Skocz do zawartości

LEGO Mindstorms - macie jakieś doświadczenia ?


piksar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wiesz co, pewien promil swojego życia spędziłem na przeglądaniu (wnikliwym) wszelkich stron o tematyce mindstormsowej i bez zbędnego filozofowania myślę, że można powiedzieć, iż mindstorms to pełen wypas i niesamowita frajda. Niestety bawić się nie miałem okazji, ale widziałem z odległości 1 metra. :D

Byłem mały i stałem tak chyba z pół godziny jak kompletny idiota. ;)

Mam na myśli starsze mindstorms, bo ten nowy imo burzy tradycyjną koncepcję zestawów technika. Teraz klocki robią chyba przede wszystkim na amerykański rynek, bo zmierza to do tego, że w pudełku będzie tylko jeden klocek - kompletny model. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie pochwale, że mam;) Swietna rzecz, przez te klocki przepadło mi chyba pół roku życia. W połączeniu z kamerą lego i masą innych elementów daje naprawdę wielkie możliwości. Żałuje tylko, że nigdy poważnie nie zainteresowałem się innymi językami programowania - siedzialem głównie w zwykłym blokowym języku lego. Ale i tak daje on szanse zrobienia prawie wszystkiego;)

Dodam jeszcze, że RA ma racje - nowe mindstormy mają co prawda świetne sensory, ale zupełnie inne wtyczki, przez co są niekompatybilne z innymi elementami. No i te paskudne silniczki. brr. ;)

Nie żałuje żadnej złotowki, którą wydałem na tą "zabawke" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.nxtclub.com/wp-content/uploads/2006/01/lego-mindstorms-nxt-cpu-brick.jpg

Sam zobacz - rozmiar i kształt. Moim zdaniem są zupełnie nieporęczne i trudno jest je wpasować w konstrukcję (mam podobne z zestawu lego RC).

Dotknęło je to samo co resztę elementów lego w ostatnim czasie - tracą na swojej uniwersalności, ich kształty stają się jakieś cudaczne.

Ja bym polował na jakis starszy zestaw;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowe silniczki maja serwo mechanizm bodajze, moga obrocic sie o jakis tam dany kat, mierzyc obrot, cos w tym stylu...

 

Ile wy macie lat? :)

 

to dobrze, bedzie precyzyjniej działał jak ma przetwornik kąta

 

31

ale mały piksar ma prawie 4 lata, niech ostro startuje, laptopa już ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pikSar --> A nie chcesz kupić czasem EVBST7-02 na STMicroelectronics z Propox'u?;P

 

http://www.propox.com/products/t_103.html

 

Dorzucam programator IPCcable I + kabelki + płytka z oprogramowaniem i dokumentacją. Prawie nie używany tylko bez zasilacza, ale to najmniejszy problem;)

 

Całość za 50zł ^^

Chyba, że ktoś inny chętny?;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piksar: nie chce sie wtracac w zycie, ale nie zrob z dziecka maszyny do:

- nauki angielskiego

- grania na gitarze

- chodzenia na basen, judo, karate i jezdzenia na rowerze

- programowania

- grafiki 3D

 

i to wszystko naraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to co innego hehe

 

Btw: dzisiaj bylem na chrzcie i gadka z rodzina. Gadka na temat elektroniki, zabawek i dzieci. I haslo wujka ktory ich nie ma.

- Ehh nie ma pretekstu do kupienia jakis zabawek. Nawet do lego nie doroslem.

- No tak, wiekszosc zestawow powinna miec napis 40+

 

W sumie ciezko to opisac hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chialem sobie to kupic podobno dobra zabawa jest, tylko ze nie wiem na jakiej zasadzie to wszystko dziala, czy to ma jakis ograniczony ruch, moze kable jakies do tego trzeba przylaczac itp ? co z programowaniem do niego ? chetnie bym sie pobawil w tego storma bo od malego lubialem lego :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do programowania jest jezyk blokowy, ktory lego dolacza do zestawu. Zadaje sie poszczegolne kroki. Fajne i przyjemne to w sumie. Jednak zabawa sie zaczyna jak sie zaczyna to programowac w C++ (tak mi sie przynajmniej wydaje ze to bylo C++ :P, dawno sie tym bawilem, na uczelni na 1 roku mielismy z tym zajecia :P). Duzo wiecej mozliwosci jest ;]. Aha i nie trzeba byc jakims super wymiataczem zeby oprogramowac takiego robocika ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190
Czy na tym forum sa elektronicy? :) Jeszcze niech ktos napisze ze potrafi porgramowac mikroprocesory AT89CX051 itp...

 

Hm, ja potrafię :)

 

A co do lego - sam bym sobie kupił, gdybym miał taki dobry pretekst :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności