Skocz do zawartości

[pytanie] definicja low poly


nielot007

Rekomendowane odpowiedzi

Klicor zrobilem se testa z renderingu. Jedeny plus, w sumie dosc istotny to to ze laczenia krawedzi poligonow sa zakraglane przez normala. Ale w sumie to sie liczy przy game arcie bardziej bo do stilli to sie pcha mase poligonow wiec tak na prawde bump styka.

 

Cruzh3r - z caly szacunkiem, dawno nie czytalem tak dobrego dowcipu jak twoj post ;) jak nie masz nic sensownego do napisania to nie pisz wogole, jest masa ludzi ktora czyta nasze posty w celu douczenia sie, wowiedzenia czy wogole odpowiedzi na pytania a twoj post jezeli nie zmusil ich do myslenia i kombinowania to przynajmniej niezle namieszal w glowach.

 

Edit - jedno male ale. Rozrozniacie moze terminy textura od mapy? Jak tak to rozwieje to wasze wszystkie watpliwosci. Textura to mapa bitowa ( w wypadku bumpa, paralaxa, displacememnt itd.- jest to greyscale z wysokosciami itd.) Natomiast mapa to rodzaj algorytmu ktory przetwarza w odpowiedni sposob owa mape bitowa, ktora moze byc taka sama dla bumpa,speculara, paralaxu, displacementu ale algorytm powoduje ze wygladaja inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Poraszek:

Zapewne masz racje ale z perspektywy zwyczajnego zjadacza chleba jakim jestem ja to:

-Textura to komplet map (bitowych).

-Mapa a mapa bitowa to to samo. Zatem mapą jest diffuse, normal, spec itd.

-Algorytmem natomiast jest normal mapping, bump mapping, scpecular mapping.

 

Kazdy ma pewnie inne rozumienie tych terminów, ważne tylko żeby wiedziec jak korzystac z tych technik a nie zaglebiac sie w nazewnictwo.

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz jesli ktos nie zauwazyl to rozchodzi mi sie caly czas o rendering wiec info ze normale w grach wygladaja super mnie nie obchodzi bo to wiem :D. Chodzi mi o to ze mam dwie texturki jedna to grayscale bump a druga to RGB normal i teraz jak to ma sie do renderingu? Juz tylko rzeczy czytalem na ten temat i mam juz metlik w glowie. Raz slyszalem ze do animacji sie przydaje, teraz ze lepsze cienie na normalce w znow w innym poscie z bump mapa ma wiecej informacji wiec wresci jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak rzeczywiście troche pogmatwany post;)

 

niewiem czego nie rozumiesz...

Chodziło właśnie o różnice mappingu i mapy.

 

a co do bump mappingu i normal mappingu. to różnice mogą się pojawiać właśnie w algorytmie, można uzyskać identico efekt z 'bump mapy' co z 'normal mapy' jeżeli jest odpowiedni algorytm.

 

Przewagą "bump mapy"(mapy wysokości) jest to że zawiera więcej informacji(można odczytać i normalne i wysokość) a normalna zawiera tylko linie normalne. Dlatego 'bump mape' można wykorzystać np. w parallax "mappingu", a samej normalne już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności