Skocz do zawartości

Concept Corner - Propozycja


ortheza

Rekomendowane odpowiedzi

Taka luzna propozycja.

Mamy juz MiniBitwe i Speedpaint weekly.

Zauwazylem ze na forum jest tez sporo ludzi zajmujach sie projektowaniem.

i inszymi konceptami. Niestety pwyzsze eventy niebardzo daja im pole do popisu.

Stad urodzil mi sie pomysl wyzwania "Concept Corner".

 

Temat wybieraloby sie demokratycznie przez glosowanie, a potem ze 2 tygodnie na opracowanie tematu.

 

Na koniec ocenianie: albo przez sonde, albo przez oceny, kazdy kto chce moglby ocenic pracke powiedzmy 3 stopniowo: 1-slabe, 2-dobre, 3-swietne.

 

Zakres tematow klasycznie konceptowy, pojazdy, loga, budynki, meble, postacie,

 

----------------------------

 

okej wedka zarzucona :-) ciekawe czy cos sie zlowi

 

 

takie logo eventu , moze ktos zrobi lepsze

 

CC_logo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jakkasa można po prostu zbanować, zabronić wstępu, wywalić z forum itd.

A tak na serio, to są jeszcze miejsca II i III :) Taki kozak jak Jakkas (i reszta Wedloogów), może się przyczynić tylko do poprawienia swojego poziomu poprzez zdrową rywalizację i mobilizację do bycia lepszym:)

Jestem na TAK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej ludzie :) widze ze moze cos z tego wyjdzie.

 

Moze wrzucajcie teraz juz jakies tematy na pierwsza sesje.

Oprocz hasla dodajcie tez 2 zdaniowy opis, zeby bylo latwiej zidentyfikowac temat.

Temat na pierwsza sesje wybierze sie losowo, o nastepnych bedzie decydowal wygrany

 

Oto moja propozycja:

 

temat:LATAJĄCA KOPARKA

opis: urzadznie/maszyna(no ostatecznie nie musi byc klasyczna maszyna :-) ) sluzaca do robienia dziur w ziemi w różnych celach, najczesciej pod fundament budowli lub kanalizacje. Jeden drobiazg, musi latac, fruwac ewentualnie lewitowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze zamiast gadac, moglibyscie zarzucic jakis temat zeby sobie ludzie porysowali, najlepiej odejsc od mechow robotow aut czy zwierzakow... tylko znalezc jakis koncept w ktorym kazdy by sie wykazal, bo weed jest dobry w robotach big leb w mechach ktos tam w autach jakkas w robalach itp... wiec moze cos z mtantow czy ludzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdzielicie z tym Jakkasem....gdybym był w połowie tak dobry jak wszyscy piszą to bym już pracował w najlepszej firmie za granicą :P hehe Coś tam czasem wyjdzie a tu zaraz zbanować człowieka chcą :(

 

A na serio to popieram idee. Trza by tylko sklecić jakiś regulamin, zrobić wątek z propozycjami tematów i wystartować. Ja na pewno piszę się na stwory i postaci. W widoczkach jestem kiepski a za maszyny nawet nie myślę się brać. Tak, że od czasu do czasu na pewno coś od siebie dam.

 

Pozdrawiam

Kuba

 

-------------

Kopalniany behemont - bestia zamieszkująca jaskinie, podziemne tunele itp. Wygląd: wielkie cielsko, małe błyszczące oczy i skóra porośnięta grzybami oraz fosforyzującą roślinnością.

Mashu Jagaharri - prywatny zabójca M'alaka. Wygląd: postać owiana tajemnicą, każdy opisuje go w inny sposób ale w każdej historii pojawiają się wzmianki o ciele pokrytym tatuażami i inkrustowanych ostrzach wykutych z hipnotyzującego zielonego metalu.

Azzurski ścigacz - pojazdy zdolny prześcignąć najszybsze konie. Wygląd: wykonany z metalu i drewna, wyposażony w parowy silnik i ogromne spirale tworzące pole anty-grawitacyjne (inspiracja steam punk)

Świątynia Śpiewającego Wiatru - zniszczony przez wojny nomadów budynek, który przypomina o świetności imperium Karush. Wygląd: Cechą charakterystyczną tej budowli są cztery monolity/wieże, które są poświęcone wiatrom wiejącym z czterech stron świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne propozycje rzucacie Panowie. Chodzi o to, żeby była zabawa i żeby można się było czegoś nauczyć czy żeby wygrać? Zróbmy rotacje kategorii tematów i po sprawie. Jak to taki wielki problem to ja mogę w nie brać udziału wtedy gdy będą "zwierzaki" .....ale chętnie pooglądam co zrobią inni. Troszkę mnie podłamały niektóre posty. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne propozycje rzucacie Panowie. Chodzi o to, żeby była zabawa i żeby można się było czegoś nauczyć czy żeby wygrać? Zróbmy rotacje kategorii tematów i po sprawie. Jak to taki wielki problem to ja mogę w nie brać udziału wtedy gdy będą "zwierzaki" .....ale chętnie pooglądam co zrobią inni. Troszkę mnie podłamały niektóre posty. :(

Kuba co masz na mysli? jezeli rozwazasz to co napisalem to byc moze nie zrozumiales tego co chcialem napisac :) widze ze jest tu duzy problem z doborem tematu wiec chodzilo mi o sonde w ktorej kazdy umieszcza temat wymyslony przez siebie i wtedy by sie najlepsza propozycje wybralo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emm, a ja tak z innej beczki. Pomysł zacny z jednej strony ale postacie, mechy roboty i jezdzy smokow są meczone nonstop w speedzie i speedzie tygodniowym, wiec czym by sie to roznilo od tych watkow? Samochodziki, buciki to może mialy by sens ale kolejny wątek o tym samym jest trochę od czapy imo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie... no a co powiedzie o postac / cala ilustracja moz tez byc

ale dla dzieci cos.. nie wiem cos fajnego :) w erze gejowskich bajek ;] mozna by bylo cos sensownego wymyslec :) chyba nigdy czegos takiego nie bylo :) co wy na to? a nie tylko wielkie potwory, herosi machiny itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh - co do tego o czym wspomniał Jakkas... już nie raz na forum pojawiało się, że ta, ta i jeszcze ta osoba nie powinna startować, bo jest za dobra... no ludzie... chyba tylko Polacy tak mają (na szczęście nie wszyscy), że nie starają się podnieść swojego poziomu w takich sytuacjach tylko starają się całą ręsztę zrównać do swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh :P nom ... prawda jest taka ze jak sasiad kupi sobie nowego MAkucha to inni zazdroszczac mu robia wszystko zeby tego MAlucha stracił (zycza mu zeby silnik wkoncu w tym aucie był z przodu)a nie robia nic aby samemu kupic sobie takiego własnie MAlucha.,

OT koniec opowiastki :P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od razu mowie, ze jak bigleb startuje to ja tez :) hehe przydalby sie jeszzcze Amrum i weedlog :0 a najlepiej mime i tiger :) Z checia bym wzial udzial w takim konkursiku :) o kurde znalazlbym sie w takim fajnym gornie :) a tak szczezrze :) ja jestem za tym by byl temat POSTAC Z BAJKI DLA DZIECI... bo an serio takie cos jest trudno stworzyc, nie to co krwawe potwory demoniczne mechy czy inne rzeczy.. co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa tyle gadacie i nic z tego narazie nie wynika!

Według mnie pomysl jest dobry i nawet jak sie znajda maruderzy to nie muszą brać udziału a chętnych i tak nie powinno zabraknąc. Nie ma się też co spinać sadze zabardzo co do zasad zeby byly bardzo dopracowane >> jak cos to sie w praniu pozmienia.

Moim zdaniem to powinno wygladac tak ze zadnych tram glosowań bo to tylko wszystko dezorganizuje. Orteza jako pomysłodawca podaje temat a potem kolejni wygrani. Sadze ze rywalizacja powinna trwac 7 dni najlepiej od pon. do pon. i tak samo glosowanie wyników. Każdy powinien odrazu podac swoja propozycje na nastepny tydzien zeby mozna bylo odrazu po zamknieciu sondy otwierac nowy konkurs. Czas oczywiście nieograniczony. Marzy mi sie zeby było tak ze faktycznie oceniany bedzie pomysl a nie warsztat i ze 5 min szkic potrafi wygrac z dopracowana pracka >> nie bylo by wtedy zadnych faworytów. Wyadaje mi się ze nawet gdyby tylko na kazdej sondzie bylo by podkreslone ze chodzi o concept to by moglo pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa tyle gadacie i nic z tego narazie nie wynika!

Według mnie pomysl jest dobry i nawet jak sie znajda maruderzy to nie muszą brać udziału a chętnych i tak nie powinno zabraknąc.

 

jeśli będziesz robił łapanki na ulicy to faktycznie.

 

Nie ma się też co spinać sadze zabardzo co do zasad zeby byly bardzo dopracowane >> jak cos to sie w praniu pozmienia.

Moim zdaniem to powinno wygladac tak ze zadnych tram glosowań bo to tylko wszystko dezorganizuje. Orteza jako pomysłodawca podaje temat a potem kolejni wygrani.

 

jacy wygrani jak nie ma głosowań?

 

Sadze ze rywalizacja powinna trwac 7 dni najlepiej od pon. do pon. i tak samo glosowanie wyników. Każdy powinien odrazu podac swoja propozycje na nastepny tydzien zeby mozna bylo odrazu po zamknieciu sondy otwierac nowy konkurs. Czas oczywiście nieograniczony. Marzy mi sie zeby było tak ze faktycznie oceniany bedzie pomysl a nie warsztat i ze 5 min szkic potrafi wygrac z dopracowana pracka >> nie bylo by wtedy zadnych faworytów.

 

Tak to tylko w erze. bez warsztatu to mozna pisac swoje pomysly a reszta niech sobie wyobraza. 5min szkic może byc zwyczajnie warsztatowo lepszy niż dopracowany artwork.

 

Wydaje mi się ze nawet gdyby tylko na kazdej sondzie bylo by podkreslone ze chodzi o concept to by moglo pomoc.

 

W czym? Speed to nie koncept? koncepty nie tycza sie tylko postaci, mechow, butow i maszyn. tak samo możesz miec koncept lokacji czy wyłącznie oświetlenia. Żeby swój pomysł przedstawic musisz się czymś wykazac bo to nie zadaniem oglądającego jest odgadnąc co masz w głowie a twoim sprawic żeby widział i nie musiał zgadywac.

 

Dalej po za czasem na zrobienie pracy nie widze zadnej roznicy pomiedzy tyg. speedem, i z automatu się z nim gryzie, bo tu nie ma aż tylu ludzi poprostu, łatwo się zapomina że to maleńka mimo wszystko społecznośc, w tyg speedzie i speedzie masz kilka osób które się non stop przewijają i te osoby można na palcach policzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to będzie drugi tygodniowy speedpainting, w tygodniowym też liczy się koncept, a tutaj też będzie liczył się warsztat, więc wyjdzie na to samo. Póki co jestem przeciwny, gdyż jest to po prostu duplikowanie czegoś co już istnieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, marudników widzę tu nie brakuje, imo wątek zostaje, pomysł wg mnie zasługuje na szansę, nie widzę też problemu w tym czy będzie chciał tu startować Jakkas, Biglu, Weed czy ktokolwiek grunt to dobra zabawa.

 

a jeśli się komuś nie podoba trudno ;).

Ortheza -> pomyśl nad zasadami, oraz formą w jakiej to miało by się odbywać.

 

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktoś w końcu się posili na wychwycenie różnicy między tyg. speedem a tyg. konceptem czy to jednak zbyt kłopotliwe pytanie:>?

 

 

Określeniem szczegółowych zasad, oraz terminów niech może zajmie się Ortheza, (to jego pomysł).

 

Poza tym, nie jest to miejsce na dewagacje techniczne, pomiędzy speed/koncept. Wszystko kwestia tego co/kto/i jak na to patrzy.

 

Idąc dalej myślę że odpowiedniejszą formą będzie przedstawianie kilku wersji persony/machiny/ czy czegos tam, i skupieniu się jedynie na tym, okres trwania max 15 dni.

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie gdzie jest to miejsce na dywagacje jak nie tu?

 

Ja naprawde nie mam nic przeciwko, tylko należało by imo dać szanse na zabawe innemu targetowi, właśnie temu który lubi sobie porysować samochody i buty, więc bardziej projektowanie przemysłowe ( może być i typograficzne i plakatowe etc.), jest tu tego sporo przecież. Temat jeździec z dużym koniem można z powodzeniem dać w speedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że wybór tematu zależy od osoby, która go wygra także nadal nie widzę problemu CC dotyczy wszelakich dziedziń więc w czym problem?,

Po co go ukierunkowywać na technikę, czy też na bio :] wygrywasz dajesz temat,

Może to być

Rower -> górski, do szybkiej jazdy w ciężkim terenie

Step -> buty, sportowe z pneumatycznym podbiciem, dla niedzielnych biegaczy

Opiekacz -> do chleba, z funkcą pip ;),

 

mały edit: kończąc dalszą dewagację: w tygodniowym spd, temat jest "luźny", w CC, (przynajmniej ja tak to widzę) temat ma być ukierunkowany, do tego tak istotny jest opis.

 

 

 

etc . . .

ale może być również

mułojad -> mały zwierz, żyjący w stawach i niektórych rzekach, oddychający powietrzem.

 

Wszystko zależy od wyobraźni użytkownika, który podaje temat

-> dla mnie osobiście nie robi to różnicy.

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktoś w końcu się posili na wychwycenie różnicy między tyg. speedem a tyg. konceptem czy to jednak zbyt kłopotliwe pytanie:>?

 

zdazylo mi sie wrzucic ze dwie prace na wątek z konceptami na CGTALK. Po zmierzeniu sie z problemem "robota-wiezyczki strzelniczej o dlugich nogach skaczacego po budynkach" bylem blizej tematu i glebiej analizowalem inne wiezyczki o dlugich nogach, poniewaz widzialem, ze ich tworcy borykali sie z tymi samymi decyzjami co ja (kadr, proporcje, ucieczka od schematow etc)

 

Tygodniowy speed to na razie glownie dosyc abstrakcyjne tematy, wiec im mocniej zdefiniowany temat konceptu tym bardziej uzasadniona inicjatywa takiego watku wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz Leadner wspomnial. Wlasnie o cos takiego mi chodzilo.

Jest konkretny temt PLUS wytyczne do tego tematu. i trzeba te wytyczne zrealizowac w mozliwie ciakwy sposob.

 

W speedzie tematy sa bardzo luzne. A i podjescie do nich tez jest swobodne.

Tematyka i realizacja jest raczej ilustracyjna a nie projektowa.

 

Stad pomysl na CC.

dajemy temat i konkrety, które musza znalezc sie w jego realizcji.

 

pozdrawiam wszytkch i dziekuje za odzew. wieczorem postaram sie skrobnac propozycje zasad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ogólnego pomysłu jestem jak najbardziej ZA... przynajmniej za jakieś 3 miechy, kiedy będę miał czas... :P

 

Od speedpaintingu odróżnimy się tym, że tu będzie liczyć się projekt konkretnego obiektu żywego czy też martwego, a nie ilustracja jako taka. Tak więc np. nie będzie niezbędne tło, trzeba się będzie skupić na czytelności projektu itp...

 

Można by dla każdej bitwy ustalać do jakiego stopnia wykańczamy prace (lineart vs. niewykończone plamy vs. bardziej szczegółowy rysunek, czy też limit czasowy) żeby nie było jak na digarcie, że dziubie się niekiedy koncepty > 10h ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, trzeba zaczynać bo skończy się na gadaniu :(.

Kilka ważnych punktów, które już wypisaliście bądź nie, więc podsumujmy:

 

1) Limit czasowy

 

2) Przywiązanie do tematu - tj. jeśli koncept ma zawierać postać z przyszłości, to nie dorysowujemy w tle kwiatków czy czegokolwiek innego, bo po co ? Z drugiej strony, jeżeli rysujemy zniszczony dom z czasów II WŚ, to nie upiększamy go niemieckim czołgiem. Chciałbym dodać do tego punktu, że dorabianie tła nie powinno być do końca niedozwolone, ale w/w tło nie powinno być przesadne tj. żeby nie odciągało uwagi widza od konceptu. Np. narysujemy w/w domek, w tle dodając czarne chmury lub deszcz i powinno być Ok :).

 

3) Stopień wykończenia prac

 

4) Dobór tematu - moim skromnym zdaniem temat nie powinien być za bardzo ogólny oraz za bardzo nawiązywać do jednej rzeczy/osoby. Np. temat Kubuś Puchatek, nie dawał by nam tego poczucia swobody, ponieważ każdy byłby ograniczony do rysowania tej jednej postaci bez możliwości małej improwizacji. Ale temat nazwany np. "Postać z XVI" nie ogranicza nas całkowicie i nie jest do bólu ogólny, tzn. nie koniecznie musimy rysować rycerza w świetliście zardzewiałej zbroi :), bo czemu by nie narysować rolnika z tamtych czasów, bądź niewolnika lub nadworną pannę. Czy to aby nie jest dobry pomysł ? Pomyślcie proszę nad tym :).

 

5) Chciałbym, żeby ktoś pomysłowy dodał jakiś fajny i przydatny punkt/y od siebie.

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde tak sie dzieje jak nie ma lidera

bądź facet orteza dogadaj sie z adminami i zaloz to wreszcie po swojemu, głupi chyba nie jestes napewno zrobisz to dobrze a jak cos bedzie nie tak to najwyżej bedzie sie myslec pozniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta nie ma problema :)

W sumie planowalem odpalic CC zaraz po bitwie, bo chce poki co podlubac jeszcze pracke zostaly 2 dni, razem z dzisiaj.

 

Tak wiec szykujcie sie na poniedzialek :-) pojawi sie krotkotermninowa sonda, 3 dni na glosowanie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, tak sobie [patrzę] nie galopujcie za nad to ;), proponuję:

 

ustalcie najpierw konkretne zasady /co, za co, po co itd. . . / terminy trwania itd...

a nie na urrrrraaaaaa ;) . . .

 

Poza tym ja jestem za startem tego tematu w okresie 15-18 czerwca ;).

Od jutra rusza kolejna edycja miniB także startowanie "2 tematatów podobnych" - choć różnych -> > wydaje mi się mijać z celem.

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się pierwsza edycja... i nie ma wskazówek jak ma być wykonany projekt. No ale nic, znowu jedne ludziska zrobią detale a inni speedy.

 

Pytanie: Czy można używać podkładu 3D? Tzn. zrobić sobie jakieś zarysy w 3D żeby nie skopać pewnych elementów... w przypadku maszyn przydałoby się to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności