Skocz do zawartości

TeczkaFOTO: 58-60


everyman

Rekomendowane odpowiedzi

Knysha: słuszna uwaga - popróbuję, może mi się uda zrobić coś takiego

...jak najlepiej uzyskać ten efekt? pędzelkiem od rozjaśniania i przyciemniania, czy inaczej? (znowu się myszką namacham)

 

Siepacz: mi nikogo nie przypomina :P ale takie mieliśmy (ja i znajomi) pierwsze skojarzenie strzelając tą fotkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 189
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Knysha: słuszna uwaga - popróbuję, może mi się uda zrobić coś takiego

...jak najlepiej uzyskać ten efekt? pędzelkiem od rozjaśniania i przyciemniania, czy inaczej? (znowu się myszką namacham)

 

Jak chcesz. Moze byc Path Tool, pozniej uzupelnianie gradientem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knysha: zapomniałem powiedzieć, że nie robię w PS tylko innym psuju ;)

...potraktowałem okolice 'klosza' pędzelkiem od rozjaśniania, trochę gumką po różnych warstwach i jakoś chyba wyszło

...na dany moment wygląda to tak:

 

wip_02v2 light of mind

wip02bhc4.jpg

 

nad czym jeszcze popracować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raffaello

wip_02v2 i'm the light - jest rewelacyjnie! nic bym juz nie zmieniał

 

bardzo ciekawe i oryginalne pomysły masz na fotki!

skąd przychodzą do głowy? czy to coś spontanicznego, nie zaplanowanego w stylu (podczas spaceru, o fajny przedmiot leży na uboczu, włóż go na głowie kolego i zdejmij koszulkę pstryknę zdjęcie) czy raczej coś co juz dłużej planujesz i zbierasz materiały do studia?

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj (a raczej zawsze) coś spontanicznego

...a to muszelkę podniosę w ogórku

...trafię na miśka robiąc porządki w szafie i nagle coś przychodzi do głowy

...tutaj się ze znajomymi kręciliśmy po opuszczonym budynku (mieliśmy się spotkać i pogadać), kumpel zauważył osłonę od lampy przyłożył ją do twarzy i zaczął się wygłupiać udając hannibala... dodałem sznureczki od torby żeby nie trzeba było trzymać, wyciągnąłem blendę, dopracowałem pomysł i jakoś poleciało... zrobiłem ze 3-4 strzały i mnie namówili do pozowania, więc dodałem jeszcze drut kolczasty i się kręciło

...niestety potem dla mnie nikt już nie chciał fajnie zapozować :(

...taki backstage autorstwa znajomego ;)

ico_arrow.gifhttp://img252.imageshack.us/img252/3205/dsc0012wd8.jpg

 

PS ma ktoś pomysł co zrobić, żeby wyglądało lepiej, że to on świeci? (wip_02v2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprobowal zniwelowac cienie na twarzy tak, jakby swiatlo padalo z prawej, lewej i od przodu. Skoro on swieci, to emituje swiatlo twarza, a co za tym idzie cienie raczej nie maja racji bytu :P

 

Przy okazji mysle ze male promyczki wydostajace sie tu i owdzie spod metalowej ramki i rozswietlajace lekko reszte twarzy moglyby dac ciekawy efekt. Na pewno troche swiatala powinno sie wydostawac przy prawym oku modela - tam ramka nie dotyka przeciez skory i nie ma jak ograniczac swiatla. Cien na jego lewym policzku rzucany przez obramowke tez jakos wydaje sie pozbawiony sensu w sytuacji "swiecenia twarza".

 

Biala plama w tle: nie lubie takich smieci w kadrze i lubie jak jest sterylnie, ale nie mam pewnosci czy usuwanie jej to dobry pomysl. Nie mam sily zeby to sprawdzic, wiec pozostawiam jako glosne myslenie po prostu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OhMyGosh: dzięki

Loozack: thx... no właśnie tak to już jest z tymi kadrami... prawa część jest pozostawiona w takiej formie (nic się nie dzieje), żeby zbytnio nie obciążała wzroku... nie ucinałem jej, aby zostawić trochę powietrza... lewa strona stanowi tło dla tej historii... a pozostałe elementy - widać ;)

1nS: coś więcej o fotce... ok

...była robiona podczas pleneru ślubnego, pan młody chciał mieć (dodatkowe) zdjęcie na swojej maszynce

...dzień był szary i pochmurny

...przy obróbce było trochę stempelka i selektywnego przyciemniania oraz rozjaśniania

...ogólnie fotka wyjściowa to był wielki gniot, który początkowo chciałem usunąć, więc niechętnie pokazuję, ale etapy wyglądały tak: ico_arrow.gifhttp://img115.imageshack.us/img115/1383/orgyy5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dzięki :)

___________

 

skupienie - kadr wykonany podczas turnieju rycerskiego w toruniu

(cz.I)

 

zbrojni pomału przygotowują się do pojedynków...

chodzę między nimi szukając kadrów, w których nie byłoby widać widzów i nowoczesności w tle...

byłem już trochę podirytowany sporym opóźnieniem, bo czas mnie gonił, a chciałem coś strzelić...

po chwili zagaduję do jednego (skrócona wersja):

j: a mocno się tak uderzacie?

z: no mniej więcej tyle ile kto ma siły

patrzę z lekkim niedowierzaniem i uśmiechem

z: zobacz sobie hełm, wcale nie jest z takiej cienkiej blachy

chwytam do ręki masywny hełm, a na nim szrama na szramie i same wgniecenia

j: to fajna zabawa :)

z: bardzo fajna :D

 

35. skupienie

202021_295340.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

następne kadry z turnieju rycerskiego

 

36. młody wiedźmin

small3eb6.jpg

 

.

 

37. '...mam szczęście, robię to co sprawia mi przyjemność i żyję tak jak lubię...' opowiadał o sobie, o tym jak żyją...

mówił z pasją o wyprawie do norwegii i spaniu pod skórami z zwierząt, o miejscach, w których naprawdę można oddychać, bo w 'mieście nie ma tyle tlenu'...

zapraszał serdecznie na weekend (15-16 września) do biskupina - 'przyjadą osady z europy, będzie bardzo ciekawie'...

 

small4se0.jpg

 

.

 

...a poniższe zdjęcie lubię z 2ch powodów:

usta i światło na twarzy (tak, cień na oczach jest naturalny)

 

38. o jej oczach krążą legendy...

podobno każdy kto w nie głęboko spojrzy zakochuje się bez pamięci...

właśnie dlatego skrywa je w cieniu... (taką sobie historyjkę dorobiłem :p)

 

n123la2.jpg

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu, tak z ciekawości spytam... spośród ilu zdjęć natrzepanych na turnieju wyłowiłeś te 4 perełki? Chodzi mi o to jaki mniej więcej odsetek zdjęć ląduje w koszu, a druga sprawa... robisz jeden konkretny "strzał" na jedno ujęcie/osobę czy starasz się zrobić kilka a dopiero potem wybrać najlepsze? Co do drugiego pytania to ciekaw jestem po prostu, czy masz już dokładną wizję kadru zanim zrobisz zdjęcie czy dopiero później na kompie robisz przesiew i patrzysz "o, to jest niezłe, tylko troche obrobię i będzie super" ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki mniej więcej odsetek zdjęć ląduje w koszu

różnie bywa, zależy od dnia ;)

ostatnio coraz mniej, ale nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć ile/ile

portretów wykonałem bardzo mało podczas tego festynu... sporo strzelałem podczas walki - robiłem seriami, bo ciężko było coś trafić (ciemno, ciasno, a zbrojni ruszali się bardzo szybko)

jak znajdę czas, żeby siąść do tych zdjęć to dorzucę

robisz jeden konkretny "strzał" na jedno ujęcie/osobę czy starasz się zrobić kilka a dopiero potem wybrać najlepsze?

...w przypadku 35 był to jeden strzał - później sytuacja się zmieniła, więc wykonałem dwa inne jednak nie przypadły mi do gustu

...36 - zrobiłem 4 identyczne ujęcia dla pewności, poprosiłem go, żeby się tak zatrzymał

...37 - kilka różnych niepozowanych strzałów podczas rozmowy (ciężko było złapać moment, że nikogo nie było w tle)

...38 - tylko jedno zdjęcie podczas wymijania

...zawsze wolę zrobić 2-3 dla pewności

ciekaw jestem po prostu, czy masz już dokładną wizję kadru zanim zrobisz zdjęcie czy dopiero później na kompie robisz przesiew i patrzysz

...w przypadku portretów wiem co mniej więcej chcę uzyskać, jednak kadruję znacznie szerzej, żeby móc docinać i zmieniać koncepcję (zazwyczaj decyduję się na coś innego niż chciałem na początku)

...jeśli chodzi o kadry typu 33 to koncepcję mam z góry narzuconą

...często też robię tak jak piszesz - wykonuję zdjęcie i dopiero zastanawiam się czy miało to sens ;)

...czyli mówiąc w skrócie: różnie to bywa :)

 

39. Pikiel

205047_993821.jpg

 

na pewnym forum usłyszałem o tym zdjęciu:

"...Krasnolud jako prawdziwy :) taki Pikiel "całuśnik dębów" (twardy, a jednocześnie pełen uczuć) z książek Salvatore'a..."

[by octavarium]

...stąd tytuł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie szopowane wyrzucam canona do śmieci

prosto z aparatu...

nawet kontrastów nie ruszałem...

tylko dociąłem do kwadratu i wyostrzyłem po zmniejszeniu ;)

 

serio: trochę zabawy było

...głównie selektywnego mieszania kanałów - z jednego oczy, z drugiego tło, itd (odbić nie malowałem)

...potem retusz pędzelkiem od przyciemniania i rozjaśniania

 

tu znajomemu pokazywałem, czym się różnią poszczególne kanały (36):

ico_arrow.gifhttp://img508.imageshack.us/img508/2239/rgbzg5.jpg

a oryginał 39 prezentuje się tak (zmniejszony):

ico_arrow.gifhttp://img257.imageshack.us/img257/5923/gimli2wa6.jpg

 

jako bonus kolorowe wersje 37 i 39:

37. bis

ico_arrow.gifhttp://www.obiektywni.pl/upload/realp/41/203529_787981.jpg

 

39.bis

ico_arrow.gifhttp://www.obiektywni.pl/upload/realp/42/205047_993821.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetne zdjęcia, krasnolud jest świetny! Panna z kapeluszem nie za bardzo-to że cień jest naturalny, nie oznacza, że wartościowy, ten nie jest moim zdaniem, bo wszystkie te foty z tego rzutu łączy jedno-genialnie uchwycone oczy (czy w szopowanych, czy w oryginałach)

Wróżka jest całkiem ciekawie ujęta(tło wzorkowe koresponduje z bluzką we wzorki), ale ja poczekałabym na bardziej tajemniczą minę, albo jakieś zamyślenie, lub lekką arogancję w oczach- wiem, wiem, tak to mi tylko w erze dopasują :D ale zdania nie zmienie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

purple: dzięki za komentarz i uwagi

w sumie muszę się z tobą zgodzić... chociaż przy wróżce to rzeczywiście byłaby już 'era'

(ciągle się ktoś kręcił, a ona była uśmiechnięta)

 

41. wiersz bez słów

1190891196galophvq5.jpg

 

...czyli mniej minimalistyczny minimalizm

...większa wersja:

ico_arrow.gifhttp://img526.imageshack.us/img526/5017/mbwo2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

colgatte: ludzie na uśmiech odpowiadają uśmiechem, a ja zawsze uśmiechnięty chodzę ...chyba muszę sobie gębę obić :p ...masz rację

leander: dzięki ...staram się ...i cieszę się, że się podoba, bo twoje komentarze były dla mnie zawsze tymi od guru :)

 

taki autoportret na wyciągnięcie ręki na dobranoc sobie zrobiłem

 

42. dzień, noc, ja

s1kg8.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetne zdjęcia :D zwłaszcza seria z turnieju jest świetna ( dobrze wykadrowane, świetna ostrość ).

 

ślimaki też są czadowe, a surrealizmem to ty mnie zainspirowałeś teraz cholernie :DD

 

ps. pewnie o tym wspominałeś już, ale przez cały temat przeleciałem, i tylko zdjęcia oglądałem przeważnie, więc prosze o powtórzenie:

z jakiego aparatu korzystasz,

oraz

jakie do tego masz szkło/szkła? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności