Skocz do zawartości

Scena 3D: Babciny salonik


keraj37

Rekomendowane odpowiedzi

Hello!

 

viz6_ClassicSallon2_LQ.jpg

 

 

Praca w tym samym co zawsze: max 7.0, v-ray 1.5 i dużo PS. Praca nie zabardzo mi sie podoba, ale umieszczam bo podoba mi sie volume light zrobiony w PS i specyficzny domowy klimat. Jest to ogolnie taki zwyczajny pokoj, ktory mozna spotkac w wielu mieszkaniach. Siatki generalnie nie sa mojej produkcji poza prostymi brylami: sciany dywan, itd.

 

Nie bede juz na jakis czas zarzucac tego forum wizkami (srednio co 3 dni!!!)- robie wlasnie animacje, tak wiec odpoczniecie ode mnie:)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

babcia widze gustuje w "klasykach" :) a nie w "nowoczesnej sztuce, którą można powiesić do góry nogami, a i tak nie zmieni to przesłania dzieła :D"

 

to tyle jesli idzie o oftop. a co do pracy:

 

- poległo mapowanie na fotelu i kanapie

- jakos tak podłoga kiepska mi się wydaje w porównaniu z resztą

 

- fajna tapeta (gdzie taką można znaleźć ?)

- fajny dywan, te frendzle to opacity ? displace ? czy modelowane z lini?)

- ogólnie ladnie, (pod względem szumu, doświetlenia itp)

 

 

Reasumując, dużo klasyków na scianach, ale renderu klasycznym przykładem piękna nazwać się jeszcze nie odważę - ladnie ale bez ekstazy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimat fantastyczny.

Szkoda, że tyle niedoróbek.

Posiedź nad tym, bo naprtawdę bardzo warto.

Nie zostawiaj niedokończonej pracy. To jest najlepsza rada, jaką usłyszysz na tym foum: nie zostawiaj pracy niedokończonej, zwłaszcza, jeśli ma duży potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracka niby fajna ..ale co tu oceniac jak nie Twoje modele ...osobiscie źle bym sie czuł wykorzystujac sporo czyjejsc roboty ...mając nieduży wlasny wkład w to.

No ale ...to tylko moja opinia...

 

btw Czy takie pracki mozna sobie umieszczac w portfolio z własnym podpisem, czy wypadałoby dopisac od kogo lub ew. skąd ma sie to i tamto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie fajnie fajnie

szkoda, że ramy obrazów takie same zawsze. no ale czepiać się już nie będe

no, może co najwyżej AGmakonts'a i jego enigmatycznego zdania:

 

"poprawnie ale tak naprawde światło bez klimatu jak dla mnie i sa że mapowanie siadło"

 

:] :] :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGmakonts pojechal-akurat swiatlo i mapowanie jest wporzo:):)tetst niczym cytat z Pancernika

 

chyba musisz sie wybrac kolego do okulisty jak niewidzisz polozonego mapowania na sofie i fotelu, co dosiwatla rowniez sie zgadzam nieten klimat jakna babciny salonik :) ale to rzecz gustu. Pozatym ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no nie tak nie mozna lukasz3d, jesli tak kazdy podchodzil by do tego co tusie dzieje, to dalej byly by wizualizacje na poziomie roku 1992.

 

kiedyś słyszałem fajny tekst : Jeśli cos już robisz, to rób to dobrze, albo wcale.

 

Jestem pewien ze wielu osobom praca sie podoba, ale fakt ze nie wyglada na skonczona troche daje znac o sobie.

 

a na pierwszy rzut oka, to nawet wizualizacje kogos kto dopiero zaczyna przypominaja prace np: SansSerif'a albo vision3d, (zakladajac ze prace są oglądane z baaaaaaaaardzo daleka a oko rzucone z dużą siłą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello koledzy!

 

Przepraszam ze odpowiem grupowo, ale troche mnie mile zaskoczyla ilosc komentarzy i to generalnie pozytywnych! Bardzo dziekuje kazdemu z osobna! Skoro watro te prace dokonczyc to niedlugo nad nia posiedze.

 

Loki: Nie odpowiedzialem ci bo dales posta w trakcie jak pisalem dla poprzedniego usera, tak wiec spoznione dziekuj:)

 

Aha, co do modelowania to racja: dobrze jest robic swoje, ale ja po prostu nie mam na to czasu, naprawde uwierzcie - prace wydaje mi sie ze mozna nazywac swoimi tak samo jak fotograf robi zdjecie lasu mimo iz nie zasadzil ani jednego drzewka, a nawet nie zaprojektowal DNA, ani nie był przyczyną Wielkiego Wybuchu :)

 

Daje tez mapke tepety na prosbe Loki'ego.

 

Dywanik zrobilem z vrayfur - te frendzle tez: poprostu na wydluzlony plane obrocony o 90 stopni wzgledem osi y i odpowiednio dlugi i grube wlosy dalem.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bardzo ladnie, pięknie nawet w zalewie sterylnych wizek z cube w roli głownej, mnie bardzo sie podoba, widać , że z 3d chcesz uzyskać więcej, niż tylko obnażyć bryłę z każdej jej tajemnicy . Ta pracka ma klimat jak w tytule, i raczej nie przejmuj sie komentami osób które jeszce niczym nie mogą się pochwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGregor: No bardzo dziekuje:) Czlowiek zawsze sie troche przejmuje, taka jego natura. Ale maja tez czasme racje:)

 

lukasz3d: Prosze bardzo - nigdy nie sadzilem, ze ktos bedzie chcial zobaczyc jak cos oswietlilem: do tej pory to ja prosilem:)

Generalnie sa 3 swiatla: VraySun, VrayPlane w oknie oraz VrayPlane - niebieksawy kolor i slaby multiplier - z lewej strony, ale tylko specular.

Wazne w tym oswietleniu jest to, ze camera to VrayPhysicalCamera - inaczej trudno poradzic chyba sobie z vraysun.

Dalem tez w rolecie SecondBounce, 5 bounces a nie 3 jak jest standardowo.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ok, nawet bardzo ok, wykonanie w miarę poprawne. Cała scena chyba nie przemyślana... Dekoratorzy wnętrz mogliby się wypowiedzieć. Tych ram chyba zbyt wiele a poza tym mamy tu (ponoć) meble zabytkowe a stolik wygląda jakby kilka minut temu był przywieziony od stolarza. Brakuje mi pokazania "upływu czasu" w tych meblach. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekdrobin: Hej, cos z tym obrazkiem nie tak:> Wydaje mi sie, ze najlepiej dla ciebie byloby otworzyc nowy watek z takim zapytaniem do profesjonalistow, nie brak ich tutaj- poszukaj dzialu forum gdzie takie cos mozna zrobic.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, fajnie. Ale ciemny ten salonik. Tylko jedno okno i to od strony z ktorej slonce wpada.

 

Ale klimat jest :) Fajna praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności