Skocz do zawartości

Pokój wypoczynkowy z kuchnią w kawalerce - w.i.p.


zer0

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo wstępna koncepcyjna kawalerki we Wrocławiu - pokój wypoczynkowy i kuchnia.

autor: Igor Kazmierczak

inwestor: Pani lat 26

 

p.s. zlewozmywak się nie zmieścił ;) - a to specjalnie by przekonać Panią inwestor do kuchenki pod blatem, za mało miejsca - komin pomiędzy kuchnią a pokojem.

f16977fab67a4cc3.jpg

754c3785df432d75.jpg

25c73d4be6a808c7.jpg

c92b3ae533212df5.jpg

1dfa009414ee1cd9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie podoba mi sie okleina tych mebli (ale nie w sensie CG tylko w ogole :P taki mam gust ze mi sie poprostu nie podoba) bardzo fajna tapeta, podziel sie jesli mozesz jak ją zrobiłeś bo efekt jest rewelacyjny tych odbic (mix w reflection i specular?)

 

imo troche nie praktyczny brak jakichkolwiek plytek (czegokolwiek latwozmywalnego i trudnopalnego) za płytą grzewczą, no chyba ze tapeta jest łatwozmywalna.

 

Ogolnie bardzo mi się podoba :)

 

mozna się dowiedziec ile kosztuje we wroclawiu taka aranzacja (sam projekt tak pi razy oko)? i ile z tego mniej wiecej idzie na wizke ? *(hehe jakis taki dociekliwy się zrobiłem ostatnio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim.

Słoneczko to im i lc.

Tapeta jak napisał loki.

Lampy Starck, Flos

Blat kuchenny to nie fornir :), to staron, coś jak corian, polecam.

Szafki w salonie są ok, nie widzę konfliktu z podłokietnikiem.

 

ten minimalistyczny styl rzeczywiście jest modny (włoskie czasopisma branżowe) ale już trochę się przejadł

wow ekstra! ja też kiedyś chciałem sobie kupić:D:D

 

Panton 3500 zł za sztukę.:D Może ktoś zna tańsze dojścia w Polsce?

Polka...przestań p... o stylu.;) Każdy ma swoje ideały, Ty masz i ja mam, i po prostu to widać. U Ciebie, u Sansa, u Tamizo, u Pinero. Może moje są już nie modne, a Twoje bardziej :), i niedługo też się znudzą. Szkoda drążyć. Minimalizm to nie moda, to nawet nie styl - to sposób życia. Trwający 100 lat. Czy się znudził? Robert Venturi krzyczał 41 lat temu w „Complexity and Contradiction in Architecture” - "Less is bore"...manifestując co? nowy styl :) ? I teraz krzyczą inni.Ale tego juz nikt nie cofnie. Mało - to wygodnie. To ornament znów powoli zaczyna się nudzić, może to o to Ci chodzi. Co do tapety to jeszcze nie ustaliłem z klientką co to ma być. Sofa Andy B&B Italia ;).

Rację masz, że materiały to nuda, (heban i mdf lakier biel połysk), ale w takim ciasnym i dość mało doświetlonym wnętrzu to nawet praktyczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rację masz, że materiały to nuda, (heban i mdf lakier biel połysk), ale w takim ciasnym i dość mało doświetlonym wnętrzu to nawet praktyczne.

 

Nigdy nie tłumacz tak swojej koncepcji.

 

Co do samego projektu. Jest modernistycznie i tyle. No i znowu ta sofa;/ Znowu te lampy, znowu te krzesła. I tych 'znowu' mogło by być więcej.

Ogólnie trochę lewitacji masz na renderze i to światło jednak za mocne, to raz, za miękkie krawędzie - to dwa (chyba, że przechodzi przez jakieś rolety w oknach)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie tłumacz tak swojej koncepcji.

 

Co do samego projektu. Jest modernistycznie i tyle.[...]

Pozdr

Dla mnie to nie jest nudne ale po prostu ładne i praktyczne, dlatego jest tak a nie inaczej. To że coś jest praktyczne to akurat dobry argument i dlaczego miałbym tak nie tłumaczyć projektu...nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o 'ton' tego tłumaczenia.

NAWET praktyczne
. Trochę jakbyś nie miał innych argumentów;) Nie mówię, że są one konieczne, ale schodzenie do poziomu pragmatyzmu, wyszło tutaj jak szukanie poparcia dla własnej koncepcji i próby jej obrony;)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ok Touch ;), dzięki za uwagi, póki co pracuję nad tym dalej, inwestorka jest na tak co do układu - kompozycji wnętrza i białych szafek, ale sofa i lampy to jedynie moja sugestia i przyznam że na tym etapie nie są jeszcze doprecyzowane. Najprawdopodobniej trzeba będzie wybrać tańsze stąd stare modele w scenie.

Thx za słowa i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mnie sie generalnie podobają wnetrza w takim stylu (w takim i prostszym- np bez plisowanych żyrandoli) i uważam, że tutaj też prawie wszystko gra

mam tylko pare pytan:

- czy podłoga jest projektowana i czy to są panele?? bo jeżeli tak to do wyposażenia w takim standardzie jak tu troche nie pasują

- jak działa mnarozna, stojaca szafka w kuchni - bo szuflady to to nie mogą byc

- gdzie wyleciała sofa w wersji artemide/flos? i jezeli to jest lampa artemide to chyba nie ma brązowej

 

poza tym - i tak najwazniejsze ze klientka załapała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mnie sie generalnie podobają wnetrza w takim stylu (w takim i prostszym- np bez plisowanych żyrandoli) i uważam, że tutaj też prawie wszystko gra

mam tylko pare pytan:

- czy podłoga jest projektowana i czy to są panele?? bo jeżeli tak to do wyposażenia w takim standardzie jak tu troche nie pasują

- jak działa mnarozna, stojaca szafka w kuchni - bo szuflady to to nie mogą byc

- gdzie wyleciała sofa w wersji artemide/flos? i jezeli to jest lampa artemide to chyba nie ma brązowej

 

poza tym - i tak najwazniejsze ze klientka załapała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panton 3500 zł za sztukę.:D Może ktoś zna tańsze dojścia w Polsce?

 

 

 

 

Wiesz…polskie ceny to 10ciu poręczycieli itp. Dziwne koszta..I z stąd ta cena kosmiczna..

 

http://www.superestudio.com/tienda/productos.asp

 

zamawiam z tej stronki bardzo wiele ostatniego czasu mimo kosztu transportu itp. ..jest jak najbardziej ok. jeżeli chodzi o jakość…metki co prawda z vitry nie ma;) , ale chyba nie metkę chodzi…zresztą vitra robi u nich pół produkty ( ramy do Alu itp.) ..ale temat vitry to inna bajka. Pozdrawiam serdecznie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panton 3500 zł za sztukę.:D Może ktoś zna tańsze dojścia w Polsce?

 

 

 

 

Wiesz…polskie ceny to 10ciu poręczycieli itp. Dziwne koszta..I z stąd ta cena kosmiczna..

 

http://www.superestudio.com/tienda/productos.asp

 

zamawiam z tej stronki bardzo wiele ostatniego czasu mimo kosztu transportu itp. ..jest jak najbardziej ok. jeżeli chodzi o jakość…metki co prawda z vitry nie ma;) , ale chyba nie metkę chodzi…zresztą vitra robi u nich pół produkty ( ramy do Alu itp.) ..ale temat vitry to inna bajka. Pozdrawiam serdecznie. :D

 

 

 

 

podróbki są do dupy. osobiście nie polecam. jak mnie nie stać na vitre o kupuje pedrali. też fajne, też włoskie, a tańsze. poza tym panton jest w dwóch wersjach. pierwszy wykonywany do dziś techniką dostępną w czasach kiedy rozpoczęto jego produkcję. on rzeczywiście kosztuje w okolicach wspomnianych 3500pln. ta wersja jest w połysku. vitra wprowadziła jednak wersję produkowaną w sposób w jaki sie współcześnie produkuje meble z tworzywa. metoda szybsza i tańsza... ta wersja charakterysuje sie tym, że jest matowa i kosztuje w okolicach 700 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem te matowe pantonki, jedno z wrocławskich kin ma takie w głównym hallu, jest ich tam ok 100 i wszystkie czarne, wyglądają jakby były z "chińskiego śmierdzącego toksynami plastiku". :) Nie wiecie czy są przeźroczyste Pantony? Wyrenderowałem sobie takie ostatnio i fajnie wyglądały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności