Skocz do zawartości

skin i morpher


polon

Rekomendowane odpowiedzi

witam

postac ze skinem, cos nie tak z werteksami podczas zginania niektorych konczyn, jak to zwykle bywa. Czy zastosowanie MORPHER rozwiazuje ten problem? A jesli tak to jak go zastosowac?

pytam sie jak zupelny nowicjusz bo co dopiero wpadlem na trop takiego rozwiazania a i z modyfikatorem morpher nie mialem wczesniej przyjemnosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

wypal animację do pc. potem na meshu popraw błędy zmorphuj i animuj te morphy podczas występowania błędów.

 

btw: przy skinowaniu nie powinno być problemu jesli tylko dobrze ustawisz envelopes. może się sypać ale da radę to wyciągnąć ręcznie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok, tylko ze ja mam zamiar animowac w innym sofcie, w MotionBuilder konkretnie musi isc wszystko ustawione dobrze do MB wiec wszystko musi grac juz w maxie a modyfikatry nie moga byc wylaczone, mam na mysli skina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Reanimator odpowiednie narzędzia masz na samym dole palety skin na zakładce Gizmos. Są to joint angle deformer, bulge angle deformer i morph angle deformer. Deformatory te działają w oparciu o kąt zgięcia kości i możesz np. stosując morph angle deformer wymodelować kształt zgiętej kończyny dla danego ustawienia kości i po zgięciu kości wybrana część modelu przybierze kształt jaki wcześniej wymodelowałeś. Stosuje się to z modyfikatorem np. edit poly który dodajesz nad skina żeby wymodelować miejsce zgięcia tak jak chcesz żeby wyglądało. Daje to pełną kontrolę nad deformacją siatki podczas poruszania kośćmi jedyna wada nie można mirrorować tych deformacji w przeciwieństwie do wag vertexów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności