Skocz do zawartości

Postać 3D: Zbysio


gawel72

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Modeluje ze zdjęcia i wszystko pasuje. Może przez to, że jeszcze jest jajo głowy i tak się wydaje i może też przez kadr.

 

Edit: Właśnie zauważyłem, że górna część głowy zwęższyła mi sie przez przypadek. xD W upie już będzie miał normalną głowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezle. Zbyt wydluzona, nos za szeroki. Gorna krawedz oka - najwyzej polozony wierzcholek powinien znajdowac sie blizej srodka twarzy (ok 1/3 szerokosci oka) a u ciebie jest blizej boku twarzy.

Jeszcze rada. Dostaniesz jakies komentarze czy nie - niewazne. Musisz modelowac caly czas. Mysle ze za rok, dwa zacznie ci to fajnie wychodzic.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezle. Zbyt wydluzona, nos za szeroki. Gorna krawedz oka - najwyzej polozony wierzcholek powinien znajdowac sie blizej srodka twarzy (ok 1/3 szerokosci oka) a u ciebie jest blizej boku twarzy.

Jeszcze rada. Dostaniesz jakies komentarze czy nie - niewazne. Musisz modelowac caly czas. Mysle ze za rok, dwa zacznie ci to fajnie wychodzic.

Powodzenia :)

 

Suplement do wypowiedzi Gomez'a.

 

A jak jedna główka nie wyjedzie, to zaczynaj nowa. Z każda kolejna będziesz łapał skilla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suplement do wypowiedzi Gomez'a.

 

A jak jedna główka nie wyjedzie, to zaczynaj nowa. Z każda kolejna będziesz łapał skilla

 

Adnotacja do suplementu Kuby do wypowiedzi Gomez'a.

 

Mysle ze kazda glowke trzeba sprobowac skonczyc - wycisnac z niej wszystko co sie potrafi. Jak jest kicha to robisz nastepna. Jak juz myslisz ze jest ok to pokazujesz na forum i probojesz poprawic wedlug komentarzy. Tak chyba najwiecej i najszybciej mozna sie nauczyc.

 

gawel72 Jak modelujesz z referki to ja pokaz bo nie wiemy czy proporcje sa ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może referka była ze zbyt dużą perspektywą? referki najlepiej robić z daleka i zoom, bo jak zrobisz z bliska z małą ogniskową to potem modelować z tego trudno (ponieważ z referkami zazwyczaj używasz widoków równoległych a nie perspektywicznych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest źle :) spłaszczenie głowy łatwo skorygować. odrobine przeskalować i po sprawie. natomiast ucho mi sie coś niepodoba, a dokładnie łaczenie. + za soft :) powodzenia w dalszej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wsadzić głowę do skanera i skanować. Wtedy jest fajna referka. Ale trzeba mieć kamienną twarz i jakoś zabezpieczyć szybkę przed porysowaniem.

 

A jak skończysz i będzie krzywy, zawsze możesz go jeszcze bardziej wykrzywić i powiedzieć że to czyjaś karykatura, albo jakaś postać kreskówkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ten tydzień miałem trochę mało czasu żeby co kolwiek zrobić, ale powoli robiłem. To jest moja pierwsza w życiu textura, którą zrobiłem w gimpie. Jeszcze nie ma Spec mapy i Bump mapy, bo najpierw muszę się nauczyć je robić. xD Ale proszę o komentarze na razie tego co jest.

 

http://img260.imageshack.us/img260/2791/zbysio10pt4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę tutaj dawał także moje inne głowy. Można to uznać za ćwiczenia modelowania głowy, bo nie mam pomysłu jak inaczej przedstawić je. xD Mam jeszcze problemy z uzyskaniem dobrego materiału skóry, ale będę dalej z tym walczył. AA... i bym zapomniał, muszę jeszcze poprawić rzęsy.

 

http://img145.imageshack.us/img145/1861/pawel00tn8.jpg - ten patyk wystający mu z głowy to particle. Chciałem zrobić mu włosy ale ciężko mi wychodzi układanie ich, więc na razie nie ma włosów.

 

http://img130.imageshack.us/img130/6784/zbysio16sz9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem texy mojej grugiej głowie. Chyba wreszcie się wezmę za jakiś pożądny model głowy, który już dam do finished (jeśli mi się uda xD). Tę głowę może też dam, tylko pomyśle nad otoczeniem.

 

http://img99.imageshack.us/img99/3137/pawel05bq2.jpg

 

I jeszcze render starszej głowy.

 

http://img118.imageshack.us/img118/5149/zbysio18wf8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak pierwsza glowka fajna wedlug mnie ladnie rozstawiona siatka jak na poczatki usta mi isen ie podobaja ale glowka troche ma w sobie bledy w druguiej glowce koles ma chyba jakas zoltaczke czy co :D hehe nie no joke ^^ strasznie przesadziles te oczy w 2 glowce bo to nie mozliwe miec az tak niebieskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz. A zaznaczysz mi te błędy? Przydadzą się na przyszłość. :) Co do ust... przyznaje, mnie też sie nie podobają. xD A w tej drugiej głowie texy były wycinane ze zdjęć. Możliwe, że podczas tej sesji zdjęciowej miał żółtaczkę... no cóż, ja tylko wycinałem. :P W tej drugiej głowie chodzi Ci o to, że te niebieskie oczy nie wyglądają jak niebieskie? Na moim LCD wyglądają całkiem ciemno. I właśnie zauważyłem, że w drugiej głowie ten kącik oka, ten bliżej głowy jest za nisko. Może to poprawie, ale nie wiem, bo na razie nie mam zamiaru organizować jakiś scen do tych modeli. Jak zacznę model, który dam już do finished, to będę z niego wyciągał ile się da. Możliwe, że w ciągu roku już nabiorę wprawy w modelowaniu głów. xD I jeszcze raz proszę o

jakąkolwiek krytykę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności