Skocz do zawartości

Teczka 2D: Yabbol


Yabbol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Pierwszy i ostatni raz na tym forum pokazalem swoja prace baaaardzo dawno temu... i bylo to 3D... moze znowu cos kiedys wysmaze w trzecim wymiarze ale to dopiero wtedy jak opanuje blendera.

Teraz zakladam teczuszke 2D w celu podniesienia swoich umiejetnosci "malarskich" ;)

Samemu, bez konstruktywnej krytki oraz porad, ciezko i mozolnie dochodzi sie do pewnych wnioskow. Mam nadzieje, ze poswiecicie troszke czasu na wytkniecie mi bledow i pokierowanie moim olowkiem/piorkiem...:) Na poczatek zapodaje troszke starsze prace, a potem bede sie staral podrzucac na biezaco.

Pewne opinie i rady dostalem od JakkaS i Naila na digarcie...

(moze jeszcze ktos z tego forum tam komentowal moje prace ale nie pamietam wszystkich...). Enjoy!

 

Bamora

fb9ea73495dc948c.jpg

 

Diabol

5ebb74efd3c50d66.jpg

 

Gardun

ef01f61563b35072.jpg

 

Ptado

71a36438fe96637e.jpg

 

Smok

5f997f8643b3d848.jpg

 

Smok zielony

845615b88bc2c280.jpg

 

Tyryg

38d75b796965a5fe.jpg

 

Wodnik Szuwarek

97ff3b23c59a26f2.jpg

 

Zolwi gigant

d1d2ff30a2b9727a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wielka sorak za ten numer z cba.pl - nie mialem pojecia ze tak to robia... a u mnie bylo wszycho widac ... hehehe - dopiero po odswierzeniu pokazaly mi sie te reklamy... teraz powinno grac - fotosik.pl... Swoja droga czy ktos moglby mnie oswiecic lub dac linka do instrukcji jak zalaczyc obrazek przy swoim temacie na forum. Bez takiego cwancyka temat jest slabo widoczny:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetne te ołówki!

rzeczywiście ten dopieszczony smok jest najlepszy, a wprost genialny...

większość z tych prac aż domaga się wrzucenia do shopa, i zrobienia z nich digital artów, choć widzę,że w kolorowaniu to się chyba nie czujesz najlepiej ( smok zielony), no ale wszystko do dopracowania i nauczenia;)- może coś z nowszych prac masz digital paintingu?

co mi nie pasuje to cienie (te na ziemi, rzucane przez obiekt)-za mało dopracowane i tez widać,że jeszcze ich nie czujesz za bardzo..

postać wodnika szuwarka ma złą anatomię, generalnie wszystko, oprócz pomysłu, do wymiany...

 

ps: czy w ostatnim (żółwi gigant), żeby zrobić palcuchy u nóg wzorowałeś się na pewnej męskiej części ciała, czy to ja jestem o tej godzinie taka sprośna? :D

 

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr Pan - dzieki :)

purple - dzieki za krytyke... :) co do cieni to patrzac po czasie faktycznie mozna by bylo to i owo poprawic, "smok zielony" to po prosu olowek zbalansowany w Gimpie w kierunku zieleni (taki pomysl na cos innego...), "szuwarek"... wiem, wiem duuuzo tam do poprawy lub do wymiany :), co do paluchow zolwia... to chyba jednak godzina ... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche updacik ... Jeszcze troszke olowkow, glownie szybkich szkicy, koncepcikow, wprawek ktore albo juz wykorzystalem albo moze wykorzystam do pozniejszych prac.

Potem kilka DG ... mam nadzieje ze teraz wiecej osob sie wypowie ... serdecznie zapraszam:)

(pewnie ostatnio tak niewiele osob sie odezwalo bo nie jestem z "ukladu" ... ?? prawda ... :D ) Ogladajac i komentujac bawcie sie dobrze ... ale nie "za" dobrze hahaha :D

 

Orniroc

08cb997171b5c65a.jpg

 

Luczniczka i "kark"

11de25868520a889.jpg

 

Plawica i palladyn

4308c481f02f38c9.jpg

 

Krasnolud i goblin

2a27161d4c1c8a22.jpg

 

Beholder i "dziad"

b1da2eff6d401904.jpg

 

Wedrowiec i legionista

ac731e40a1d86ad6.jpg

 

Rycerz

63663cb279d4f7e1.jpg

 

Rozne (wieze, pyski)

22efb156095a7dfe.jpg

 

Postacie

2bc2373e89c17ff6.jpg

 

Stwory

78d853cfd02d6b93.jpg

 

Kolejne stwory

a6f4166cd9164585.jpg

 

I znowu szybkie stworki

cb471a7de5eca48a.jpg

 

Smoki

f371071de56465a3.jpg

 

Grakh (szkic i kolor) hmmm ... co do koloru to wiem ze zdrowo spie...ny, metoda i wykonanie

pozostawiaja wiele do zyczenia ... szczerze mowiac olowek bardziej mi sie podoba, ale co tam pokazac nada:)

bf425be9bd0269c5.jpg

 

Gory (takie szybkie mazianie miekkimi pedzlami)

af31829f4173ae64.jpg

 

Yeti (taki troszke ponad godzinny paint)

94cf99ef6283e8cd.jpg

 

Berguul

70e72ff5230156a6.jpg

 

Nermak (ponizej opis jaki dalem na digarcie do tego konceptu)

Format A4, szkic ołówkiem potem tablecik Pentagram i Gimp.

Czas wykonaniajakieś 5 h.

Nermak (zwany "Pustynnym Kogucikiem", "Smiechaczem" lub "Zwodnikiem" - jego imie po przetlumaczeniu oznacza dokladnie: tego ktory wkur...a do nieprzytomnosci! Strusio-podobne stworzenie zamieszkujace pustynna planete Gharik jest w/g legendy potomkiem strusia i szalonego pustelnika! Jest to oczywiscie nie potwierdzone lecz ze wzgledu na wyglad i chore poczuce humoru bardzo mozliwe. Nermaki zywia sie "Dymiacymi termitami" i wlasnie w poblizu ich kopcow mozna je najczesciaj spotkac. Barw ochronnych brak... bydlak nie ma praktycznie naturalnych wrogow (chyba ze ludzi ktorych wkurzyl...)

bo jego mieso jest kompletnie nie zjadliwe... (nawet sepy nie jedza jego padliny tak skubaniec cuchnie). Jego ulubionym zajeciem, oprocz jedzenia, jest denerwowanie podroznikow, a w szczegolnosci tych co zgubili sie na pustyni... Jego flagowym numerem jest obiecywanie zagubionemu czlowiekowi doprowadzenie do najblizszej ludzkiej osady lub oazy po tym jak ten odgadnie zagadke... . Oczywiscie nawet jesli zagadaka zostanie odganieta (co graniczy z cudem bo ich zagadaki sa wyjatkowo kretynskie) to Nermak

nie pomaga i ucieka w podskokach machajac swoim kolorowym ogonem i chichocze tak ze hienom cirpnie skora i futro na grzbicie sie jezy. Generalnie strasznie wredny skur...

0fcc5a626cc53103.jpg

 

Troglodyta (pierwsza praca z seri rysunków na karty do niekomercyjnej gry stworzonej przez kolege, wiele rzeczy paskudnie tutaj wyszlo... moze wroce do tego kiedys i poprawie, na razie jednak ide dalej z tematem)

3602ab0abb603561.jpg

 

Troll jaskiniowy (kolejna karta)

4d2833cae98cee7a.jpg

 

Czerw (i nastepna karta do gry)

54ae38512b1ab0b8.jpg

 

Beholder (karta)

0a56e848655b4a4a.jpg

 

Gremlin (takze karta)

09561640ef607a3f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajne szkice :) Tylko ten koleś tutaj mi jakoś nie pasuje, czegoś mi w nim brak...ten kombinezon (czy co to to jest) powinien być bardziej dopieszczony, bo za bardzo nie można określić co to za materiał.

Co do komentów to się zgadzam :) ...więc zapraszam do mnie :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anatomicznie koleś dobry, przydało by się więcej detalu a mniej takich zaokrąglonych mięciutkich płaszczyzn, kolory są dalej takie jakieś surowe, tzn, tu wrzucisz sobie piaskowy, bo taki kolor ma piasek, tam wrzucisz niebieskoszarawy bo takie zdaje się być niebo, poobserwuj pracę ludzi na forum popatrz, jakich zestawień kolorów urzywają, jakie ci się podobają i zapożycz sobie albo spróbuj jakoś je przełożyć na pracę którą realizujesz, pamiętaj o tym że kolory oddziałują na siebie (czerwone jabłko leży na białym obrusie to biały obrus w okolicy jabłka będzie różowawy ;P) i mają swoje zależności, pamiętaj też o tym że na pierwszym planie kolory są bardziej intensywne (nasycone) i bryły mają większy kontrast światłocieniowy, przedewszystkim poszukaj fajnych zestawień kolorów a będzie o niebo lepiej ;] Pozdrawiam gorąco i życzę powodzenia ;]

ps: nie jest tak że trzeba być z układu żeby dostawać komenty, komentuje się prace które uważasz że masz co o nich napisać, albo chwalisz i dostajesz OBS albo szukasz błędów i starasz się pomóc, prace które nie kwalifikują się do tych dwóch dziedzin są rzadziej oceniane gdyż nie wiadomo co o nich napisać ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz)rum dzienx za podpowiedzi ... wlasnie o cos takiego mi chodzilo ... aczkolwiek i tak nie jest prosto wychwycic wszystko to o czym mowiles .. duzo jeszcze pracy przedemna...no coz licze ze w przyszlosci Ty i inni ktorzy sie na tym znaja tak dobrze beda dawac mi rady i kierowac w odpowiednia strone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja, jak sie przygladnie dobrze to widac ze albo z jedna albo z druga noga cos jest nie tak

 

do tego boki obrazka wydaja mi sie zbyt puste - osobiscie dodalbym cos po bokach (ale nic razacego aby nie odciagac wzroku od "kolesia") lub ewentualnie odciac boki

 

co do ukladu - raczej takowego nie ma ale fakt faktem odnosze wrazenie ze osoby bardziej znane(lubiane) czesciej chociazby wygrywaja w np tygodniowych speedpaintach - oczywiscie nie chce nikogo obrazic, to tylko moje odczucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciosek thx za koment ..., a co do ukladu to to by zart oczywiscie :) chcialem sprowokowac do komentowania w moim poscie i chyba sie udalo :D hahahaha ... co by sie ten temat za mocno nie rozniosl bo mi bana dadza za sianie fermentu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności