Skocz do zawartości

XP problem- zanik pulpitu- NEED HELP!


Kedzior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem czy to dobre miejsce na taki temat, więc bez złości prosze...

 

Coś mi padło w XP-ku. Po uruchomieniu widze tylko i wyłącznie tapete, znikł pasek, ikony, wszystko, nie pojawia się nic po wciśnięciu klawisza "windows", działa tylko myszka. Tuż przed uruchomieniem pojawia się pulpit na ułamek sekundy ale to wszystko. Co dziwne kombinacja klawiszy ctrl+alt+del działa i pojawia się menadżer zadań , z którego mogę uruchomić dowolny proces, co właśnie zrobiłem, pisząc teraz posta z Firefoxa. Max działa, ps działa, gg działa, ogolnie działa, tylko pulpitu nie ma, nie działa też na pulpicie prawy klawisz, nic. Nawet w trybie awaryjnym jest to samo.

 

Baaardzo prosze o pomoc bo goni mnie 1500 terminów a nie mam przy sobie płytki XP żeby to naprawić, bo pewni to by pomogło.

 

Z góry wieeelkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

chciałem właśnie to zrobić i widzę że nie mam go uruchomionego!!, więc uruchomiłem i pokazał się na ułamek sek pulpit i znikł razem z procesem explorer.exe w menedżerze ! cholera, teraz to już zgłupiałem

 

EDIT: teraz to wogole jaja, proces explorer.exe pojawia sie na ok 2 sek po czym zamyka sie albo jakiś syf go zamyka i znika na ok 2 sek i tak mi miga pulpit!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-system mam czysty ,skanowane i panda i avastem ktory mam zainstalowany,

-msconfig nie pomogło- wyłączyłem wszystko co się dało, dalej to samo

 

podejrzewam że coś "przez przypadek" musiało się skasować i pewnie naprawa z płytki instalacyjnej tylko pomoże ale cholera nie mam jej przy sobie i dół jak 150 bo akurat dziś się musiało to stać, ech Murphy...cie dopadne ;)

 

jakby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł to będę wdzięczny

 

dzięki za pomoc

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem, probowałem, sic! nic nie działa, na dodatek znalazłem swojego xp-ka ale jest zintegrowany z sp1 a ja mam doinstalowanego sp2 i wychodzi nie zgodnosc, wiec naprawa czy przywracanie systemu tez odpada i jest problem taki że czeka mnie reinstal...

 

anyway...thanks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reinstalka systemu (bez formatowania) to jakieś 45 minut siedzenia przed TV w czasie kiedy komputer mieli pliki więc na twoim miejscu zrobiłbym to od razu zamiast ślęczeć i szukać błędu ;) pewnie system.ini albo inne ustrojstwo nawaliło stąd te problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalka nawet szybciej ok 30 minut ale + instalka wszystkich programow + przywrocenie ustawien preferencyjnych np dla tlena, skypa, outloka, mozilli, maxa, szereg pluginow, łatek, poprawek itp i 1500 ustawień dają troche więcej zmarnowanego czasu ;), przełożyłem wszystko co ważne na "jutro" i jade z koksem

dzieki raz jeszcze

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pare razy mialem taki probelm ;)

pierwszy raz winny byl antivir gdyz usunal jakis plik ktory byl wazny (mial pewnie wirusa) i sie pulpit nie otwieral widzialem tylko tapete wtedy dalem przywracanie systemu i zadzialalo

drugi raz mialem tak niedawno ale nie mam pojecia czemu tak sie stalo poprostu uruchomielm kompa i tak sie stalo wtedy jedynym ratunkiem byla reinstalka :)

innej mozliwosci nie widze :)

pioterek jak pisalem wczesniej przywrocilem kiedys system i wszystko dobrze dzialalo :)

pozdro i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi (chyba ze dwa razy) tak przywróciło system, że nie wstał...

Dlatego traktuję to jako pożeracz zasobów.

 

Jeśli jest awaria, a da się uruchomić system, to jest (zwykle można tak powiedzieć) sukces. Resztę, by wszystko działało sprawnie, wolę zrobic własnymi rączkami, a nie korzystać z udziwnień, które zagrażają systemowi i zgromadzonym danym. A gdy system nie startuje, pozostaje konsola odzyskiwania systemu.

 

nielot007 - jeśli brakowało pliku, wystarczyło go skopiować z płyty instalacyjnej. Na tej płycie są chyba wszystkie potrzebne pliki, wystarczy je skopiować (oczywiście wszystko się dzieje w konsoli odzyskiwania systemu uruchamianej z płyty zamiast systemu).

Ja kiedyś usunąłem plik services.exe z folderu system32 i w powyższy sposób wskrzesiłem mój system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich po nowej instalacji....dzięki wszystkim za help :)

 

download "ULTIMATE BOOT CD FOR WINDOWS" > zrobienie bootowalnej płytki razem Xp home sp1 który miałem na hdd > zrobienie z tego iso > z iso na cd > uruchomienie boot cd z tym xp > po uruchomieniu tej dziwnej wersji xp zespojonej z tym ultimate boot , z dysku uruchomiłem instalke xp > i jestem w domu teraz tylko jeszcze 10 h "dostosowywania systemu do własnych potrzeb i po sprawie he ;)

 

nie pytajcie dlaczego taki chaos, tylko uwierzcie, inaczej nic nie działało a próbowałem wszystkiego:)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności