Skocz do zawartości

Obiekt 3d:Latarnia morska


giegiel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

WIERZBA-no otoczenie to bedzie kilka skałek i morze

malefatal-bo on tak częściowo (brzegi) wisi w powietrzu

Archangel-dzięki

Pablo-nie przepadam za fantastyką ale może zrobie drugą wersje

 

Apdejt po sylwestrze!!A i co z tym tynkiem??Szczęśliwego nowego roku!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malefatal-dopiero dziś miałem okazje przeczytać tego tuta i okazało sie że tydzień temu czytałem ten sam tylko że po polsku!!Polska wersja tego tuta o morzu jest na www.max3d.pl

Pierzak-ta skała też mi sie zaczyna nie podobać!!Zmienie ją!!

I apdejt z morzem z tuta które lekko mówiąc nie wyszło mi!!O materiałach nic nie mówie bo w tutrioalu były opisy na wersje 2.5 a ja mam 5 więc zastosowałem standardową wode z maxa.I co dalej z tym morzem??Bo to co mi wyszło to delikatnie mówiąc nie jest morze!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche tak tutaj pusto, sam domek i morze to niewiele. Ja bym to widzial tak jak teraz ale z tylu bylby widok na klif, zachod slonca i mewy latajace nad tym urwiskiem. Moze jest to za trudne ale jak sie postarasz bedzie naprawde ladnie wygladac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw nie dla mnie też za pusto!!I zastanawiałem sie coby dodać klif nie przejdzie za bardzo bo kto by stawiał latarnie morską na skale skoro obok ma klif!!Ale mewy to dobry pomysł!!I zachód słońca też!!ja myślałem żeby zrobić do tych schodów mostek na brzeg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczyłem sie troche nad tym morzem i wyszło tak jak widać-niestety-jakiś przepis na materiał morza potrzebuje!!I to samo tyczy sie skały.I zmieniłem kamere.Jak zrobić jakiś fajny zachód słońca??I niebo??Prosze o pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to fajnie sie zapowiada ale ja widze jeden błąd (?)

 

chodzi mi o barierkę na latarni... z tego co widać to jest prawie takiej samej wielkości jak drzwi do domku.. to chyba za dużo będzie troszkę no nie? :) Barierki mają to do siebie że do mostka zwykle sięgają. Może gdy zrobisz lampę i okienka na górze to zobaczysz o co m i chodzi.

 

Sozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i jeszcze jedna rzecz.... nie wiem co to jest - kabel biegnacy po załamaniu dachu. Jeśłi to piorunochron nie wiem czy powinien biec po całej długości dachu, no ale nieważen - fajnie to wygląda. Mógłbyś pociągnąć go na samą górę latarni... no i jeszcze ten kabel na daszku okna jest troche nie na miejscu...

 

w usmie możesz sobie darować to co tu napisałem bo to już takie straszne czepialstwo o najdrobniejsze szczegóły.

 

Praca jest fajna! tak trzymać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem morze i myśle że takie bedzie dobre.I skała lepsiejsza.Tylko nie wiem skąd jest i jak zlikwidować ten bug przy skale??W maxie jest ok ale na renderze (Brazil) sie psuje!!I prosze o pomoc z niebem i zachodem słońca!!Nie wiem jak sie za to zabrać!!Prosze o pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechciał mi nikt pomóc więc kombinowałem!!I kombinowałem i......... nie wyszło.jak poprawić tą mape HDRI aby była tak jak trzeba??Albo skąd ściągnąć darmową lepszą??sory za rozmiar i nie skończony render ale cierpliwość mi poszła na spacer!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.splutterfish.com tam masz krutki tut o hrdi, a poza tym przy probach oswietlenia sceny zrob uproszcozny model twojej sceny i na nim testuj ile wlezie, wywal wszystkie niepotrzbene ustawienia i wkoncu zalapiesz o co chodiz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki już lepiej!!Ale sa blisko troche ta mapka.I nie wim jak rozjaśnić bo u mnie na moim kiepskim monitorze troche ciemna skała jest.Podeścik do poprawy (ten na mniejszej skale) i kawałek domu mi sie popsuł.Jak tynk ciekawy zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej z hdri to nie zrobisz.

Ja bym zrobil tak:

 

Mapke hdri wrzucasz do slotu Environment danego materialu(wody na przyklad)

A tlo ogolne dajesz jakis obrazek(chmurki czy cos tam)

i masz ladnie :)

i do tego jescze troche inne ustawienie kamery zyeby nie bylo widac krawedzi morza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności