Skocz do zawartości

Scena 3D: kuchnia


Sargoth

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

- okno za male

- szafki za wysoko

- sufit za wysoko

- dodaj wyspe i wiecej szafek

 

polecam poogladac pare zdjec i na nich sie wzorowac szczegolnie jesli chodzi o proporcje i materialy.

 

wiekszosc zdjec to kuchnie real-life http://www.elendt.pl/kitchen_furniture.html

tutaj raczej showroom http://www.meble.pl/en/26,47/47/strona2,0,0/meble1522.html

 

po wiecej http://google.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- okno za male

- szafki za wysoko

- sufit za wysoko

- dodaj wyspe i wiecej szafek

 

polecam poogladac pare zdjec i na nich sie wzorowac szczegolnie jesli chodzi o proporcje i materialy.

 

po kolei

-okno nie jest za male bo go nie ma ;) rowniez szafki nie sa za wysoko bo ich rowniez nie ma :) to co pokreslilem mialo na celu powstrzymac komentarze typu "ja bym jeszcze zrobil gorne szafki" albo cos w tym stylu :)

-sufit - tutaj wszystko zalezy od budownictwa, to co widac ma wysokosc 2,8m czyli tak jak u mnie w domu, bede wdzieczny za podanie jakis bardziej nowoczesnych wymiarow z zycia wzietych :)

-wyspa - masz na mysli wolnostojacy blat z lewej lub prawej? jesli tak to cos takiego mam w planach. Jesli nie bede wdzieczny za wyjasnienie

 

polecam poogladac pare zdjec i na nich sie wzorowac szczegolnie jesli chodzi o proporcje i materialy.

Tutaj musze sie przyznac ze pracuje w meblowym wiec z proporcjami problemow nie bedzie. Aktualnie posiadam dziesiatki katalogow roznych firm, najrozniejszych kompletow do wszystkich domowych pomieszczen i wszystko modelowalem w rzeczywistych wymiarach.

Mimo to dzieki za pierwszego linka. Tego akurat nie mialem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ta z prawej jakby krótsza... Jak patrze na zasłonkę z lewej to wyobrażam sobie że ona zasłoni tą połowę okna, a ta z lewej nie bardzo - moje odczucia ;] Te szafki wyglądają tak jakby to były same "jedynki" a niektórej to szafki z dwoma uchwytami, nie? Znaczy nie znam się ale tak wygląda ;] I powiedz jak zasłony zrobiłem jeśli możesz :D AA i okno całe wymodeluj ;) Całość ładnie się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Zaslony generalnie sa tej samej wielkosci, zludzenie ze jedna jest mniejsza moze wynikac z ustawienia kamery badz tez z tego ze sa inaczej "scisniete". Zrobilem je uzywajac "cloth". Najpierw wstawilem kolka trzymajace zaslone (maxowe torus'y) na calej szerokosci drazka. Potem 2xPlane (bodajze 100 na 75 segmentow) jako zaslony. Nastepnie wstawilem modyfikator cloth na zaslony (w object properities zmienilem na cloth i material default) oraz osobno na wszystkie kolka (w object properities zostawilem na inactive). Kolejnym etapem bylo zrobienie kilku grup i "przyczepienie" ich do poszczegolnych kolek (w submenu group zaznaczasz 2 vertexy najblizsze kolka, klik na make group, potem zaznaczasz ta grupe, klik na node, klik na kolko). Po tych wszystkich czynnosciach zanimowalem kolka zeby byly scisniete i puscilem w ruch symulacje.

To tyle. Moze nie napisalem tego zbyt przejrzyscie i zrozumialem ale mniej wiecej tak to wygladalo :P

Z szafkami sie wszystko wyjasni jak pozmieniam uchwyty bo te co sa przestaly mi sie podobac ;)

Co do okna... masz na mysli brak szyb? To celowy zabieg :) Szyb w oknach i tak by nie bylo widac w koncowym renderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym podnisol te szafki dolne o te 10cm chodzi mi o ta szczeline pomiedzy parapetem a blatem wpuscilbym blat w okno te rury pzy tym barku koszmar ale to kwestia gustu nie lepiej zamknac je z tej strony od camery i dac jakis kacent w stylu mleczen szyby czy czego kolwiek zeby zlamac bryle z tamtej strony czy szuflady a w rogu magic corner masz wykorzystana przestrzen te poleczki nad barykiem wywal to tylko moje zdanie i daj szafke od gory do blatu np z szklem a na dole delikatan przerwa jakies 20cm czpka czy tma wieniec gorny pogrob 3.6cm ;] a jest gruba wiec nie ma tematu a i parapet z regoly w chodzi bez posrednio pod rame okina a tu jakas podmowrowka przyanajmniej tak to wyglada kuchnai nie wiem czy w strone retro czy w strone bardzoiej nowoczesna jesli w retro to zrob z niej retro daj jakies pilastry listwy pod szafkowe jakies przygwizd na gorze :] a i na koniec jesli balat jest z plyty wiorowej to ma wyokraglenie na krawedzi jesli z kamienia czy cos w tym stylu to tez ma jakis chamfer a nie ostry jak zyleta i moze troche zlamac te gorne szafki jakos np te przy oknie ciud wyzsze ale to juz taki widzimisie

ale ja sie tam nie znam czekam finishaa ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem! Tak tak znow powracam z tym WIPem na szczyty ;) Tym razem juz na serio czas skonczyc ta kuchnie i chyba jest blizej do konca niz dalej :)

 

Things to do:

-widok za oknem

-wiecej gadzetow (czajnik, naczynia, solniczki, chlebaki, "wiszace "lopatki" itp)

-domalowac kilka texturek (np. jakis lekki wzor na zaslony)

-dopracowac oswietlenie (nie jestem pewien czy ten rog ma byc az tak ciemny a okno az tak przepalone)

-pewnie cos jeszcze ale zapomnialem ;)

 

kuchnia11lj9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności