Skocz do zawartości

Teczka 2D: Mr Kostek [ update 17-06-2009 czarny humor, gołe cycki i kilka szkiców ]


Mr Kostek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Uff, w końcu chyba już zmęczyłem tę planszę, dała mi do wiwatu. Ciekawy jestem Waszych opinii. Wiem, że jest tam kilka błędów rysunkowych ale po raz pierwszy sie zmagałem z taką panoramą. Następnym razem będzie lepiej :) . Co dla mnie najważniejsze już wyczułem jak to kolorować. Także teraz powinno pójść szybciej, kolorowanie pozostałych plansz i rysunków. OK teraz rysunki:

 

Całość strony :

panoramamiastakolortr6.jpg

 

i kadry w zbliżeniu:

- kadr2oo3.jpg

 

-kadrsg2.jpg

 

 

Pani Żona po zobaczeniu chce mieć ten obrazek na ścianie. Zmiana niewielka kadru do druku. Zastanawiam sie czy dobrze, może jakieś sugestie.

panoramamiastayv4.jpg

 

Tak przy okazji, gdzie w Warszawie można wydrukować coś porządnie na większym formacie np.: A2 w kolorze, na dobrym papierze za rozsądne pieniądze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z mojego punktu widzenia druga wersja kadrów z kolesiem lepciejsza ale jeszcze masz spoore problemy z kadrem z anatomią z architekturą no i z kolorem/ co do sposobu kolorowania to ci nie doradzę bo sam się z tym męczę

natomiast 'kraina baśni' bardzo fajna i szkice w niebieskim fajowe w szczególności ta głowa i potworki ale w komiksie się odkrywasz i wszystkie twoje słabe punkty wychodzą ... dość ostro.

 

poz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff znalazłem teczkę, czas na małą reaktywację. Siedzę od jakiegoś czasu nad nowym materiałem do portfolio a.d. 2008 i stwierdziłem, że czas się czymś nowym pochwalić. Na początek dwa rysuneczki:

 

Wiedźma Śnieżna:

wiedzmasnieznanv9.jpg

 

Koncept Łowcy Wampirów do komiksu, który może kiedyś powstanie. Roboczy tytuł : "Kołkiem i flaszką, czyli historije z dreszczykiem " :)

 

konceptlowcy2np9.jpg

 

To miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej! widze ewolucje od mojego wczesniejszego komentarza w tej teczce pod wzgledem d-paintingu:) choc jeszcze daleko do idealu, to widac ze jestes na dobrej drodze. Najbardziej podobaja mi sie te bialo-niebieskie kilka postow wzwyz- widac, ze masz umiejetnosci, no i praca "kraina basni" tez bardzo przyjemna (w przeciwienstwie do innych jest ostra i pewna). Z reszta jest juz gorzej i mysle, ze duzy problem lezy w doborze pedzli i strachem przed uzywaniem pewniejszych barw, przez co nie mozesz przelac tych swoich skillsow z tradcjnych prac do digitalnych. Postaraj sie malowac tak jak na tych niebieskich praktycznie samymi twardymy pedzlami na najwiekszych opacity (nie nizej niz 90% z wlaczonym pen pressure). Jak juz dojdziesz to wprawy to bedziesz mogl poeksperymentowac z rozmytymi pedzlami, niskimi przezroczystociami itp

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś porcja speedów z wczorajszego wieczora. Czas wykonania od 10 min do chyba 1,5 h ostatni. Wszystko wyrysowanie w Photoshopie przy pomocy tabletu. Taka zaprawa.

Szkice to ogólnie temat: Wnętrza (fabryka, baza podziemna, korytarze itp.)

-speedpaint1vk9.jpg

-speedpaint2ar0.jpg

-speedpaint3my0.jpg

-speedpaint4ne5.jpg

 

Na koniec trochę szkiców markerami, podobna tematyka tylko rysowane tradycyjnie i w bardzo małym rozmiarze, ciekawym Waszych opinii:

-speedymg7.jpg

 

To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, co do perspektywy to polecam "Perspektywa Malarska" K. Bartel, Feliks Roliński "Perspektywa odręczna". Są to książki wydane dość dawno ale dostępne na allegro bądz antykwariatach. Przede wszystkim to dużo rysunku z natury, jak to mawia p. Janusz Christa "trza zarysować kilka wagonów papieru".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komenty, - thirdeye co do krawędzi to skutek ustawień pędzla, właśnie nad tym pracuję.

 

OK, dziś wątek nieco wspominkowy, ilustracja do ś.p. "Czachopisma" do opowiadania "Krzyk malarza":

 

-tu wersja jak poszła, ołówek nieco podrasowany:

 

krzykteczkaqp9.jpg

 

- tu wersja ołówek+tusz i ps:

krzyktuszteczkabk6.jpg

 

- i tu coś takiego wersja full color :), jeszcze wymaga wielu poprawek:

krzykkolorteczkagw5.jpg

 

To tyle na dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne prace. Najbardziej podobają mi sie te koncepty postaci...i szybkie szkice. Jak coś jest już zbyt wymuskane to traci ten charakterystyczny styl. Te sceny z komiksu mi się nie podobają...znaczy nie leży mi ta stylistyka...jest zupełnie inna od reszty twoich prac, które robisz z fantazją i z "fikuśną" kreską...ale przy tym nie tracisz spójności formy. Zdecydowanie będę wyczekiwał kolejnych prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś co robiłem dość długo, chyba za długo. Przekleństwo digitalu, możesz poprawiać w nieskończoność. Kilka podstron temu jest chyba szkic do tego. Praca ogólnie na potrzeby mojego Portfolio i www.

Zatem "Podano do stołu"

 

dinnergq4.jpg

 

Komentarze i uwagi jak zawsze mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś upodad nieco większy niż zwykle. Mam nadzieję, że się Wam spodoba.

-Behemot z ostatniej bitwy na Digu, niezbyt udany ale tego typu monstra to nie moja działka. W dwóch wersjach.

cab44behemotwip0smallpz2.jpg

 

 

behemotii2.jpg

 

Western :) , a właściwie saloon:

saloonfn9.jpg

 

saloon1tw9.jpg

 

saloon2ay3.jpg

 

Nieco klimatów lokalnych, wioska w górach:

 

farmbc2.jpg

 

wioskaszkic001zh7.jpg

 

wioskaszkic002xp6.jpg

 

I na koniec poprawka rysunku, który wrzucałem już tu wcześniej. Krzyk, przeróbka z ilustracji z ś.p. Czachopisma:

 

krzykmalarza3ts8.jpg

 

To tyle na dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza pracka fajna (moze koncept niezbyt wymyslny, ale podoba mi sie grafika pracy) i czarnobialy szkic saloonu bardzo fajny. Jakos nie zawsze kupuje Twoje kolorki (w drugiej pracce sa bardzo ok, ale reszta jakos mi sie srednio podoba). Wyglada na to, ze za bardzo probujesz samym kolorem opedzic temat odleglosci miedzy obiektami (chodzi mi o perspektywe powietrzna, kolorystyczna itp.). Szczegolnie widac to w tej pierwszej wiosce w gorach- dzialasz mocno kolorami, ale kontrasty (nasycenie cieni) masz w zasadzie na kazdym planie takie same... Dosyc ewidentne sie to robi przy tych monochromatycznych wioskach, gdzie plany zlewaja sie mocno ze soba. Poza tym widac, ze mocno Ci pomagaja tekstury- tam gdzie ich uzywasz wszystko wyglada fajnie, ale jesli ich brakuje to zaczyna byc gorzej (widac to w pierwszym obrazku z saloonem).

Ale generalnie wszystkie Twoje monochromy mi sie podobaja w sumie ;)

 

pozdrowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx za uwagi. Cały czas straram się poprawic mój warsztat jeżeli chodzi o kolor (tak na poważnie to męczę ten temat może od roku). Zawsze czegoś mi brakowało w moich pracach gdy użyłem koloru. Przedtem głównie rysowałem tuszem, markerami czy czymś podobnym. Jak zresztą widac po Twojej ocenie :) w tych mediach czuje sie najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje prace to istny sen wariata :) Co za tym idzie liczę na wystawę !!

 

Dzięki ! To naj...ciekawsza, może najtrafniejsza :) , opinia o moich pracach. Chyba sobie wydrukuję i powieszę na ścianie albo, jeżeli można, dodam do swojej strony jako opis mojego stylu.

Jedyna większa wystawa moich prac w tym momencie to www.kostekart.pl

Jakieś tam portfolio drukiem planuję kiedyś tam. Natomiast wystawa, nigdy o tym nie myślałem. Pomyślmy: jak wystawa to dajmy na to w Zachęcie :) Taaak. Drinki z palemką, kuso ubrane panienki i Tristania przygrywająca nastrojowo w kącie ... ech marzenia :) ...

Dobra mam majaki idę po antybiotyk, to zapalenia gardła mnie dobija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda masz swój styl. Pracki enviro całkiem ładne tylko brakuje mi na nich tego że nie do końca pokazujesz skąd pada światło na przedmiotach i co za tym idzie gdzie pada cień. Np pierwszy kolorowy saloon. Na piętrze są drzwi z framugą która wystaje lekko ponad ścianę i pomimo że obok pali się lampka światło z niej nie pada na framugę. To tylko przykład. Wydaje mi się że jakbyś wniósł tego typu poprawki do swoich prac to były by o wiele bardziej czytelne i przekonujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za uwagi emmilius. Wiem że mam w tej materii problem. Zdaję sobie sprawę, że dobrze dobrane i umiejscowione światło poprawia odbiór, czytelność i nie tylko pracy. Walczę z tym, ale jak widać różnie mi to wychodzi. W nowych pracach powinno już być lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały updejt:

- Nieco poprawiony szkic fabryki, nie wiem dlaczego ale w oryginale wygląda lepiej; ołówek+tusz i cienkopisy:

fabryka.jpg

 

- dom z małego miasteczka, nieco podniszczony, cienkopis+cs3:

chatyw.jpg

- stodoła w górach, jeszcze nie gotowe, wersje noc i dzień, ołówek + cs3:

stodoa.jpg

 

- na koniec robocza wersja okładki do komiksu nad którym pracuje, z przerwami od 2 lat, właściwie to więcej przerw niż pracy ale może kiedyś go dokończę:

coverip.jpg

 

To tyle. Miłego weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skromna plansza promocyjna do komiksu, nad którym jak wspominałem cały czas pracuję. Retusz świeży, ciekawy jestem Waszych opinii czy idę we właśwym kierunku.

Wersja oryginalna, rocznik 2007:

8old.jpg

 

Wersja nowa, AD 2009:

20783993.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to trochę różności. Tak przy okazji zapraszam na mój bologo-szkicowik: thinking in pencil.

Zapraszam do oglądania i komentowania.

 

-

welcome.jpg

 

-horror.jpg

 

-taki rysunej świątynia insprowany Lovecraftem

swiatynia_II.jpg

 

- to jest trzecia wersja okładki-projekt:

cover_proj_III.jpg

 

- taki sobie szkic stodoły:)

stodola.jpg

 

i na koniec taka poprawka strony komiksu:

art_29A.jpg

 

To tyle na dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urbanboogie: dzięki. Cały czas szukam swojego stylu coś mi sie powoli klaruje że to chyba to. Jak widze podoba sie nie tylko mi.

emmilius: znaczy, że ktoś jednak moją strone odwiedza :) [musze podpiąć jakis licznik odwiedzin]. Co do komiksu to scenopis jest gotowy, w tym roku chcę zrobić storybordy, uścislić scenariusz. Ot materiały dla wydawców. Wtedy się zobaczy co i jak w kwestii terminów. Co do fabuły, to nie chciłbym za dużo mówić, cały czas coś jeszcze zmieniam. Ogólnie rzecz nawiązuje do mitologii lovcraftowej i kilku innych (np.: egipskiej), troche popkultury rodem z horrorów klasy B i C. Taka mieszanka, gdzie dużo się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności