Skocz do zawartości

Pojazd 3D: PzKpfw.III Ausf.G [WIP]


artur728

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ładnie tylko po co ten detal wewnątrz na osłonach wałów napędowych ?

 

Dzięki za komenty.

Piksar ten czołg będzie ze środkiem. Mam zamiar zrobić kilka renderów na otwartych włazach wiec tam jeszcze trochę elementów w środku dojdzie.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na razie zrobiłem nie wiele ale borykam się z problemem odnośnie odpowiednich rzutów i zdjęć tyłu i lekko utknąłem. Wszystko było ładnie i pięknie do momentu kiedy nie wziąłem się za modelowanie tyły i tu się pokazały małe rozbieżności co do posiadanych materiałów wedle orginału.

 

Jak ktoś ma jakieś materiały na temat tego czołgu to proszę o pomoc.

 

Taki mały update.

 

Ps. Następnym razę bedzie lepiej :D

pzkpfw0012nl6.jpg

pzkpfw0013ke1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PDF'y doszły wielkie dzięki kliment. Grubość włazów poprawimy, a pamięć cię nie myli w kołach jest po 10 otworów w każdym i się pojawią.

 

Zna ktoś jakiś szybszy sposób układania gąsienic niż układać pojedyńczo ogniwo po ogniwie?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakiś szybszy sposób układania gąsienic niż układać pojedyńczo ogniwo po ogniwie?

 

Pozdro

 

jedno ogniwo kopiujesz tyle razy ile trzeba, łączysz (attach) wszystkie w jeden obiekt

rysujesz spline we własciwym kształcie gąsiennicy i używasz modyfikatora path deform - nie jest to proste ale po zdobyciu wprawy da rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gąsienice do swojego KV, układałem ręcznie. Trochę roboty jest, szczególnie jak masz słabego kompa, ale ta satysfakcja po skończonej robocie :) Nie myśl o pracy, pomyśl o nagrodzie :)

 

To akurat masz rację że satysfakcja jest ogromna i chyba właśnie dlatego nas ciągnie do robienia tego co robimy.

 

Jaka jest nagroda? lol hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam mały problem z linami. Nie umie uzyskać liny z odpowiednio gęstym splotem jak zmieniam z Twiscie parametr na więcej to zaczyna mi krzywic cała liną i powstaje jakaś kaszana.

 

Ma może ktoś jaki pomysł jak to naprawić lub wykonać?

 

pzkpfw0032pfs5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyyeeeaaa ooo uyuu noo eee daj 2x twister? albo daj 1x potem edit poly żeby się zlaly modyfikatory i znowu edit twister? :P czy źle kombinuje ? :P

 

albo yy eeeee zrób prostom line daj jej ee yyy rescalnij żeby byla gęstrza czy jaka tam ma być... copy past weld ee yy u potem FFD modyfikój jej ee yy wyglond ?? ee yy sory za bleny juz śpie i niemam sil firesmoxa odpalać żeby poprawiać ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku dzięki za pomoc Topek.

 

Nie wiem może coś robię źle, a nie wiem co.

Zamieszczam siatkę mojej liny na następujących parametrach.

Twist - 3500

Shape Steps - 4

Path Steps - 11

 

Linę robiłem według tutoriala zamieszczonego na forum evermotion ale coś mi się dziwnego dzieje że przy wyższym twiscie zaczyna mi liną krzywić na wszystkie strony.

 

Siatka

linasiatkalx7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topek dzięki za pomoc.

 

Udało się ludziska wykonać prawidłowy gęsty splot liny. Splot wykonany z dziesięciu elementów zawinięty twistem - 6700. Jeszcze tylko zrobić by lina była bardziej widoczna z większej odległości i chyba zmniejszę splot liny z 10 elementów do 7 i powinno już lepiej wygłądać.

 

pzkpfw0033peb3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności