Skocz do zawartości

Animacja 3D: REAKTYWACJA Powstanie Adama


claude

Rekomendowane odpowiedzi

Znudziło mi się już robienie ornamentów postanowiłem trzasnąć jakąś główkę, nauczyć się modelowania basemashów, przy da mi się to przy ornamentach.

 

Robie zgodnie z toturialem Eric Maslowski i nie wiem czy wystarczy już detalu i czy mogę zaczynać mapowanie, czy będę mógł po zmapowanie w unwarpie jeszcze coś poprawić zagęścić siateczkę?

 

coś dziwnego robi mi się w miejscach gdzie łączyłem twarz z tyło czaszką zwłaszcza jak zarzucę turbosmooth i tekstura się dziwnie rozkłada, robiłem smoothgrupe jedną na całą głowę ale to nie pomaga.

 

rendery są bez turobsmootha:

 

glowa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Już na start mogę ci powiedzieć że źle poprowadziłeś siatkę. Jeżeli topologia siatki jest źle zbudowania to każde wysiłki idą na marne.

 

Jak dla mnie jest - mocno średni model.

 

Ale się nie przerażaj moją krytyką, modelowanie głowy to trudne zagadnienie.

 

Na tym forum znalazłem masę obrusków z bardzo dobrymi siatkami. Jak znajdę to podam linka, chyba że ktoś wie dokładnie.

 

1. Dobrą metodą jest mieć lusterko i przeglądać się w nim i obserwować jak jest zbudowana twarz.

 

2. Staraj się modelować jak najwięcej w "Perspective view"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kształtu i proporcji nie mam większych zarzutów no może poza kształtem nosa ale topologia nie za bardzo mi się podoba. Na nosie jest za mało szczegółów żeby zapanować nad jego kształtem a najgorzej jest w okolicach policzków. Coś dziwnego dzieje się z szyją z tyłu. Popatrz na topologię siatek na tym forum albo z jakiś tutoriali. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem siateczki z forum co mają być takie dobre, ale po przyjrzeniu się dokładnie to mają niektóre sporo trójkątów i są już pokazane po turbosmooth, jak ja zarzucę turbosmootha to też wydaje się wszystko gładziutkie,

 

siateczka nie jest najlepsza gubię się w niektórych miejscach trzeba dodać siatki w nozdrzach i na policzkach, ale nie będę zaczynał od początku muszę zrozumieć w końcu zasady budowania siatek, znalazłem fajny tutorial opisujący topologie ale jest niestety po angielsku

 

http://www.subdivisionmodeling.com/forums/showthread.php?t=907

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj siedziałem nad tym angielskim tekstem, bardzo ciekawe rozważania ale już po pierwszej stronie się zgubiłem... a jeszcze gorzej jak to zastosować w praktyce, fajnie gdyby jakaś mądra głowa przetłumaczyła takie teksty

 

do późnej nocy walczyłem z siatką aby była trochę ładniejsza, powiem szczerze poniosłem klęskę... w końcu doprowadziłem do stanu jako tako dobrego, idę dalej w tutorialu bo chcę nauczyć się w końcu teksturowania w unwarp

 

mam tylko z problem, jakieś dziwne podziały powstają na czubku głowy nie wiem co jest ich dokładnie przyczyną, łączyłem tam twarz z czaszką zrobioną ze sfery ale później przekształcałem te miejsce i dawałem relax, więc nie wiem dlaczego jest ten podział

 

glowa2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie gdyby jakaś mądra głowa przetłumaczyła takie teksty

 

No niestety w życiu nie ma tak łato. Każdy musi przejść pewna drogę a początki są trudne.

 

Kidy opanujesz pewien poziom i zrozumiesz jak wiele wysiłku włożyłeś, to wiesz mi - nie chętnie będziesz się dzielił swoją wiedzą z innymi.

 

Zwróć uwagę że książki i video tutoriale nie przekraczają pewnego poziomu. Są robione dla początkujących zbyt zaawansowanych rzeczy tam nie znajdziesz.

 

Więc zostaje - ciężka praca !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topologia wokol ust jest niedobra, popracuj nad tym. Powinny byc loopy, takie zamkniete okregi jak wokol oczu.

 

zobacz na te rysuneczki niektórzy sądzą ze loopy nie powinny być zamknięte

clane5vs.jpg

a z tym że mam trochę pochrzanioną topologie to się zgadzam ale sił mi brak, teraz siedzę nad teksturowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

claude - to jest najgorszy przykład jaki mogłeś znaleźć.

 

Nie przeglądaj najgorszych pracy !!! Porównuj się z najlepszymi inaczej nie uda ci się czegoś nauczyć.

 

Taki mały teks na pocieszenie - Każdy kiedyś zaczynał od zera (Nawet Bóg). Nie myśl że Bagiński usiadł przy kompie i sobie powiedział - a zrobię sobie super animacje.

 

Początki są trudne ale NIE PODAWAJ SIĘ - ĆWICZ ĆWICZ ĆWICZ ĆWICZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem siły szlifować ten portret tak na zicher, za to dorobiłem ciało w wingsie, nie wiem czy dalej siedzieć nad nim w wingsie i robić ładny model low poly czy go do zbrusha wysłać i tam dodać detal

 

co mi radzicie

 

klauiusz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje dopracować siateczkę, bo warto... w końcu to autoportret...

 

Kto wie, po dobrej siatce, zrobić normala, texturkę, rigging, i animacje na koniec:D

 

popraw błędy i niedociągnięcia...

 

bierz przykład z dobrych referek...

 

najgorsze to te nadgarstki, koniecznie zmień...

 

POWODZENIA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem doszlifować anatomię na razie na więcej mnie niestać

nie wiem czemu ale mam wrażenie że jak rzeźbię w zbrshu to jest to jakiś plastik, może powinienem używać więcej pędzli niż tylko standard

 

no i czy dodać detal np. żyły a morze zrobić z niego potworka i pobawić się w project master

 

 

 

klaudiusz_3.jpg

klaudiusz_4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się stało z palcami u stóp???

 

nie mam przyjemności korzystać z Zbrusha, jednak:

 

- kolana są kiepawe, a piszczele wyglądają dziwnie, aż tak wygięte???

 

- te stopy tragedia...

 

nie poddawaj się, walcz!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw polecam zrobić porzadny model w maxie. Zagęszczanie do nieprzytomności źle zrobionej siatki i tak jej nie naprawi.

Z - brush jest do wykńczania moim zdaniem, i jakkolwiek można w nim modelować na pichotę od zera, to jednak wolę model podstawowy zrobić poza Z-brushem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie tak zrobiłem, wydaje mi się ze dałem ciała z palcami u stup bo zrobiłem 4 mniejsze z jednej części żeby się nie bawić a teraz wychodzą babolce

 

Czy jest sens jeszcze bardziej dopracowywać siatkę w maxie czy wingsie, widziałem tutorial gdzie w maya zrobiono o wiele bardziej ogólny base mash a później pięknie perfekcyjnie dokończono w zbrushu

 

aczkolwiek dużo daje rzeźbienie w wingsie, zdobywa się świadomość topologi siatki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topologia siatki nie ma nic wspólngo z modelerem. Poza tym jak ktoś ma odpowiednie umiejętności, doświadczenie i cierpliwosć, to mniejsza o technikę: liczy sie efekt.

 

Dużo daje umiejetność modelowania lowpoly: w maxie mając prosta siatke i dając turbomootha można osiagnąć cuda na kiju za pomocą łatwej w kontroli siatki.

W ogóle w modelingu kontrola nad siatką ma duzo większe znaczenie niż jakikolwiek Z-brush

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Topologia siatki nie ma nic wspólngo z modelerem" - nie rozumiem, moim zdaniem dzięki dobrej topologi siatki można wyciągnąć najlepszy kształt przy najmniejszej ilości poly

 

jak chcesz osiągnąć gest, giętkie i miękkie kształty w maxie pracując na verteksach, na pewno jest to możliwe ale po to stworzyli zbrush żeby było to łatwiejsze przyjemniejsze i bardziej naturalne

 

z ego co wiem, to są funkcje w nowym zbrush do robienia dobrej topologi dobrego base mash z high poly modelu, może się niedługo tego nauczę

 

podziwiam każdego kto robi dobrą organik ę tylko w maxie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Bellerofonta dłubię na razie w maxie, na vertexach.

Co do topologii siatki, to miałem na myśli, ze nie ma ona nic wspólnego z modelerem, czyli programem. kazdy ma swoje narzedzia, ale i tak trzeba ustawic każdy vertex w odpowiednim miejscu, wybór softu to indywidualna preferncja.

zbrusha odpalę dopiero póxniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę przesadziłem, wiesz człowiek chce pochwalić się że widzi te wszystkie mięśnie, jakoś dziwnie mi się rzeźbi nie umiem robić ladnych cienkich krawędzi odzielających mięśnie,

 

co do piszczeli to jest chyba jej zupełnie nie wyprostuję, może trochę ją przerysowałem, ale generalnie pod kolanem jest taki charakterystyczny skręt i on nadaje łydce charakteru

 

klaudiusz_5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a fe! , goły chop !

jak moze facet faceta ..no ni mom pytan...

ucz sie anatomi na paniach !

bedzie mozna po podziwiać kształty ...

a tak co ...huda szkapa z rowem jakby tam czołg wiechał ...

ehh ..

skasuj to i robisz kobitke :D hehe

 

Nie traktuj tego posta jak atak ...takie moje pierwsze wrazenie jak tu wpadłem :)

pozdr !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trochę przypadek że to facet, miałem zrobić portret ale mi średnio wyszedł to dorobiłem ciało a teraz wymyśliłem że to będzie Adam i już ściągnąłem anatomię i zrobię Ewę a później jakąś animację

 

właściwie nie mogę się doczekać robienia kobitki ale powinienem zrobić przyzwoicie to co zacząłem, zrobię jej ładną pupę...

 

Szogun 3d - jakimi proporcjami, było kilka kanonów zaczynających się od Egipcjan, przez Grecję, średniowiecze się nieźle odjechanie, a później manieryzm...

 

zrobiłem trochę smukłego, byczka z dużymi barami, ręce są troszkę zgięte może je trochę wydłużyć, może troszkę biodra powiększyć, ale i tak wydaje mi się że się mieści w średniej i nie jest mutantem

 

a oto podkładka

 

proporcje.jpg

 

Chyba trochę z barami przesadziłem albo za małe biodra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już nic z siebie więcej w tym modelu nie wycisnę, no mogę jeszcze żyły albo jakieś zmarszczki ale to może innym razem.

 

Proszę o krytykę, może być ciężka ale konstruktywna.

 

zastanawiam się nad dalszymi losami modelu, tekturka i riggnig?

 

1.jpg

 

 

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem zrobić jakąś fajną tekturkę, mapowałem w wingsie tak jak w tutorialu Klicka i chyba o czymś zapomniałem albo o czymś nie wiem bo jak wróciłem do zbrush i zaimportowałem model z wingsa to podwyższając subdivide model mi się rozwalić

 

wiem ze to pewnie tysiące razy było wałkowane ale proszę o pomoc

 

zepsute.jpg

 

z góry dziękuję

 

PS. czy da się mapować tylko zbrush nie używając innego programu, bo właściwie zależy mi najbardziej na ładnym teksturowaniu modelu, nie wiem czy będę wypalał disp bo to chyba dla mnie za trudne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie mi że nie potrafię tego zrozumieć ale opisze swoje dzialania. Generalnie robiłem tak jak pokazywał Klicek.

 

Zrobiłem tego ludka w Zbrushu

Zszedłem do najniższej subdivide i exportowałem do obj

w Wingsie zmapowałem zaimportowałem do zbrusha ale mi się rozwalała siatka

ten sam model wrzuciłem do maxa jak wspominał Klicek i próbowałem znowu zaimportować do zbrush ale wyskoczył mi taki monit

dlaczego on wcześniej nie wyskoczył jak moedel był mapowany tylko w wingsie a po wrzuceniu do maxa wyskakuje, ilość poly się przecież nie zmieniła

 

errorzbrush.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość shad2PL

Czesc.

Jezeli subdiv sie zgadza, to sprawdz ilosc vertexow w modelu zaraz po imporcie ze zbrusha do .obj i w modelu wyexportowanym z maxa.

Co do zmiany kolejnosci vertexow, to nie wiem jak temu zapobiedz. Gdy uczylem (ucze) sie zbrusha, tez mialem ten sam problem przy probie zmiany mapowania. Tak jak pisze Klicek, probowalem mapowac i exportowac w roznych programach. Polecam sprobowac mapowania w roadkillu - tylko po tym programie udalo mi sie poprawnie zaimportowac model do zbrusha (choc tool dziwnie zmienial pivot point w zbrushu). Moze dlatego ze roadkill nie ma w sobie funkcji do modyfikacji siatki, nie wiem (roadkill ma te same algorytmy mapowania co blender, z ktorego tez nie dziala). Nie wiem, jak zachowuje sie taki model w zbrushu 3, czy maya. Na przyszlosc, chyba lepiej mapowac przed sculptem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności