Skocz do zawartości

Scena 3D: Pokoik (update!)


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dawno nie robiłem nic w Max'ie i postanowiłem znów zabrać sie do roboty. W wolnych chwilach siedziałem ostanio nad tą scenką. Render w VRay jakieś 3h.

Spędzony czas to w sumie kilka dni.

Możecie rypać do woli.. wręcz liczę na to :) ..ale na pozytywne uwagi też się nie obrażę ;)

-----

Przysiadłem trochę wczoraj i pozmieniałem trochę scene zgodnie z waszymi uwagami.

Poprawiłem texturę drzwi, ścian, troche bujak, przerobiłem kwiatki no i przede wszystkim nowe okno z firankami. ;)

Nowa wersja:

pokoik.jpg

 

Stara wersja:

pokoik_p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Welcome back Janusz :D

Ładna klimatyczna scenka :) Liczę że znów zaczniesz się tu pojawiać.

 

Co do rypania:

-Framugi drzwi źle zmapowane. Słoje powinny biedź wzdłuż belek.

-Słonio mówi że okno przepalone i jakby murowane a domek drewniany :)

- Bump się traci w zacienionych miejscach. Normal mapa śmiało by sobie z tym poradziła.

- Czemu fotel bujany nowy?

- Kwiatki bardzo nienaturalne. za duże płatki, i brak ktextury i nierówności.

- Ścianę zdradza jednolity reflect. Obdarta farba zasługuje na osobną mapkę reflect.

- Stanowczo za duże słoje na półeczce.

- Szyba na obrazku jednolicie odbija. fajnie by było gdyby była zakurzona, opalcowana itp.

-Brak camera correction. ale jak kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lis: dzięki za info, nie wiedziałem nawet że VRay ma własną kamere lol :D ale chyba jednak zrezygnuje z tego vertical shift - scena wygląda wtedy jakoś płasko i nieciekawie.

Z-Brush: nie wiem o jakie wysuszone drewno Ci chodzi, przypuszczam, że chodzi o tą szafkę - w sumie nic specjalnego tam nie ma - zwykłe tekstury diffuse, bump i specular - nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadziłem trochę zmian, według waszych zaleceń. (update w pierwszym poscie) Nie wszystko pozmieniałem, ale myśle że tak już wystarczy. Co myślicie o nowej wersji? Lepsza czy gorsza od starej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenka super!!! Wygrales.

 

Wez zaznacz kamere - nastepnie kliknij prawy przycisk i wybierz z menu rowijanego cammera correction, tak najszybciej wybiera sie ten modyfikator. Mozesz jeszcze go wybrac z zakladki modyfikatorow.

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności