktory chodzi) jest wg mnie do bani... Sugerowalbym popracowac nad nowym... Wiem ze to ciezka praca ale sie oplaca - tak jak ja meczylem lakier do vraya pol roku chyba... ;P "Lustra" swiatel tez nie najlepsze :/ Ale ich materialy mozna znalezc w necie wiec nie powinno byc problemow (nawet pod Maya'e).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co zrobić lakierem, może ma ktoś jakieś dobre ustawienia dla mentala?

 

Poprawiłem przednie światła, wrzucam render tyłu.

 

Oświetlenie miałem podobne do tego które podał ..:: 3D XTREME ::.. tylko nie miałem nic za kamerą i miałem skylight

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada to taka aby zrobić jakiegoś renderka większego i kończyć z ta pracą ... czemu? ponieważ przy niej nie nauczysz już sie za wiele a każda następna będzie dużo lepsza. Ja mojego nissana męczyłem b.długo i go nie skończyłem i wyszło mi to właściwie na dobre bo przez zyskany czas nauczyłem się więcej. Nie chodzi mi o to, że ta praca jest ble, do kitu itp. ale zawiera błędy/małe, duże ,których poprawianie to samobójstwo :D Oczywiście możesz walczyć dalej ale nie wiem czy ma to większy sens, z doświadczenia wiem ,że jak coś się schrzani na początku i chce sie to poprawić np. pod koniec to zazwyczaj jest b.ciężko. I tak jak patrze na początki wipa to zrobiłeś spory postęp. A chyba najlepiej będzie jak poćwiczysz rendering i wrócisz do auta za jakiś czas, bo z tego co widzę to z tym masz problemy z resztą nie ty jeden ;) Materiał świateł może być tylko jakbyś zrobił ładne studio i lakier to już by było git i na tym można kończyć. Pozdrawiam i powodzenia.

PS: Fajne autko sobie wybrałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności