Skocz do zawartości

Bonus Tools for Maya 2008


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie przekonuje Cie moja teoria czy sens takiej polityki ;) ? Bo jesli chodzi o hipoteze, to jestem jej niemal pewien. Jesli idzie o sens tej polityki, coz dopoki nic nie tracisz, wszystko jest ok. Czasem zreszta sa takie narzedzia, ktorych nie chcesz dodawac do rdzenia programu, zeby go nie zasmiecac - nie wszyscy ich potrzebuja.

 

Gdyby za kazdym razem dodawono do programu dwa tuziny nowych narzedzi, po jakims czasie nikt by sie w nim nie polapal...

 

... a moze po prostu sie spoznili... albo umieja sluchac i uslyszeli to, co wszyscy tu mowicie, ze taki update to o kant d... rozpic, wiec dorzucili troche skryptow, zeby ogrzac Wasze serca ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekonuje Cie moja teoria czy sens takiej polityki ;) ?

Sens polityki, teoria ma sens, jak napisałem wcześniej ;)

Czasem zreszta sa takie narzedzia, ktorych nie chcesz dodawac do rdzenia programu, zeby go nie zasmiecac - nie wszyscy ich potrzebuja.

Dlatego powinny być w instalatorze jako opcja, o tym też napisałem

Gdyby za kazdym razem dodawono do programu dwa tuziny nowych narzedzi, po jakims czasie nikt by sie w nim nie polapal...

Teraz te dwa tuziny są zawsze takie same, gdyby je zintegrowano, kolejne bonus toolsy zawierały by tylko kilka narzędzi/skryptów

 

A poza tym skoro userzy narzekają, że update mały, więc chyba by się nie obrazili za nowe narzędzia, czyż nie :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym skoro userzy narzekają, że update mały, więc chyba by się nie obrazili za nowe narzędzia, czyż nie

no tak, ale nie takie wiesz... byle jakie, moze pomocne ale bez przesady.... Userzy lubia jak cos z grubej rury, ncloths i takie tam ;). Jak jakis program jest tak dojrzaly jak Maya, nie jest wcale latwo cos do niego dodawac.... i zeby to jeszcze robilo wrazenie. To juz musi byc jakas pawazna sprawa, ktora nie jest latwo wykonac. Ja tak sobie zartuje, bo nie zamierzam bynajmniej bronic Autodesku. Wyglada na to, ze ten realize poza marketingowym celem (zeby sie cos dzialo) mial przede wszystkim ujednolicic nazwy programow (w nazwie lata a nie wersje). Moze nawet testowano nowy team programistyczny ;)? Mysle, ze nowe dopiero przyjdzie. Przede wszystkim, jesli idzie o integracje calego wachlarza, ktory oferuje teraz Autodesk.

 

Poza wszystkim, moze trudno w to uwierzyc, ale CGI jest malenkim rynkiem w porownaniu z takim komputerowym wspomaganiem inzynierii w czym ta firma rzadzi... i na czym robie glowne pieniadze. ~10K licencji Mai, ktore sprzedaja rocznie... to wcale nie taki biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta teoria ma sens, ale nie wierzę, że ktoś będzie się cieszył z tej nowej paczki kilku plugonów. :) Zwłaszcza, że są to wciąż te same pluginy, tylko przepisane do nowszej wersji. Rzeczywiście, mogliby je w pełni zintegrować. To samo można powiedzieć o każdym narzędziu czy fuknkcji. Jeśli ktoś nie chce danego pluginu czy skryptu, nie używa, ewentualnie wyłącza w Plugin Manager. W ostateczności usuwa pliki z dysku, jeśli szkoda tych 30kb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BT to kupa prawie totalnie zbednych w codziennej pracy skryptow. To takie efektowne pierdu pierdu, ktore zapiera na chwile dech w piersi, ale po chwili zastanawiasz sie, czy w ogole kiedykolwiek bedziesz tego uzywal.

Mnie osobiscie zdazylo sie moze raz, czy dwa, gdy uzylem BT.

 

Dlatego niech sobie bedzie jako osobny bonus, nie potrzebuje bzdetow w moim programie.

 

Aha, poza tym, moi mili, gdybyscie kiedykolwiek widzieli legalna instalke Majki wiedzielibyscie, ze oprocz samej Majki jest obok BonusTools ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, poza tym, moi mili, gdybyscie kiedykolwiek widzieli legalna instalke Majki wiedzielibyscie, ze oprocz samej Majki jest obok BonusTools ;)

Fakt, oryginalnej płyty mayi nigdy nie widziałem, bo nie używam tego softu, tak tylko mnie maszło gdy zobaczyłem newsa... Ale fakt taktem, że mogli to jako jeden instalator zintegrować, ot, dla wygody.

 

pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest, tylko właśnie po co jako plug-in, skoro to zaledwie kilka skryptów, które imo powinny od razu się instalować.

A to, że nie używasz, to nie powód :p Pewnie nie jedena osoba pracująca na Maya nie używa już obecnie np. NURBS'ów czy innych narzędzi. Modeler nie używa fluidów czy narzędzi do animacji. Idąc tym tropem, każd tool powinien być w osobnej paczce z pluginami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja po byku czy byc powinno zintegrowane czy nie - szkoda ze nigdzie nikt nic nie napisal JAKIE to sa dodatki, co wnosza. Chyba ze ten news zarezerwowany jest juz dla starych uzytkownikow Mayi, ktorzy po prostu to wiedza, to przepraszam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytalem juz gdzie indziej :P Swoja droga interesujaca sprawa - oficjalny dodatek a pisza "Autodesk® does not provide any support in connection with this collection."

Dobry pomysl. Moze rozszerzyc to tez na programy to bedzie mozna sporo zaoszczedzic na wsparciu technicznym LOL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, wlasnie dlatego, ze to bzdetne skrypty. Efektowne nic w glownej mierze.

 

Bylo juz tak, ze jezeli jakis byl bardzo popularny, to Alias dodawal go do Majki. Moze to taki betatest-ground :)

 

I masz racje - jak dla mnie masa rzeczy moglaby z majki zniknac, nie uzywam. :) Dlatego nie potrzebuje dodatkowych smieci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności