Skocz do zawartości

Obiekt 3D: krzesła biurowe


Death Metal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy te krzesła są zrobione tylko z arkusza perforowanej blachy? Widziałeś gdzieś takie czy to radosna twórczość? Render słaby, z Yafraya można o wiele więcej wyciągnąć. Do takich modeli przydałoby się jakieś studio zrobić. W chwili obecnej nie wiadomo nawet skąd pada światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakaś straszna ciemnizna i wogóle niewiadomo o co chodzi, do galerii to sie nie nadaje moim zdaniem, przenieś to do WIPa, bo taka trochę siara...

ps: rendering do bani, w zasadzie dlaczego tego w ogóle nie oświetliłeś jakoś?! model...co Ci przyszło do głowy, większoć forumowiczów wie, że jakim przyjdą głupie pomysły do łba, to raczej starają sie z tym nie obnosic po forum...ech...no niefajne i juz (przepraszam, ale tak jest), idź do konta posłuchac metalu i przemyśl swe postępowanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspolczuje siedziec komus na takim krzesle , krzeslo biurowe powinno byc wygodne , mozliwosc regulacjipodlokietnikow , siedzenia , wysokosci itp ... do tego moze byc podglowek , lub poduszka pod lezdzwie . wejdz sobie np na stronke novego stylu lub quo sideo ( ten sam produscent ale inna seria ) lub BN office , ewentualnie dziedzic krzesla - sa tam krzesla i tez do nich opisy techniczne , opisane mechanizmy, wymiary , proporcje ... mysle ze CI sie przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż, nie spodziewałem się tu takiej hiszpańskiej inkwizycji, ale to pewnie dlatego, że nikt się ich nie spodziewa;-]

 

a tak trochę poważniej: model powstał bo chciałem nauczyć się modelować modyfikatorami w blendq, delf77 masz rację - funkcjonalność nie została do końca przemyślana, nie jestem projektantem, poza tym nie przejmowałem się tym aspektem.

 

Z tego co piszecie wynika, że to co pokazałem przyprawia Was o napady lęku, obstrukcje i zwiększoną zachorowalnośc na raka macicy, za co przepraszam, u mnie takich objawów nie ma, kilku znajomym pokazałem przed wrzuceniem na forum, mówili, że ok, nie słodzili, szczerzy są.

 

Ale.. to nie znaczy że nie przyjmuje Waszej krytyki, proszę tylko o bardziej konkretne rady, bo to jest tak, że ja tą prackę tak widziałem, jak ona wygląda (m/w), ale z chęcią przeniosę ten wątek do wipa i podłubie przy tym coś więcej pod czujnym i wprawnym okiem forumowiczów, tylko że nie bardzo mam już pomysły, a nie chcę zakładać kolejnego wątku - zombie.

Tak więc: jak pomożecie i podrzucicie jakieś 2-3 konkretne sugestie ( za co z góry dzięki ) to wątek ląduje w wipie

 

Pozdrawiam i czekam na rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz napisze jakbym widzial to co pokazales -

- tlo/otoczenie do wymiany - postawic krzeslo na jasnym boksie w , w tle cos jasnego - tutaj sama jasnosc przytlaczai raczej nie zacheca do zobaczenia tego czegos ---> zmien ustawienia swiatla , ciemno jest jak widac

-krzeslo - 1 - materialy maxowe - mysle ze nie sa zle ale w tym otoczeniu wygladaja nudnawo

-krzeslo - 2 - material/modeling tej blachy perforowanej - powinna miec jakas grubosc , jesli chodzi o ksztalt siedziska - to czy to jest z pasa czy np sie ten "pas" rozszerza przy plecach - jesli tak to jak to zrobic realnie ? powiekszyc , pomniejsyc otworki ?

- konstrukcja trzymajaca siatke od spodu - nie za smukla? wyglada jakby pod naciskeim faceta 100 kg miala sie polamac

- krzyzak krzesla w miare ok wyglada

- koleczka mysle ze za male ale nie mowie ze sa zle

ciagle odsylam do stronek ktore podalem i katalogow technicznych - sa tam wymiary ..

mysle ze na razie tyle , mysle bardziej konstruktywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no oswietlenie do bani, materialy ... itp. dobrze juz o tym wiesz. Osobiscie pojecia zielonego nie mam o yafray'u ale widzialem juz prace renderowane yafray'em i byly naprawde bardzo dobre. To zanczy ze mozna :) Jesli chodzi zatem o swiatlo to zaczalbym o szukaniu w miare dobrych tutorial. Aby nie tylko Ci tu truc i marudzic masz tu linka do oswietlenie w yafray'u. http://wiki.yafray.org/bin/view.pl/UserDoc/YafRayLighting Szukalem go nie cala minute wiec jak poswiecisz na szukanie 15 min to napewno znajdziesz lepsze a jeszcze jak je przerobisz to mysle ze wiecej nie bedziesz dawal takich renderow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bałbym się że się poharatam o ten "wytrzymały elastyczny" plastik.

w którym miejscu ( krzesła ), bo ono nie bardzo ma ostre krawędzie?

@drakul: jak już pisałem to krzesło zrobiłem po to, żeby poćwiczyć modelowanie. Wymyśliło mi się krzesło z dziur i chciałem sprawdzić, czy będę potrafił je zrobić.

@jymal: dzięki, choć jeden pozytyw podnoszący na duchu

ant-3d: dzięki, linki są mi znane

 

@delf77:dzięki za rady, postaram sie pokombinować, a siedzisko i oparcie mają grubość, nie ma opacity mapy, to jest wszystko wymodelowane. Podstawka też chyba ma już wystarczającą grubość. Pokombinuje bardziej z otoczeniem, krzesła samego nie chcę zmieniać bo takie miało być, ew. małe poprawki, typu przeskalowanie kółeczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności