Skocz do zawartości

Wybór studiów?


Gość BigBen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio rozmyślałem nad swym losem. Tak myślę i myślę i nie dokońca wiem co jest opłacalne. Mówię o grafice komputerowej. Mam jeszcze sporo czasu do zdecydowaniu o studiach (za 2 lata) i "picowanie" swoich zdolności.

 

Pytanie jest takie, co jest najbardziej rozchwytywane przez ludzi, na co zwracają uwagę firmy? Jakie kierunki studiów będą najlepsze? Czy jakaś architektura, wnętrza, reklama? Mam jeszcze trochę czasu, ale chciałbym sie dowiedzieć w jakim kierunku ma teraz się dokształcać? Wy macie w tym doświadczenie więc proszę o pomoc. Pozdrawiam. Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wiele osób mówi, że architektura dobrze rozwija w tym kierunku, studiowałem dwa lata arch na pol warszawskiej i powiem Ci, że wszystkiego trzeba się uczyć samemu, nie licz, że nauczą Cię tam 3ds maxa albo photoshopa. Miałem to szczęście że juz wtedy od paru lat siedziałem w grafice. Plusem studiowania tam było nauczenie się pewnego wyczucia estetyki i pomysłowości. Teraz studiuję na polsko japońskiej- jest luz, uczą obsługi programów., ale poziom i tempo kiepściutkie. Podsumowując, jeśli nie uczysz się sam, to żadna szkoła nie nauczy Cię dobrze. Architektury mimo wszystko nie radzę, bo szybko studiowanie przybiera taki tok, że robienie grafiki sprowadza się do szybkiej wizualizacji na 7 godzin przed terminem oddania, nie ma poza tym wogóle czasu na samodzielny rozwój w tym kierunku. Mam nadzieję że pomogłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie na Twoim miejscu doksztalcal w kierunku rysunku, malarstwa, liternictwa. Na specjalistow z wyrobionym okiem i jakas wyrobiona wrazliwoscia zawsze bedzie zapotrzebowanie bo zawsze ich malo. Oczywiscie bez doskonalej znajmosci softu sie nie obedzie, wiec tu trzeba trzymac reke na pulsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no dobra. Muszę się jeszcze zorientować jakie kierunki są do wybrania w moim regionie. Co do matmy, nie jestem masterem w tej dziedzinie.

 

Artysta (malarz, rysownik) kojarzy mi się zawsze z biedą. Nie wiem dlaczego. Może dlatego że często widać ich na ulicach? Mówię o takich co przelewają wszystko na płótno, a nie stosują to jeszcze w jakimś sofcie.

 

No nic, jedno wiem, muszę się dokształcać w software.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź na fizykę. Zdobędziesz wiedzę żeby zbudować działko neutronowe, którym możesz strzelać do natrętnych pracodawców dobijających się do ciebie z wszelkich stron.

 

Wydaje mi się że nie ma kierunków które naprawdę dobrze uczą programów graficznych. Ale może się mylę. Matma ci się nie przyda, sztuka lub informatyka ewentualnie trochę, ale nie koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co chcesz konkretnie robic? Grafika komputerowa to nie jest specjalizacja - tak bylo moze 15 lat temu. Z tego co wiem firmy patrza na portfolio - nic wiecej. ASP to chyba jedyny rozsadny wybor ale niekoniecznie. Jesli digital painting, 2d, photoshop/painter to zdecydowanie ASP ale mozesz tez zapisac sie na zajecia/kursy rysunku i malarstwa. Jak sie nie przylozysz to nic ci nie pomoze.

Z drugiej strony studia moga przeszkadzac - mniej czasu na grafike w chacie. Niestety na studiach niewiele sie nauczysz o sofcie i technikach (jesli wogole) wiec musisz nadrabiac w chacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwróc też uwagę na to że na czas studiów można wyjechać, zamelinować się na fajnej stancji z kumplami, poznać nowych ludzi , poimprezować trochę itd. Nie musisz w wieku 19 lat kariery zaczynać. Ja bym ci radził skorzystać z tego jak możesz, potem będzie za późno na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Architektura-matematyka, j.obcy + rysunek(ofkors jeżeli jesteś ambitny i chcesz iśc na dobrą uczelnie)

--moim zdaniem nr.1 wśród kierunków studiów związanych z grafiką, rysunkiem, poligrafią i itp., jest naprawdę przyszłościowy kierunek, jeżeli nie pasują ci realia polski to zawsze możesz brac pod uwagę pewną ewentualnośc a mianowicie zdanie certyfikatów np. z języka angielskiego lub niemieckiego i wyjazd na zachód:), ale to juz jest tylko i wyłącznie twój wybór ofkors jezeli uda ci się dostac na architekture na dzienne, a jeżeli starzy mają dużo kasy:p to zaoczne i grafika w wolnym czasie:).

 

http://www.studiuj.pl/charakterystyka_kierunkow.php?lp=544

 

2.Grafika na ASP-dobra teczka, jesli jestes w liceum plastycznym to masz naprawde dobry start

--na tym forum panuje przekonanie, że studia na ASP to jest super sprawa(tylu wziętych grafików je skończyło i teraz są masterami), ale

po pierwsze studia są drogie(ogólnie na przyrządy do malarstwa i rysunku wydaje sie zdecydowanie za duuuużo, nie licząc utrzymania),

po drugie masz mgr. sztuki po skończeniu i co?, masz pojęcie o tych wszystkich dziedzinach związanych z malarstwem i rysunkiem, możesz isc do reklamy jeśli masz znajomości albo jezeli bedziesz dobrym grafikiem komputerowym znającym się na zarządzaniu firmą to możesz zawsze cos otworzyc z zaufanymi osobami

po trzecie i co najważniejsze jezeli nie bedziesz "dobrym" grafikiem komputerowym po skończeniu ASP to możesz szukac pracy w tesco albo gdzie indziej i po pracy malowac i wyrażac swoje wnętrze w domowym zaciszu, NIE MA DOBREJ PRACY PO ASP!!(oprócz cg):rolleyes:

po czwarte nie idz na ASP:)

 

3.Informatyka-matematyka,matematyka,matematyka...

--ja chodze 2 rok to technikum o profilu technik-informatyk(aplikacje internetowe czyli webmasterstwo+ rozszerzona matma:mad:), razem 13 godzin tygodniowo z czego (3h programowanie, 3h webmasterstwo, 3h systemy i sieci, 2h multimedia(cg) i 2h oprogramowanie biurowe), zawsze chciałem isc na informatyke po komputery to moja pasja ale po pierwszym roku programowanie + opr.biurowe kompletnie zniechęciło mnie do myslenia o studiach związanych z pisaniem programó po ba polibudzie na dziennym to tylko to, zawsze możesz startowac na jakies studia grafiki komputerowej(zwykle photoshop + webmasterstwo) albo cos zwiazaniego z sieciami komputerowymi.

 

Dobra kończe bo wypadało by iśc spac. Powodzenia w wyborze studiów;)

 

P.S. siwy chłopak myśli nad swoja przyszłoscia a ty mu proponujesz "opierdalanie" się w czasie, który jest najlepszy na konkretną naukę, imprezy i popijawy to norma ( zapraszam do GWARKA w piątki i soboty w Gliwicach:)), ale nalezy pamietac, że wszystko z umiarem.

 

"Najpierw obowiązki i szkoła, a potem przyjemnosci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie idzie do pracy to sie liczy portfolio, umiejetnosci ktore czsto firmy chca zobaczyc na poczatku dajac jakies zadanie i ostatnia rzecz doswiadczenie zawodowe, zadne tam studia papierki i inne bzdety... wiem bo wlasnie zmienilem prace i mowie z doswiadczenia, skonczylo sie na tym ze sam wybralem firme do ktorej chce isc jak sie okazalo a nie ze siedzialem i gdzie to mnie przyjma :P Dlatego moim zdaniem idz na studia na to co lubisz aby ten czas ci milo minal poprostu i abys poznal duzo nowych ludzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności