Skocz do zawartości

Path tracing


patry

Rekomendowane odpowiedzi

Elo! :)

Więc tak, dowiedziałem się, że mental ma path tracing ale jest zablokowany :) Odblokowałem to, ale coś nie działa, albo to ja nie umiem się tym obsługiwać :/ Szukałem długo po googlach ale żadnych tutków na ten temat nie znalazłem :( Za to znalazłem taką "paczkę" shaderków o nazwie "Shaders_p" - www.puppet.cgtalk.ru/download/shaders_p_e.shtml - w której jest shaderek p_MegaTK i dzięki niemu miałem nadzieję pobawić się wreszcie tym path tracingiem, ale... jak próbuję w material editorze otworzyć to, to mi coś takiego wyskakuje:

2005275597979776792_rs.jpg

I max się wywala :(

Bawił się już ktoś tym shaderkiem i miał takie problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Patry, path tracing w mental ray`u działa:

 

PT_test.jpg

 

tylko nikt z niego nie korzysta (nie bez powodu: przede wszystkim jest "hidden" ;) to raz, dwa: czas obliczeń, trzy: można renderować tylko obiekty nieprzezroczyste, cztery: brak wsparcia ze strony Autodesk`a, pięć: cała reszta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Path Tracing to po prostu jeden z algorytmów renderowania z grupy tak zwanych "Global Illumination model". Cały myk z tym algorytmem polega na tym, że jest najbardziej czasochłonny i daje najlepsze rezultaty, ponieważ oblicza skończoną iluminację sceny (suma energii wyemitowanej minus suma zarejestrowanej ~= 0). Krótko mówiąc nie upraszcza - w każdym razie nie upraszcza za wiele (to nie jest równoznaczne z "unbiased light transport model" - vide Maxwell, bo path tracing nie odbywa się w modelu spektralnym, może to być zwykłe RGB).

 

To jest taki ray tracing do kwadratu (do sześcianu ;) ) . Promień wysłany z kamery jest tak długo śledzony, aż trafia do źródła światła, skąd pochodzi - obliczając tym samym dokładny wkład danego źródła w iluminację sceny.

 

Gdyby ktoś miał kłopoty z mentalem, zachęcam do prób w Sunflow. Ma wbudowany całkiem przyjemny path tracing. Można porównać. No i jest za darmo ;).

 

pozdr.,

skk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg_jg - no trochę pokombinowałem i też mi zadziałało (nie ten pMegaTK, tylko ten gorszy-standardowy ale to zawsze coś :]) ale nie wiem jak wyłączyć defaultowe światło w maxie? Zrobiłem szybkiego renderka

2005397454440380873_rs.jpg

I oprócz emitera na górze jest też właśnie to defaultowe światło :( Mógłbyś napisać jak ustawiłeś tą swoją scenkę, że tak fajnie wyszło?

maciekG - no ten standardowy na pewno... ale MegaTK już mógłby bez problemu zastąpić całego maxwella... tylko, że mi nie działa :(

SYmek - dzięki, pobawię się tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patry, zrobiłem to tak jak napisał peteRlo, dodatkowo z tego co widzę, to w Twojej scenie nie ma żadnego źródła światła, które mogłoby zastąpić default`owe, dlatego umieść we wnętrzu tego prostopadłościanu np. area light.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności